1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Jinekomasti şüphesi

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Ferhat_BB tarafından 3 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Merhabalar arkadaşlarım, kardeşlerim, hocalarım.
    Öncelikle 16 yıl aktif olmayan bir hayattan bıkıp vücut geliştirme ve fitness sporuna başlamaya karar verdim.Bu zorlu yola girdiğimde 97 kiloydum(ara ara 100 kiloya da çıkıyordum).3 ay gibi kısa bir dönemde yaklaşık 17 kilo verdim(Kas kütlesinden verdiğimi düşünmüyorum.Zamanımın çoğunu çalışma masasında ve dersanede geçiriyordum.).Neyse gel zaman git zaman 15 ay oldu başlayalı.Tabi bu süre içinde ağırlıkları arttırdım, antremanları ciddi miktarda ağırlaştırdım, kendimi yeterli gördüğüm zaman da fitness lisansımı çıkardım.
    Şimdi asıl konuya geleyim.Yağları yaktıktan sonra alt göğüs bölgesinde bir tutam yağ kaldı.Gerçi çok uğraşmadım da bu yağın gitmesi için fakat yine de jinekomastiden şüpheleniyorum.Çalıştığım hastanedeki genel cerraha göründüm jinekomasti var hemen gel ameliyatı yapalım dedi(ücret filan da istemedi).Spor hekimi ve diğer hekimler ise olayın jinekomasti olmadığını savundular.Sağlam bir antreman programıyla bunu rahatlıkla geçirebileceğimi söylediler.
    Acaba siz ne düşünüyorsunuz jinekomasti olup olmadığı hakkında.Kubbemsi bir görüntü yok göğüslerimde.Giderek azaldığını da hissediyorum fakat tam olarak emin olamadım yine de.Bilgisi olan birileri görüşlerini aktarırsa çok sevinirim.Supplement hiç kullanmadım, beslenmemde de özellikle protein alayım diye bir kaygı içinde bulunamadım maddi durumlardan ötürü.
    Ha bir de genetik olarak biraz şanssızım sanırım.İnner-pec bölgesi çok yavaş gelişiyor.Buna özel olarak önerebileceğiniz bir hareket var mıdır?Varsa nedir?
    Saygılar, sevgiler.İyi forumlar...
    İlgili fotoğraf: [​IMG]

2. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Yardımcı olursanız sevinirim, konum günceldir.

3. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Şahsen ameliyatı ben de pek önermiyorum sen egzersizlerine çalış jinekomasti şüphen varsa egzersizlerle yok olduğunu göreceksin sporu aksatmamaya çalış inner-pec egzersizleri içinde aşağıdaki videoyu öneriyorum başarılar ;)

4. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    İleri seviye gozukmuyor guzel temiz bir diyetle saglam kardiyo hirsli bir agirlik calismasi ile giderebilinicek bir durum gogus hareketlerini iyi sec diyeceklerim bu kadar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ferhat_BB bunu beğendi.
  5. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Teşekkür ederim.Salonda cable olmadığından dolayı sıkıntı çekeceğim sanırım fakat diğer hareketlerle tamamlarım eksiği :)
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2015 ---
    Teşekkür ederim dostum :) Diyet kısmına çok dikkat etmiyordum yavaş yavaş dikkat etmeye başlıcam ben de :)

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    jinekomasti gibi görünüyor. meme ucu çevresine dokun eğer yağlardan daha sert ufak bir kist hissediyorsan jinekomasti olduğu kesindir.

7. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Dokunmayla ele bir şeyler geliyor da yağ dokusundan da farksız gibi görünmüyor.Bariz bir şekilde sertlik yok fakat oradaki dokulardan farklı bir doku var.Şu anda sadece o kalmış durumda ve aşağı yukarı bir tutam büyüklüğünde.Jinekomasti olma ihtimalini de katarak Nolvadex-D aldım Tamoxifen etken maddeli.Bunu kullanıcam 3-5 aylığına sıkı bir diyetle.Eğer etki göstermezse mecburen mastektomi ameliyatı olacağım şubat ayı gibi.Teşekkür ederim :)

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    umarım geçer benim de ergenliğimde sol göğsümde çıkmıştı daha sonra çok ufaldı ama hala ufak da olsa bir kist duruyor ve nedense yağsız olduğum dönemler daha da belirgin oluyor.

9. Ferhat_BB

Ferhat_BB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Anestezist
    Yer:
    İzmir
    Yağdan ayrı bir doku olduğu için daha çok ilgi çeker dediğin gibi.Umarım geçer.

10. arda_x

arda_x Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,
    2 çeşit jinekomasti vardır.
    Birincisi hormanal bozukluktan kaynaklanan glandüler dokunun fazlalığı yani meme dokusu
    İkincisi ise göğüs bölgesinde birikmiş fazla yağdan kaynaklanan yalancı jinekomasti (psuedojinekomasti)

Birincisi için arimidex,nolvadex veya clomen gibi ilaçlar yazar endokrolog geçmezse tek çözüm ameliyat meme etrafında yarım ay şeklinde kesi açıklarak yapılanından
    İkincisi için egzersiz önerir yani yağ gitmez kalır ise yine tek çözüm ameliyat liposaction.
    Tabi ergenlik döneminin dışında kalanlar için bu saydıklarım ergenlikte hem hormanal bir bozukluk hemde düzensiz kilo olayı olduğu için yüzde 60-70 geçici.

Sonuç itibariye ameliyatsız olmuyor maalesef ameliyatsız jinekomasti geçmiyor maalesef :(

Sayfayı Paylaş