Intra-Workout ürünlerin kullanımı nasıldır?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BertilFox tarafından 25 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BertilFox

BertilFox Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Selam arkadaşlar, intra-workout ürünlerin kullanımı hakkında değerli bilgilerinizi almak istiyorum.

Örneğin 1,5 saat sürecek bir antrenmanın hangi kısmında kullanılmalıdır, ilk yarım saatten sonra mı yoksa sonlara doğru gücün tükenildiği noktada mı alınmalıdır yada ilk baştan itibaren azar azar mı içilmelidir?

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    İdman 1,5 saat sürüyorsa 40 - 45 dakika sonra içmeye başlamak en mantıklısı olur bence.
    Çünkü bir pre workout gibi etki vermediğinden kortizolu önleme amaçlı en uygunu böyle olur sanırım.

BertilFox bunu beğendi.
  3. BertilFox

BertilFox Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Peki ''içmeye başlamak'' derken bu ürünleri azar azar mı kullanıyoruz, tek seferde içilmiyor mu?

Örneğin elimde gaspari size-on var, bir porsiyonunu idmanın ortasında başlayıp kaç seferde tüketmeliyim, herhangi bir fark yaratır mı?

4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Normal su içer gibi set aralarında yudumlarsın. Tek seferde içmeyle arasında şişkinlikten başka fark olacağını sanmam. Birde size on bazı arkadaşlarda gaz yapmıştı, aklında olsun.

BertilFox bunu beğendi.
  5. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Gun ıcınde cıddı anlamda proteın acığınız yoksa ıntra-workout lara -bence- gerek yok. Idman oncesı ve sonrası alınacak hızlı amınolar yeterlı olacaktır. Zaten ıntra-workout ları da ıdman oncesı ve sonrası tek seferde alabılırsın..

Yanı ıntra-workout un mantığı, ıdman suresınce alınacak ek besın olması ama ben senın yerınde olsam, ıdman ssonrası tek seferde ıcerdım..

Idman suresınce su..

Son düzenleme: 25 Nisan 2012
    BertilFox bunu beğendi.
  6. BertilFox

BertilFox Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    benim bildiğim intra-workout ların en önemli fonksiyonu, idman esnasında azalan gücü geri kazandırmalarıdır, bunları idman öncesi veya sonrası içmenin ne esprisi kalır ki o zaman, zaten bu amaçla hazırlanmış pre-post workout ürünler mevcut..

7. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    ıntra ve post workout ların ıcerıklerı neredeyse aynı oluyor. Bazen tıcarı amaclarla da sınıflandırmalar yapılabılıyor.

Idmandan en geç 2-2.5 saat onceye kadar yenılecek, Yoğun karbonhıdratlı - proteınlı öğün ıdman boyunca gereken enerjıyı sağlayacaktır.

Zamanla edındığım tecrubelerdır bunlar, kımseye ole yapın bole yapın demıyorum..

Sayfayı Paylaş