Jinekomasti Ameliyati Olacağım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ArdaFit tarafından 16 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhaba bftr ailesi , basliktada gorebileceginiz uzere jinekomasti ameliyati olacagim. Yaklaşık 1 yildir bu ameliyati olmayi dusunuyordum ve doktorla gorustum. Tam sınırda oldugumu istege bagli olarak ameliyat olabilecegimi soyledi.

Belirtmeden edemeyeceğim ameliyat icin biraz kaygiliyim cunku ortalama 6 hafta spordan uzak kaliyorsun bu hem fiziksel olarak hemde mental olarak beni geriye goturecektir fakat telafisi cok daha azimli bir sekilde gelecegi icin sevinmiyor degilim.

Neyse gittim iste cikardim ustumu bakti kontrol etti falan nerdeyse herkeste sanirim gousler asimetrikmis. Benimde sag gousum daha buyuk. Bunun disinda 3 tane jinekomasti ameliyati yontemi saydi kendisinin yaptiginin adini hatirlamiyorum ama 2 delik açıp makinayla o deliklerden yaglari parcalaya parcalaya gidecekmis iste sanirim ve o islemden sonrada meme bezini kontrol edip ordada duzeltmeler yapacakmis.

Bu basligi cok bilgisizken actim kendimi pek ifade edememis olabilirim fakat cok heyecanliyim ve acaba guzel bir sonuc alirmiyim yoksa dahami kotu olur hic bilmiyorum. Daha önce bu ameliyati geciriip basarili sonuc almis abilerim kardeslerim varsa cok yardimlari dokunur.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    eğer liposuction tarzı bi şey yapacaksa paranı kaptırma derim , forumda daha detaylı konusu vardı. direkt olarak göğüs içindeki kistin kesilip atılması gerekiyor , gerçek jinekomasti ameliyatı böyle olur.

ujohnz ve abseto bunu beğendi.
  3. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Evet liposuction yapacagini ve ardinin meme bezlerini kontrol edip anormal bir durumda onlarida alacagini söyledi doktor.

4. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Liposaction ameliyatlarında eğer doktorunuz iyi ise başarılı sonuç almanız mümkün. Denemeye değer. Diğerine göre daha basit bir ameliyat. Umarım biran önce sağlığjnıza kavuşursunuz.

5. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Cok tesekkurler sanirim once fazla yag domusunu alip sonra meme bezlerini oranli bicimde alacak doktor. Ameliyat gunune 15 gun kaldi acikcasi biraz bosladim son 1 haftadir beslenmeyi falan simdi 8 hafta spor yapamiyacagim bi moral bozuklugu yok degil ama hayırlısı kazandigim kas kutlesinide kaybetmemem lazım. Bunun icin ben kaloriyi dusurup kilo almadan proten agirlikli beslenmeyi düşünuyorum.

6. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Fiyat olarak ne kadar ödüyüceksin merak ettim

7. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Cidden hicbir fikrim yok tanidik oldugu icin babamlar ne konustu ne anlasti bilmiyorum.

8. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Şöyle diğerleri daha travmatik cerrahiler olduğu için ben mutlaka liposaction ile halletmeni tavsiye ediyorum. 2 yıl boyunca ameliyatın her türlüsüne girmiş bir ameliyathane hemşiresi olarak söylüyorum ;)

9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Peki şimdi bu göğüs uçlarındaki şişlik sadece liposuction yaparak gidicekmi yani meme bezlerindende alınması gerekmiyormu. Sonuçta benim şuanki en büyük sorunum şu soğuk ortamda güzel gözüken göğüslerim sıcak ortamda kendini salıyor. Hep diri durmalarını istiyorum. Liposuction bunu sağlıyacakmı. Benim ameliyatımda önce 2 delik açıp göğüsün altında ikisindede lipo yapılcakmış ondan sonra kontrol edilip fazla meme bezi varsa alıncakmış.

10. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Liposuction'da sadece yağ dokusunu temizliyorlar, yağa bağlı jinekomasti veya jinekomasti görünümünü düzeltmiş oluyorlar. Atıyorum keyfi yaşamaya başladın, gene kilo alsan gene geri gelecek kısa vadeli çözüm para tuzağı....

Kökten çözüm doğuştan gelen meme dokusunu komple kesip aldırmak.

Bu da burda dursun;

11. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Peki o meme ucundaki puffy nipples diye adlandırdıkları görünüm ( soğuk havada , duşta kaybolup sıcakta kendini bırakan ) liposuction ile geçermi yoksa dediğiniz gibi meme dokusunun alınmasımı gerekiyor onun için.

12. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    o geçer muhtemelen ama direkt olarak jinekomasti olarak görülmüyor zaten o durum. kesin bi şekilde jinekomasti olarak belirlendiyse liposuction ile kalıcı bi çözüm alınmaz.

13. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Doktroun dediği tam sınırda olduğum eğer istersem ameliyat olabileceğim. Benim merak ettiğim meme dokusunun hepsini alırsa görüntüde estetik olarak bir sıkıntı çıkarmı ?

14. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    çok yağlı olmadığın sürece normal görünür.

ArdaFit bunu beğendi.
  15. kskbody

kskbody Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meme ucundaki rahatsizligin meme dokusu alinsada o sogukta oldugu gibi gozukmeyecek ameliyat ilede eger sinirdaysan cok fark olmayacak ornek kendim

16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Benim en buyuk sikayetim o ucundaki puffy kisim ve onun ameliyatla gececeğini soyluyor doktor yani neden fark olmasinki fazla yagi ve meme dokusu gidicek bence ciddi degisim olur .

17. kskbody

kskbody Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ameliyati olan birisi olarak dedim sen ameliyat ol 3 4 ay sonra yorumunu burdan okumak isterim

18. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Tabi zaten ameliyat sonrası sürecide paylaşacağım ama bir düşünürsek şimdi benim bir hastalığım var ve bu çözülsün diye ameliyat oluyorum madem bir şey değişmeyecek niye olayım ki veya niye böyle bir ameliyat olsun. İnternette ameliyat videosunu izlediğim veya vefore afterına baktıgım kişilerde hep güzel gelişmeler gördüm belki sizin ameliyatınız pek başarılı geçmemiştir veya cerrah deneyimli değildir. Yani size özel bir durum olduğunu düşünüyorum. Varsa ameliyat öncesi sonrası sizin footğrafınız görmek isterim

19. kskbody

kskbody Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Amrliyatin basarili olmamasi ile ilgili durum degil ameliyat sonrasi mutlaka fark olucaktir ama senin istedigin hep sert kalmasi olmayacak.sinir uclari uyarilinca oyle duruyor hep sinir uclarida uyarili bir sekilde kalmayacagina gore areola buyuk kalacak yine ama sislik gecicek

ArdaFit bunu beğendi.
  20. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bu da yeterli ve güzel bir gelişim olur benim için saol bilgi için :)

Sayfayı Paylaş