Isocool'mu Yoksa Ultimate Amino 2000'mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve emasbb tarafından 24 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Protein tozu ve Weight Gainer; Creatin veya Tribulus gibi performans artırıcı ürünler değiller. Bu yüzden kişinin bodydeki seviyesi ne olursa olsun, hatta body yapmıyor da olsa Protein tozu veya Gainer kullanmasında sakınca görmüyorum. Eğer parası varsa ve yağsız/sıvı/pratik protein kaynağı arıyorsa protein tozunu alır içer. Bu kişi diet yapan bir kız olur, bodye yeni başlamış adam olur veya yarışmaya hazırlanan bodyci olur ama sonuçta amaç yağsız protein almak ve buna ayıracak parası olan insanların da bu ürünleri kullanmasından daha doğalı yok bence. Annem az yemek yediği zaman bazen ona zorla protein tozu içirmeye çalışıyorum, günlük protein alımı diyet yüzünden 20gr. a düşen bir insan için 30gr. protein tozu sadece 120 kalori bedele bir nimet, olayı sadece hardcore bodyci supplementi olarak düşünmemek lazım.

2. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Blitz'e yüzde yüz katılıyorum. Adı üstünde besin desteği bunlar. İhtiyacı olan herkes kullanabilir. Yurtdışında bazı insanların bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için whey protein tozu kullandıklarını okumuştum.

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    ben protein desteklerinin alınmasında sadece sağlıksal açıdan bir problem görmüyorum..protein ve benzeri takviyeleri yeni başlayan sporculara önermememin sebepleri tamamen farklıdır..bu tip takviyelerin yeni başlayan sporcular için gereksiz görmemin tüm nedenlerini sıralıyorum.

yeni başlayan sporcuların ,gerekli olan protein ihtiyaçlarını tamamıyle doğal gıdalardan karşılaması gerekir.çünkü bu bir alışkanlık meselesidir,nasıl alışırsan öyle gider,öyle devam edersin..yemek yeme alışkanlığı olmayan birinin bu alışkanlığı kazanmak yerine bu tip desteklere yönelmesi,onu ileride daha da zor durumlara düşerecektir..bu tip takviyelerin destek olarak alınması farklı şey,öğün olarak alınması farklı şey..bir protein shake hiç bir zaman,normal bir besinin yerini tutamaz..size ilk bakışta belki ikiside 30 gr protein ihtiva ediyor gibi gözüksede ,aslında sadece ihtiva ettiği protein bakımından birbiriyle denk olabilir..eğer söz konusu yağsız protein almaksa yumurta beyazı,tavuk göğsü,yağsız süt gibi bir çok yağsız protein içöeren gıda mevcut.süzce yeni başlayan bir sporcunun protein sahke içmesimi daha olumlu bir davranış olur yoksa bu gıdaları almasımı..shake ler bu tip doğal gıdaların içerdiği sayısız vitamin,mineral,antioxidan vb. maddelerden mahrumdur..hatta bu gıdaların ihtiva ettiği yağ ve kolestrol bile vücut geliştirmeciler için büyük önem taşır...bu tip maddeler vücutta bir takım hormonların tetiklenmesinde biyük rol oynayacaktır..o yüzden kesinlikle kaçınılması gereken maddeler olarak görülmemeledirler...her şeyden önce yemek yeme alışkanlığı kazanılmaz ise,bu sporu yapmak gerçekten imkansız olacaktır..eğer beslenme alışkanlığınız zaten yok ise,tozlardan mümkün olduğunca uzak durup ilk önce bu alışkanlığı kazanmalısınız.sizin bu sporda sağlam bir temel ve yapı oluşturmanızda en büyük etken sonuçta bu alışkanlığınıza bağlı olacaktır..bu tip takviyelerin başlarda alınmasına zaten gerek yoktur.neden?çünkü ilk seviyelerdeki bir sporcu günlük protein ihtiyacını çok rahat bir şekilde temin edebilir..bunun dışında protein tozuna gerek dahi yoktur..peki bunun yerine protein tozu almanın bir sakıncası varmıdır derseniz..bir çok yönden kazanacağınız artıya ulaşamazsınız..bu şekilde bunları bir destek değilde ,bir öğün olarak gördğünüz sürece sindirm sisteminizde tembelleştirmiş olacaksınız..ayrıca bu tozların bu kadar düşük kalori içermelerinin nedeni olan aspartam,akesulfam k,sakkarin gibi kanser yapıcı etkisi olduğu iddaa edilen tatlandırıcılar ve bunula birlikte içerdikleri koruyucu maddelerdir.o yüzden bunlara tamamiyle doğal ,sağlıklı gıdalar diyemeyiz..şimdi bana bu maddeler light coladada ,ketçaptata var diyebilirsiniz ,ama sonuçta ben size onlarıda savunmuyorum..buda olayın farklı bir boyutu aslında ,bunu bu tip gıdaların kullanılmamasındaki asıl neden olarak görmüyoruım,sadece ince bir ayrıntı olarak belirtmek istedim..
    gelelim meşhur creatine ve glutamine...yine yeni başlayn sporcular için söylüyorum..creatinenin gerçekten etkisi görülmek isteniyorsa ,kullanacak olan kişinin greçekten az çok bu spora hakim bir seviyeye gelmiş olması gerekir ..bu seviye öyle bir kaç ayda gelinebilecek bir durumda değildir..antremanı gerçekten yüksek şidette tamalayabilmek büyük bir yetenek ister,bu yeteneği kazanmak ise zaman ister..daha hareketleri uygulamayı yeni yeni öğrenen bir kişi,kiloyu basarken kolları titreyen kıçı başı oynayan bir kişi,bastığı kilolar 30-40 geçmeyen bir kişi creatine kullansa ne etki görecek???aynı şey glutamine içinde geçerli..''glutamine antreman sırasında en çok kullanılan amınoacid,vücudumuzda en çok bulunan amınoacid ''.tamada bu yeni başlayan bir sporcunun illaki glutamine ihtiyacı olduğunu göstermezki..bir insanın gerçekten glutamine ekstradan ihtiyaç duyması için,antremanda kendisini öyle bir yıpratması lazımki,o glutamine vücut ihtiyaç duysun..yeni başlayan bir sporcuda isterse salona sabha gitsin akşama kadar çalışsın,kendini inanın o derce yıpratamaz..kaldıki bu glutamine denilen aminıoacid temel amınoacid değildir..yani vücudumuz tarfından üretilebiliyor..yeni başlayn bir sporcu isterse creatine alsın isterse glutamine sadece psikolojik açıdan kendini tatmin etmiş etmiş olacaktır..bu psikolojik yönden tatmin olmada gerçekten olumlu bir durummudur tartışılır...bunların sağlayacağı fizksel etkiler ise ,yeni başlayan sporcular için tamamen devede kulaktır..
    tribulus,zma,gh booster ,nox bosster,thermojenic vs.. tarzda ürünlerin yeni başlayan sporcular için gerekliliğini tartışmaya bile lüzum görmüyorum..ayrıca benim şahsi fikrim bu tip ürünlerin sadece piyasayı renlendirmek,ürün çeşitliğinin artmasıyla satışınıda arttırmak amacıyla üretildiğini düşünüyorum..bu tip ürnler sürekli çıkmaya devam edecektir..sürekli farklı ambalajlarla,farklı formülasyonlarla piyasaya sürelerek,sporculara öyle bir lanse edilecekdirki.sanki bu ürnler olmadan bu iş zor demek gibi..sonuçta bu işin beşiği ve merkezi olan amerikda ,bu sektör öylesine büyük bir pazar haline geldiki..kapitalizmin anavatanı olan bu ülkedeki bütün büyük kuruluşlar bu pazardan rant sağlamak için birbirleriyle yarışır oldular.bu gün flex veya başka bir dergiyi aldığınızda yarısının supllement reklamı olduğunu görünce ne demek istediğimi anlıyacaksınız..demek istediğim aman bu şirketlere paranızı kaptırmayın,kendinizi kazıklatmayın değil..sadece bu firmaların bu ürünleri çıkartırken düşündüğü,aman bodybuilding sporu dünyada ilerlesin,daha güçlü daha başarılı sporcular yetişssin ,biz sporcularımıza en iyi hizmeti sunalım değildir..piyasadki tüm ürünler gereksizdir,hepsi ticari kaygılarla üretiliyor demiyorum ama son zamanlarda bu durum gerçekten böyle bir hal almaya başladı..
    şimdide sıra işin pisikolojik boyutunda..bir çok kişi bu tip desteklerin yeni başlayn sporcularda fiziksel açıdan bir faydası olmayacaksa bile psikolojik yönden büyük bir desteğinin olacağı şeklinde düşünüyor..psikolojik olark bu seviyede bir sporcu bu ürünlerin bu kadar etkisi altında kalırsa ozamn bu ürünleri kullanmadığı zaman gerçekten büyük bir hüsrana uğrayacaktır..çünkü ilk zamanalarda sporcular ,spor hayatlarının belkide en hızlı gelişmelerini kaydaderler.bu zamnalarda kaydeddikleri bu gelişmeyide eğer bu takviyelere bağlayacak olurlarsa ,ileriki dönemlerde psikolojik açıdan gerçekten bu supplementların bağımlısı olacaklardır...supplemet kullandığı zaman elde ettiği başarıyı,supllement kullanmadan kesinlikle elde edemiyeceğini düşünecektir..eğerki bir sporcu bu takviyeler uzun bir süre yönelmeden bu sporu yapıp ,kazandığı ilerlemeyi ve gelişimi görürse,bu şekilde ileride supplemnt kullanıp daha sonrada kullanmadığı durumlarda bu duruma asla düşmeyecektir..çünkü elde ettiği başarının tamamına yakının kendi iradesi ve çabasıyla meydana geldiğinin bilincindedir.supplemntlardan gelen desteğinde bu işin çok ufak bir kısmınıda oluşturduğunun farkında olacaktır..işte benim supplement kullanımındaki dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğüm en önemli hsuus budur..bu tip takviyelerin kullanılmasındaki en büyük handikapta budur..işin maddi boyutu,sağlıksal açıdan önemi,fiziksel gereksinimi daha sonrasında düşünülmesi gereken etmenlerdir.
    piayasa sürülen ürünlerin renkli,boyalı ambalajları,reklamlarında medyatik sporcuların milyon dolarlar karşılığı ''ben xxx ürününü kullandığım dönem çok büyük bir başarı kaydettim'' şeklindeki söylemleri ,dergilerdeki before-after aldatmacaları tamamıyle rant sağlamak için yapılmış eylemledir..bu tip ürünlerin bukdar yer göğe sırdırılmamasının,olmazsa olmaz bir hale getirilmesinin tek nedeni budur..
    çevremde bazı insanlar görüyorum bakkaldan sakız alır gibi bu ürünleri çok rahat alabiliyor.bunu gören başka bir sporcuda zar zor denleştirdiği parasıyla gidip gereksiz bir ürün alıyor ve hiç bir etkisini görmiyor.bu yazdığım size duygu sömürüsü gibi gelmiş olabilir ama benim anlatmak istediğim sonuç olarak bu ürünler bu ülkede hakkettikleri fiyatın çok çok üstünde satılıyorlar.bu ülkede öyle ürünler stılıyorki fiyatı neredeyse bir asgari ücret kadar.çoğu sporcunun bu ürünlere umut bağlayıp boş hayallere kaplıması açıkcası beni üzüyor..bir yanda rant peşinde koşan büyük firmalar bir yandada bu firmaların çıkardığı ürünlerden mucize bekleyen insanlar..
    yazdıklarımdan supplement kullanımı gerksizdir,sporcular için fayda sağlamaz gibi bir anlam çıkartılmasın.bende bu ürünlerden grektiği zamanlarda kullannıyorum,bu ürünleri almış arkadaşlara önerilerde bulunuyorum.benim anlatmak istediğim sadece bu ürünleri kullanırken yukarıda belirttiğim hususlara dikkat edilmesi gerektiğidir.

4. Steve

Steve Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    elmalısı nasıl diye sormuş arkadaşım. şu ana kadar 4 ayrı protein kullandım perfect çikolatalı , ultimate whey vanilyalı ve çikolatalı ve isocool elmalı. içlerinde süte karışınca en lezzetlisi olarak elmalı isocool geldi diyet döneminde suya yada portakal suyunuda karıştırmam gerekti yine en iyi tat elmalıdaydı ama ultimateiin iki ürünüde suda iğrenç oldu. kısaca elmalıyı öneririm ;)

Sayfayı Paylaş