internet yasa tasarısı:Dkomık

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve emrah tarafından 5 Haziran 2006 başlatılmıştır.

 1. emrah
  Offline

  emrah Üye

  Katılım:
  4 Kasım 2005
  Mesajlar:
  943
  Beğenileri:
  124
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Personal Trainer
  Yer:
  istanbul
  İNTERNET YASA TASARISI
  İnternete girerken kullanıcı adı ve şifrenin yanı sıra kimlik de sorulsun. Kimliğini ibraz edemeyen internete giremesin. Travestiler de giremesin.

  Taşıt pulu gibi "modem pulu" diye de bir şey olsun. ayda bir ziraat bankasından pul alıp modemin görünen bir yerine yapıştıralım, devlete ek gelir kapısı açalım. Yılda bir de modemler muayeneden geçsin, yeni rüşvet imkanları yaratılsın

  Microsoft Outlook ve ICQ'nun yasaya uygun yeni versiyonu çıksın. Bu versiyonda send/yolla butonunun yanına "iki nüsha da savcıya yolla" butonu eklensin.

  Amerika'dan Kemal Derviş'ten sonra Internet Mahir de getirilsin, kendisine internetten sorumlu bakanlık verilsin. Mahir tenis oynasın, şortla dolaşsın sonra hepimizi öpsün.

  Internete her girişte İstiklal Marşı, site başına Onuncu Yıl Marşı, çıkışlarda da Gençlik Marşı okunması zorunlu olsun.

  İnternet üzerinden oynanan counterstrike da bundan böyle kimse terörist olamasın. Herkes polis olsun. Oyuna "devlet bakanı" adında bir karakter eklensin, herkes bakanı korusun. (Tanrı türkü korusun)

  Türkçe Windows gözden geçirilsin. Bundan böyle "bilgisayar geçersiz bir işlem yürüttü. Kapatılacak" yerine ekranda "bilgisayar devletin ali menfaatlerine aykırı bir işlem yürüttü, mühürlenecek. Lütfen ellerinizi başınızın üzerine koyup yere uzanın" yazsın.

  Nick almak ve vermek devletin tasarrufunda olsun. Kırmızı nick ve yeşil nick kavramı getirilsin. Milletvekillerinin nicki kırmızı olsun, sonradan gurur duyacağımız insanlara yeşil nick dağıtılsın.

  Irc'de op'luk müessesesi de devlet kontrolüne girsin. Öyle herkes birbirine op'luk veremesin,sadece devlet versin. Chat Odası İdare Amirliği kurulsun, op'luk ordan dağıtılsın.

  İkiden fazla kişi aynı anda chat yapıyorsa, haklarında çete oluşturmak suretiyle cürüm işlemek suçundan soruşturma açılsın.

  Çiftçiyi destekleyen devlet site sahiplerini de desteklesin. Devlet "destekleme tıklaması" yapsın. Tıklama baş fiyatı açıklansın, hangi site ne kadar tıklandıysa devlet yardımda bulunsun. Eş dost site açsın, devlet habire tıklasın, vergiler çarçur edilsin.

  Internette beklenmedik anlarda çevirmeler yapılsın. Bir linke tıkladığımızda aniden beyoğlu emniyet amirliği sitesine yönlenelim, orda ifademiz alınsın. Internet bağlantı hızına sınırlama getirilsin, kamyon sahipleri hafta içi internete giremesin.

  Oldu olucak dumanla haberleşmek de zaptu rapt altına alınsın. Karşı tarafa gönderilecek beher dumandan iki nüsha önce savcının odasına gönderilsin.
  Ortalık toz duman olsun.

  Son olarak, yasa hazırlanırken Banu Alkan'ın da fikri alınsın. (Allah akıl fikir versin)
  SEVGİYLE VE DOSTÇA KALIN....
   

Sayfayı Paylaş