jay cutler ın röportajı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saydam tarafından 26 Ekim 2004 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    - Ironman Pro 2003'te yarışmaya nasıl karar verdin ?

Bu yıl hayranlarıma 1 sene içerisinde, 1 yarışmaya katılmaktan daha fazla birşeyler vermek istedim. Artı erken hazırlanmaya başladım. Yarışma dışında geçen zamanda vücudum daha iyi bir görünüm aldı. Kendimi şu anda oldukça iyi hissediyorum. Arnold Classic için Ohio'ya gelme şansı olmayan hayranlarım için, bu yarışmaya katılarak beni izleyebilmelerini sağladım.

- Bu harika. Başka hangi yarışmalara katılacaksın ?

Ironman Pro, Arnold Classic, Maximus Pro, Mr. Olimpia'da yarışmak istiyorum ve ayrıca Olimpia'dan sonraki hafta Avrupa turu var. Bu GNC Show of Strenght yarışmasına bağlı. Bu onların yarışmayı nerede düzenleyeceği konusuyla alakalı. Bu kararı Arnold Classic'ten sonra vereceğim. Ve ben yine 2004 yılında Arnold Classic'te yarışmak istiyorum. San Francisco Pro konusuna gelince, doğu kıyısında ziyaretçi yarışmacı taahhütnamesi nedeniyle yarışamayacağım. Arnold Classic'ten 1 ay sonraki Maximum Proda ise diyetteyim. Genellike kendi kurallarıma uyarım. (Not : Röportajdan iki gün sonra San Francisco yarışması için hazırlanmaya başladı)

- Mr. Olimpia 2003'te yarışacak mısın?

Evet

- Bu harika bir gösteri olacak. Sen Ronnie Coleman, Gunter, Kevin Levrone, Chris Cormier yarışacak. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun ?

Fakat şu anda Arnold Classic'e odaklanmış durumdayım.Sonra olimpia hakkında konuşurum.

- Hiç en iyi performansınla yarışamayacağın konusunda bir tereddütün oldu mu ?

B yıl geçen yıla benzemeyecek ve sorduğunuz konu hakkında da hiçbir tedirginlik duymuyorum.Tüm yarışmalarda en iyisini yapacağım. Ironman ve Arnold Classic arasında iki hafta var. 2. veya 3. olmayabilirsin. Bir yarışmayı kazanamadığın zamanda olacaktır. Bu zaman dilimi bir sporcunun yarışma hayatına başlamasını oluşturur. Ve diğerlerinin bebi yenmesi, onların beni ezip geçtikleri anlamına gelmez.

- Ironman hakkında ne söyleyebilirsin ?

Ironman'i %100 kazanmayı pilanladım. Bu, kendi yolumda gidip gitmediğim konusunda bir sonuca ulaşmamı sağlayacaktır. En azından ne kadar aşama kaydettiğimi göreceğim ve en iyisini yapacağım. Bu yarışmada bu zamana kadar olduğumdan daha iyi olacağımı düşünüyorum. Vücudumun 2001 Olimpia'dan sonraki en iyi halini göreceksiniz. Bu yarışmada 120 veya 121 kilo arasında olacağım.

Bu sene durumumun daha iyi olcağını hissediyorum. 2002'de Arnold Classic'e pilanladığımdan daha iyi bir şekilde katıldım. Fakat bunun kazanmak için yeterli olacağını düşündüm. Şu anda içinde bulunduğum diyet bu yılki en zor diyet.

- Önümüzdeki yarışmalar için yaptığın diyeti anlatır mısın ?

Bu yılki diyet çok aşırı.2002'deki Arnold Classic için yaptığım diyet 11 hafta önce başlamıştı. Fakat vücudum biraz formdan düştü. Çünkü 2001 yılında da diyet yapmıştım ve henüz bitmişti. 2003 Arnold Classic için 16 hafta önce başladım. Günde iki kez idman, haftanın 5 günü. Gold's Gym on Sahara & Decatur'da çalışıyorum. Craig Titus Gold's Gym at Buffalo & Lake Mead'da çalışıyor. Chris Cormier'i görmedim. Fakat arkadaşım Las Vegas'ta bir evdeçalıştığını söyledi. Dennis Newman'ın burada yaşadığını duydum.

Beslenme süresince Chris Aceto ile çalışıyorum. Fakat daha çok kendi bilgilerime dayanarak yapıyorum. Günden güne değiştiriyorum. Bazen 1.500 kalori alıyorum bazen 5000 kalori. Normal bir programım yok. Bir günde kilom 1 kilo düşebiliyor veya 1 kilo kadar artabiliyor. Tecrübeme dayanarak bunu öğrenebiliyorum ve sıkı sıkıya uygulayabiliyorum. Bu diyette tavuk, hindi ve kırmızı et yemiyorum. Balık, Pro-M3 tozu ve yumurtanın beyazını yiyorum. Som balığı iyi derecede yağlı. Fakat bu benim için çok az fazla. Günde sadece 250 gram protein alıyorum. En fazla 300 gram.

- Benim aklımda hâlâ 2003 Mr. Olimpia yarışamasına katılacağın var. Neden 2002'de Olimpia'ya katılmadın ?

Çeşitli sorunlar var. Las Vegas'a taşınmam sorun değildi. Benim yarışmaya katılma konusunda katı kurallarım var. Her gün 6'da kalkarım, günde 2 idman. yemekler, 8'de yatarım. 2003 yılı içi vücudumun dinlenmeye ihtiyacı olduğunu hissediyordum.Fakat her hafta sonu poz vermek için rezervasyon yaptırdım ve bu benim için bir avantaj oldu.

- Şu anda evde nasılsın ?

Evde, ailemle birlikteyim. Her şey çok iyi. Fakat sonlara doğru evden ayrılma ihtimalim var. Fakat şu anda Mart ayının sonunda ki yarışmalar bitinceye kadar ayrılmama kararı aldım.

- Sponsorun senin ne için ne yapıyor ?

Sponsorum çok iyi, iki tane yeni ürünleri var.

- Bize zamanını ayırdığın için çok teşekkürler. Sonra görüşmek üzere....

Önemli değil....Şu anda biraz rahatlamak için jakuziye gireceğim ve sonra uyuyacağım......

Prometheus676 ve Paradise_In_Dubs bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş