Internetten Supplement Siparisi Hakkinda

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar bundan bi 6 ay kadar önce internetten şöyle bi 80 $ lık sipariş verdim.Içinde 5kglık gainerdan tutunda multivitamini aminosu creatini herşeyi olan güzelim bir paketim vardı. Hatta öyle ucuza geliyoduki kargo masrafı 90$ yani paketin kendisinden bile fazla olmasına rağmen... Gel görki gümrükte amcam geçirmedi ve hepsi tabiri caizse elimde patladı. Burada ürün satışı yasaklanmış aslında insanlar birbirlerine oturdukları şehirlerle ilgili dükkanlar hakkında tavsiyeler verse yada ucuza bulduklarını paylaşsa sanırım iyi olurdu fakat tahminim netrition.com ile ilgili bir reklam söz konusu.Bu siteden alışveriş yapan varmı varsa önemli olan artık fiyat değil ürünün türkiyeye geldiğinde gümrükte takılıp takılmadığı.Bu gerçekten önemli bi konu.Bakıyosun 90 lık harika multivitaminler 10-15$ görünce kafayı yiyorum hele 5kg gainerlar 30 milyona geliyo.Resmen teşvik var adamlarda :) Bizim ülkemiz saolsun internetle kendini geliştirmeye kalkarsın bağlantı ücretlerine zam yapar, kafa dursun vucüdü geliştiriyim dersin ilaçlardan hayvan gibi vergi alır.Ulan hiçbişi olmuyo araba atlıyım geziyim desen avruda bir numarayız ama benzin ücretinde!!! Herneyse biraz sitem ettim artık ama haklıyım sanırım ne dersiniz? Son olarak netrition.com hakkında genel görüşleri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Herkeze iyi çalışmalar.

2. tuase

tuase Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    afyon
    weight gainer

hangi siteden ısmarladın bildiğim bikaç site var bizimde elimizde patlamasın. e-mail adresime göndersene. [email protected]

3. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    ben birşey öğrenmek istiyorum dostum
    sistesinde weider mega mass 2000 ürününde % 51 indirim yapmışlar.. fiyatı da gerçekten de çok ucuz sahte falan olma durumu olabilir mi nedersin ?

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    tarihi yaklaşmış ürün vardır mustafanın elinde o yüzden indirim yapmıştır yani miyadı dolmak üzeredir

5. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    su anda son kullanma tarihine 2 ay gibi bir s+re kalan weider mega mass 2000 3 kiloluklar ve glutaminler ucuza satiliyor piyasada...

6. amino26

amino26 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    weider mega mass 2000

arkadaşlar satılan weider mega mass 2000 in son kullanma tarihi kasım 2005 dir.ben sattığım için biliyorum.böyle son kullanma tarihi yaklaşan ürünlerde ******iye indirm yapar.

7. hakan

hakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    adıyaman
    merhaba arkadaşlar.bir arkadaşım bana yurtdışından 3-4 ay önce supplement gönderdi.sonra bir de baktım ki internet aracılığıyla bu ürünler gayet ucuza satılıyor.bir an için kendimi altın bulmuş gibi hissettim.bir sipariş verdim bodybuilding.com'a.ayında 9'unda kolim gelecek.geçenlerde forum sayfalarında bir çok arkadaşımızın kargosunun gümrükte takıldığını öğrenince yıkıldım.allahtan fazla param olmadığı için kargo masrafıyla birlikte 180 dolarlık bir sipariş vermiştim.şimdi bu kargo gümrükte takılacak mı takılmıycak mı?takılacaksa neden.sonuçta bunun bir yolu yordamı,kanunu,kuralı,yönetmeliği,yani bir zıkkımı vardır.yoksa ben dünyada işlerin enn saçma şekilde yürüdüğü bir ülkedemi yaşıyorum.netrition com a sipariş vermek için girdim.türkiye yazınca uyarı yazısı çıktı.sonra fransayı denedim,almanyayı denedim,suudi arabistanı,yunanistani,hindistanı,hristiyan ülke denedim,müslüman,gelişmiş ,geri kalmış,belki 20 tane ülke denedim nijeryayı bile.kahretsin hiç birinde sorun yok.ben internet üzerinden supplement alışverişi yapılamayan tek ülke de yaşamak istemiyorum.eğer bu ürünlerin belli bir oranda alınması yasal ise bir şekilde bir yerlere başvurup hakkımızı aramalıyız.yani gümrük memuru kafasına göre hareket etmemeli.yoksa acaba gıda alışverişi yasak da onun içinmi bu koliler takılıyor gümrükte.lütfen bu konuyu kesin kuralları ile bilen arkadaşlar varsa yardımcı olsunlar.

8. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Selam Hakan!Ben distrubutorum bildigin gibi ve bu kurallari en ince detayina kadar biliyorum...

Gida statusundeki urunlerin turkiyeye kontrol belgesi ve daha bircok proseduru ile ithalati yapilamdan girmesi yasaktir!biz bu konuda hala calismalar yapiyoruz ve daha turkiyeye piyasasina tam olarak giremedik.Ama son noktalardayiz.Bitince burdanda herkese despo kardesimizin araciligi ile bildiricez ve elimizden geldigi kadar uygun fiyata urunlermiz turkiye piyasasinda olucak ama biraz daha sabir!!!

Sayfayı Paylaş