Insanin doğal besini

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Danny Boy tarafından 24 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
 1. Danny Boy
  Offline

  Danny Boy Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3.251
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
  Yer:
  İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  İNSANIN DOĞAL BESİNİ

  İnsanın vejetaryen olmasını güçlendiren kanıtlar sanıldığından daha açık ve hissedilir şekildedir. Her şeyden önce doğaya bir göz atacak olursak, bu mahir kimyagerin yeryüzünde ki her yarlığın yiyeceğini kılı kırk yaran bir bilimsellik içinde onun bünyesine uygun olarak hazırlayıp sunduğunu görürüz. "Öyle ki bunlar, onun sırları karşısında saygı ve temkinle başımızı eğmek zorunda bırakır bizi. Mesela bir bitki bataklık için, diğeri çöl için yaratılırken, bir hayvanın ağzı otlamak, diğerinin dişleri parçalamak için yaratılmıştır. Yani her biri bünyesine ve bedensel gereksinimlerine yaraşır şekilde ve binlerce yüzyıl sürecinde bir yiyeceği kabul etmiştir. Bir kamış bataklıktan alınıp çöle dikilirse derhal kurur; meyve yiyen bir maymuna et yedirilirse çok geçmeden kılları dökülür ve hastalanır. Aynı şekilde her yiyecek değişikliği daima düzen bozukluğu, rahatsızlık ve ölüm getirir. Çünkü doğanın değişmez yasalarına aykırıdır.

  İnsan, yapısı itibarıyla yasalar dışında kalan ve diğer canlıların yaşamlarını düzenleyen bir varlık değildir. O da tabiattan doğmuş ve hayvanların evrimi sonucunda ortaya çıkmıştır Bu nedenle yakından bağlıdır onlara. Her bakımdan diğer canlılarla karşılaştırılacak olursa, insanın ne yırtıcı, ne de otlayıcı hayvanlara benzediğini görürüz. İnsanın bedeni et yiyecek şekilde yaratılmış olsaydı, yırtıcı hayvanlar gibi vahşi hayvanların peşinden koşup, canlı avı pençe ve dişleriyle parçalayarak ham eti, damarı, siniri, derisi ve kemiği ile birlikte yiyebilmesi gerekirdi. Oysa o kendini, yetiştirilip öldürülen, hazırlanıp pişirilen hayvan kaslarını yemeye ikna etmiştir. Bunların tümü doğaya aykırıdır.

  İnsan, yapay yiyeceğin bedeninin bir parçası olması amacıyla bir hazım cihazı geliştirmeyi de unutmuştur. Çünkü insanın bünyesi tümüyle meyve yiyen maymunların bünyesine benzer. Sindirim sistemi, dişler, mide, bağırsak ve tüm iç yapısı tıpkı büyük maymunlarınki gibidir. Hatta maymunun köpek dişleri insanınkinden daha uzundur. Bununla birlikte onların yiyecekleri sadece meyve ve bitkilerle sınırlanmıştır. Şu halde insanın kendi yiyeceğini doğrudan doğruya doğanın elinden alması gerek. Gerçekten doğa, yaşam kaynağı güneşin ışınları altında olgunlaşan lezzetli meyve şeklinde sunmaktadır besini. İnsanın öldürülmüş hayvan leşlerini allayıp pullayarak ve doğal yiyecekleri hazırlayarak tat almaya çalışmasına gerek yoktur (Bu bölüm, bu satırların yazarının La Bete Humaine adlı eserinden bir parçadır ve Mayıs 1926'da Protection dergisinde basılmıştır).

  İnsan bünyesinin etobur olduğu ve her şeyi yiyebilecek şekilde yaratıldığı sanılmış ve durmadan tekrarlanmış, bütün insanlar da bu konuda biraz olsun düşünmeden, inanmışlardır. Oysa bu, gerçekle ilgisi olmayan saçma bir masaldır. İnsan yirmi yüzyıl boyunca yapay ve bozuk besin kullanılmasına, yanılgı ve hata dolu geleneklerine bakıp besinlere canının istediği gibi güvenemez. Tabii bilimler, fizyoloji vs bilim dallarında yapılan araştırmalar, sağlıklı ve doğal yiyeceğimizi saptamakta bize yol göstermektedir. Antropoloji bugünkü doğal olmayan alışkanlıklarımızın tersine, bu konuda bize açık ve dakik bilgiler vermektedir. Bu da umutlanmamız için bir nedendir. Çünkü veriler eski geleneksel besinlerimizi onaylasaydı,şimdiki durmumuz asla iyiye gitmez, rahatsızlıklar ve ahlaki çöküntü yerli yerinde kalırdı.

  Ünlü anatomi bilgini Kuviye, Le Cours d'Anatomie Camparee adlı eserinde şöyle der: "İnsanın doğal besini onun bünyesine uygun olup, genellikle meyveler, kökler ve bitkilerin sulu kısımlarıdır. Eller bunları rahatça toplamaya yarar. Bir yandan çeneler kısa ve güçsüzken, öte yandan köpekdişleri diğer dişlerden uzun değildir. Bu dişler jnsanın et yemesine ya da hayvan etini parçalamasına izin vermez. " Bir başka yerde de şöyle yazmıştır: "Bir hayvanın bağırsakları taze eti hazmedecek şekilde yaratılmışsa, çene yapısının da yemi yutacak şekilde olması gerekir. Yani pençeleri yakalayıp parçalamak, dişleri kesmek ve parçalara ayırmak, bütün hareket organları kovalayıp yakalamak ve duyuları da avı uzaktan görmek için. Yine gizlenmek ve kurbanını hile ile yakalamak için doğanın onun beynine gereken istekleri yerleştirmiş olması gerekir. İlk insan büyük maymunlara benziyor bitki taneleri ve meyvelerle yaşıyordu. Nitekim tırnakları, dişleri, kasları ve anatomik yapısı bize bunu ispat eder."

  Darvin, Hekel, Huksley, Florens gibi büyük tabiat tarihi bilginleri bu konuda görüş birliği içindedirler ve her biri insanın meyve yiyen bir canlı olduğunu kanıtlamışlardır (Bu satırların yazarının İnsan u Heyvan [İnsan ile Hayvan], Tahran, birinci baskı, s.47-66 adlı eserine bakınız).

  Şimdi insanın sindirim sistemini etobur, otobur ve her şeyi yiyen hayvanlarla karşılaştırarak bunlardan hangisine benzediğini görelim: Her şeyden önce insanın dişleri meyve yiyen iri maymunların dişlerine benzer.Çünkü yırtıcı hayvanlarda kesici dişler çok kücüktür. Köpekdişleri ise bunun aksine kalın ve uzundur. Öğütücüdişler sivri ve keskindir. Böylece avladıkları hayvanları parçalayıp etlerini parça parça ederek yutarlar. Otoburların uzun kesicidişleri vardır ve köpekdişleri diğer dişlerden uzun değildir. Öğütücüdişler geniş ve düzdür. Kısaca, meyve yiyenler, maymunlarla aynı seviyede dişe sahiptir ve sadece köpekdişleri belli belirsiz yükselir, ancak parçalama işlemini gerçekleştiremez. Öğütücüdişler ne keskindir, ne de yaygın. Yani ne eti parçalamaya ne otu çiğnemeye yarar. Sadece tane ve meyveleri yemek için kullanılır.

  Köpek gibi etobur bir hayvanın dişleri, atın çenesi ve her şeyi yiyebilen domuzun ağzı asla insanınkine benzemez.. İnsan midesi etobur hayvanların midesinden çok daha ince ve güçsüzdür. Oysa etobur hayvan, çiğnenmemiş et parçasını derhal yutar ve ezerek hazmeder. Etoburların dişleri yaygın ve bir sırada olmadığı için çiğ eti çiğnemeden yutarlar ve bunun hazmını mide kaslarına bırakırlar. İnsan midesindeki salgı bezi, ette bulunan fazla azotu etoburlarda olduğu gibi amonyağa dönüştüremez. Mide salgıları ve pankreas bezi eti çözündüremez. İnsan karaciğerinin etteki azotu uzaklaştıramaması gut, romatizma ve sinir hastalıklarına yol açar.
  Öte yandan etoburların bağırsakları kısadır ve bozuşmuş et orada durmaz. İnsan bağırsaklarının uzunluğu onun etobur olmadığının bir başka delilidir. Çünkü insan bağırsaklarında kalan et kokuşur ve öldürücü mikroplar üretir. Aynı şekilde bağırsaklarda bozulmaya yol açar. Nitekim bağırsak rahatsızlıkları ve apandisit bu bozulmanın sonucunda ortaya çıkar.

  Tırnaklarımızı aslan pençesiyle karıştırmamalıdır. İnsanın eti kemiksiz olarak yemesi, kemiği ayırdıktan sonra yediği kasların doğal bir yiyecek olmadığını gösterir. Çünkü beden için madensel tuz çok önemlidir ve etoburlar bu gereksinimi kemikten karşılar. Tam olarak besinimizi etten almak istersek, yırtıcı hayvanlar gibi kemikleri de yemeliyiz ki vücudumuz fosfat alsın.

  Her şey insanın etobur olmadığını göstermektedir. Yalnız iç yapısı meyve yiyici olarak yaratılmakla kalmadığı gibi, dış yapısı, yaşama tarzı, gelenekleri, davranış ve aklı da etobur olmadığını kanıtlamaktadır. İnsanın ağzı, avını yutabilmek için etoburların ağzı gibi açılmaz. Dili yumuşaktır. Suyu yalayarak içmez. Elleri pençesizdir. Köpekdişleri diğer dişlerden yüksek değildir. Gözü, etoburlarda olduğu gibi alacaranlıkta görmez. Canlı hayvan kokusunu uzaktan almaz. Bırakılsa, uzayan tırnaklarıyla en küçük bir kuş ya da hayvanı bile parçalayamaz. Kolayca ağaca tırmanıp meyve toplayabilir. Ama sıçrayarak vahşi hayvanları koşarken yakalayamaz. Çiğ veya kokmuş eti yiyemez. Öldürmekten ve kan dökmekten doğal olarak kaçınır.

  Yırtıcı hayvanlar avladıkları hayvanı canlı olarak, derisi, damarı, yağı ve sakatatıyla birlikte yer, dişlerini avın bağırsaklarına geçirirler. Otlayan hayvanlar ona alışırlar. Oysa insan yırtıcı hayvanlardan kaçar. İnsanın duyguları meyveden tat alır. Gözü görmekten, burnu kokusundan, tat alma duyusu tadından haz duyar. İnsan içgüdüsel olarak ölüm görmekten ve kanlı yiyeceklerden nefret eder. Tat alma duygusu henüz bozulmamış çocuk, eti nefretle uzaklaştırır kendinden. Fırsatını buldu mu, meyveyi aşırır. Yiyecekleri arasında meyve az olunca, bu tatlı ve sade yiyecek yerine ona benzeyen veya şekerleme, pasta gibi onun tadını andıran ne varsa hırsla ele geçirip tat alma duygularını aldatır. Bu istek köpek veya kedi yavrularının bir parça kemik için birbirlerine hırlayıp onu zevkle yutmaları kadar doğaldır. Ama insan yavrusuna et yedirilirse, o da etobur olur.

  Moris Fozi, İnsanlığın Düşüşü adlı kitabında şöyle yazar:
  Büyük bir maymunun anatomisi, diş yapısı, içgüdüleri tümüyle bize benzer. İnsan kanıyla sadece onun kanı akrabadır. Öte yandan bir etobur, otobur ve tane yiyen bir hayvanın anatomisi, dişleri, kanı ve içgüdüleri bizimkinden farklıdır. Acaba, en basit mantık bile, bizim doğal yiyeceğimizin, büyük maymunların yediklerinden, yani çiğ meyvadan oluştuğunu yadsınamaz şekilde apaçık göstermiyor mu?"

  Sadece insanın içgüdüsü onu olgun, çiğ, güzel kokulu, hoş ve leziz meyvelere doğru çeker. Bunlar onun bedenini daha güçlü ve sağlıklı kıldığı gibi, bedenindeki hücreleri onarıp kemikleri kuvvetlendirir. Doğa, içinde yaşayan hayvanlar ve insanlar için kurulmuş bir ziyafet sofrasıdır. İnsan dışında hiçbir varlık kendi besinini hazırlamaya gereksinim duymaz. Oysa insan doğal olmayan bu gereksinimi icat etmiştir, uydurma ve yapay yiyecekler yemektedir. İşte bu yüzden sürekli hasta ve zavallı hale gelmiş, yaşamı baştan başa dayanılmaz kâbus ve korkunç kaygılarla dolmuştur.

  Bu gerçekler bu kadar açıkken neden buna göre davranmazlar? Çünkü bu mide meselesidir ve şimdiki insan tüm canlılardan çok ilgi duymaktadır bu konuya. İlk hayvan, doymak bilmeyen bir oburdu ve hayatını sindirim sistemi uğruna feda eder de sofrasından bir şey eksilsin istemezdi. Bugünün uygar insanı ve yine, derbeder vahşiler, mideleri ve şehvetten başka bir şey görmezler. Korku, ölüm korkusudur ve bünyesinden bir şey eksilip ölüme bir adım daha yaklaşmaktan korkar. Oysa, büyük bir zahmetle, vaktini hazırlamak için harcadığı yaşlandırmayan yiyeceklerin(!) onun bedbahtlığının nedeni olacağını bilmez. İnsan, bilgisizlik ve gevşeklik içinde kendisine hazırladığı yapay zevkten elini çekmek istemez. Sonunda bu, onun kendi uygarlığına ve üstünlüğüne indirdiği bir darbedir. Her şeyi yemek ister. Bindiği dalı kesse bile özgür olmak arzusundadır. Bu korkunç uygarlığı, bu zavallı yaşamı gönül kanıyla kendisi için icat etmiştir ve bu yüzden korkmaktadır. Aslında meyve ve bitki yiyen, ama hevesleri ve böbürlenmesi nedeniyle her şeyi yiyen bir varlık haline gelen insan ya doğal besinini yiyecek ya da yok olacaktır.

  Cannes, 22 Aralık 1926
  Vejetaryenliğin faydaları
  Sadık HİDAYET

  kendı gorusum : oldukca eskı bır kaynak olmasına rahmen oldukca guzel bır paylasım olucagını dusundum :)
   
  ---RamSes---, Zerk, Rpac ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 2. kenan_23
  Offline

  kenan_23 Üye

  Katılım:
  8 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  243
  Beğenileri:
  68
  Ödül Puanları:
  28
  darwinist teori olarak bakarsak doğru ama dedelerimizin maymun olmadığı anlasıldığından ve bilimselliği geçmiş maklelerden olduğundan vg uğrasanların geneldede normal insanları Allah hem ot hem et yemek için YARATMIŞ evrimleşmemiştir Allah Ademe herşeyi öğretmiştir avrupa tarihinin dedği gibi ateşi bilmem kaçyıl sonra bulmamıslardır veya toplayıcılık denildiği gibi yapılmamıstır habil kabil olayında tarla ve mahsul geçmektedir yani kısacası et yemek için penceye ot yemek için farklı cene yapısı olmasına gerek yoktur Allah bizi su halimizdeki gibi yaratrmıs ademde biz gibiydi bizde o gibiyiz gerçi suan bilim dünyası cernde yaratılısı deneyle ispatlamaya çalışıyor

  birde her altında kaynak olan ve bilimsel dergi vs denen kaynak doğru olarak algılanamaz kimse dedesinin maymun olduğuna inanmaz tabiki evrim teorisindede doğru olan küçük kısımlar vardır ama bilimde 1 doğru tüm yanlışları silmez

  sözlerim müslümanca düşünenlere ve müslümanlara herkes istediğine inanabilir
   
  Ocensers ve zrb20 bunu beğendi.
 3. Danny Boy
  Offline

  Danny Boy Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3.251
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
  Yer:
  İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  konu ıslam dusuncesıne gore beslenme tarzı degıl farkındaysan

  konu beslenme yanı bılımsel bır durum hz.ademı kanıtlayamıcagımıza gore eldekı verıler ne dıyorsa odur bılımsel olarak zaten dın dedıgımız olgu ınanctır ole bılime falan bakmaz

  evrım teorı degıl yasa olsa nolcak ıslam dusuncesı yok mu olcak hayır tabıkıde olaylar farklı

  konuyu dıne cekmeyelım dusuncesı olan varsa solesın yok dını falansa susun daha ıyı cunku baslık kıtlencek


  hem evrımı yanlıslayan tek kaynak gosterın yanı yaradılısı kanıtlayan ole brı durum yok ole bır verı olamaz cunku mantıklı bılımsel olalım dını fıkrılerımızı burda paylasmayalım

  harun yahya tıpı vaazlara gerek yok zaten

  evrım hakkında konusmak cıın oncelıkle onun hakkında bılgı sahıbı olmak gerek ole kahve agzıyla bılımsel tartısma olmaz

  maymundan gelme durumu zaten yok ole dıyende yok

  bır konu hakkındakı en kotu sey eksık bılgı olayı bızım toplumda bu cok yaygın sankı evrım yaratıcı yok dıyor ne mantıksız konusmalar bunlar

  dını ınanc olayı farklıdır cıksa bırı desekı tanrı yok kanıtladık ben yıne ıslamdan ayrılmam mesela benım ınancım ole bılıme deneye bakmaz cunku

  ama olay bılımsellıkse evrım gercektır curutulememıstır ole dedıgınız gıbıde yaratılısı falan kımse arastırmıyor atv haberde her duyulana ınanmayın bundan sonra ordakı olay farklı
   
  Son düzenleme: 24 Şubat 2012
  Zerk ve CarpeNoctum bunu beğendi.
 4. kenan_23
  Offline

  kenan_23 Üye

  Katılım:
  8 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  243
  Beğenileri:
  68
  Ödül Puanları:
  28

  söylenecek çok şey olmasına ragmen konu off olmasın diye cvp vermeyecem iyi çalışmalar
   
 5. Danny Boy
  Offline

  Danny Boy Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3.251
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
  Yer:
  İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  hayır eger bılımsel kaynak varsa paylasın off olmaz :) aksıne daha bıle guzel olur :) eger dedıgım konularda bılımsel kaynak varsa paylasın ınanın baslıgı ben acıcam ve butun kaynaklardakı yazıları paylasıcam ordan ogrenelım bızde :)
   
  Zerk bunu beğendi.
 6. as55
  Offline

  as55 Üye

  Katılım:
  2 Eylül 2011
  Mesajlar:
  236
  Beğenileri:
  240
  Ödül Puanları:
  53
  Yer:
  Samsun
  danny iyi makale gerçekten bazı yönleriyle beni düşündürdü ama az önce adana yedim ayıptır söylemesi etsiz de olmuyor be :) ben heveslerim uğruna yok olacakların başında geliyorum maalesef :)

  ayrıca dinle bilimi ayrı tutmak ve düşünmek gerekir. ikisini bir arada düşünürsek bilimin varlığını anlamsız hale getirip ilerlemesini durdururuz. şahsen evrim kanıtlansa da inancımdan vazgeçecek değilim ki dini inancımdan beni kimse vazgeçiremez. ama biyolojik olaylarda bilimin gösterdiği yoldan giderim. bu konularda herkes istediğine inanmakta özgürdür kesin bir şey söyleyip kişiyi yargılamak kimsenin hakkı ve haddi değildir.
   
  ZeusS_ bunu beğendi.
 7. heldic
  Offline

  heldic forum Kurdu

  Katılım:
  23 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.606
  Beğenileri:
  1.118
  Ödül Puanları:
  123
  Yer:
  izmir
  basindan sonuna kadar okudum

  Benim takildigim yerler

  Qenzim b12 l carnitin ve amino asitler sadece hayvansal proteinler de neden var insanoglu hayvansal gidalara ihtiyaci yoksa eger

  Ayriyeten meyve yeme istegi ihtiyac degil karbonhidrat bulamamanin yoksunluk hissidir yani bagimliliktir morfin gibi bu iyi birsey gostermek hic hos degil

  Ayriyeten insan meyve yemeye programlandiysa dunya saglik orgutu meyve sekeri fruktozu neden en tehlikeli seker ilan etti ?

  Fruktoz alkol tipi karaciger yaglanmasi yaptigina dair calismalar var isterseniz eklerim

  maymunlarda boyle bir sorun varmi ?

  B12 eksikligi neden hafiza kaybina zeka geriligi ve ogrenme eksikligine yol aciyor ? Demekki insan icin onemli

  Insanoglu tabiki hayvanlar gibi degil avlanamazlar fakat insanoglunda akil var evlerini genellikle göl kenarlarina yapiyorlar ve ordan protein ihtiyacini baliklardan karsilamislar

  Birde omega 3 omega 6 dengesi var hayvansal yemeden bunu nasil saglamayi dusunuyorsunuz ?

  Buzul cagi olmadimi bu dunyada ? Buzul caginda ot yetistirme imkanimiz mi vardi naptik hayvanlari yemedik mi ?

  Insan beyninin gelisimi ve maymundan ayrilisimizi hayvan eti yememizden sonraki evrime bagliyor bilimadamlari belkide bugun bu kadar icat yapmamizin sebebi de et yememizdir

  Benim baska bir dusuncem de insanlari tavuk gibi bugdaya alistirdilar icindeki gluteni almazsa insanlar yoksunluk cekiyolar glutemorfin yazin aratin insanlari bagimli yap sonra hasta et sonra ilac sat kuzu gibi bir toplum olsun

  Ama et den bol beslenen kisiler daha acimasizlardir suruye uymazlar ayriyeten kolestrol vucuddaki tum hormonlarin yapilmasi icin gerekli

  Bunu hayvansal yemeden nasil disardan alcaksiniz

  Benim sorularim bunlar aciklarsaniz sevinirim
   
  Rpac, Ocensers ve Zerk bunu beğendi.
 8. Danny Boy
  Offline

  Danny Boy Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3.251
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
  Yer:
  İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  @heldıc benımde katılmadıgım noktalar var zatne ben forumda olsun dıye degısık bır bakıs acısı oldugu ıcın ekledım yoksa benım kendı makalem degılkı cevap verım ben sana

  zaten kaynak eskı 1900lerın basından bır kaynak bır cok sey degıstı tabıkıde ama yınede okunmalı dıye dusunuyorum

  ben zaten veganım yanı dedıklerıne benım cevap vermem uygun olmaz benım secımım bu cunku yanı dıger arkdaslar cevap verırıse daha ıyı olur cunku bu secımı ben saglık yonu ıcın degıl daha cok hayvan sevgısı yuzunden tercıh ettım o yzudne cevap vermem dogru olmaz .

  benım ıcın soruyorsan ben 0mega-3 u takvıye olarak alıyorum 0mega 6 dengesı ıcın

  b vıtamınlerınıde b kompleks tablet alıyorum

  kı kendı balsıgımda da soledım her ogunumde eaa tabletlerı alıyorum yanı ben genelde eksıklık ceken gruptan degılım bır couzmunu buldum

  a su var b vıtemınelrı olsun dıger vıtamınler olsun hayvansal olmayanları alıyorum

  eaa aldıgım marka zaten vegan sertıfıkalı yıne bıtkısel ama ayrıstırılmıs

  ama b12 eksıklıgının ben sık gorulen brı durum olmadıgına ınaıyorum cunku depolanan bır vıtamın ve benım gıbı yumrta falan yıyorsa kısı sorun olmıcaktır
   
  Son düzenleme: 25 Şubat 2012
  Zerk, Rpac ve AngryHun bunu beğendi.
 9. ZeusS_
  Offline

  ZeusS_ Yeni Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  1.122
  Beğenileri:
  1.892
  Ödül Puanları:
  0
  Bu lafa benimde itirazım var işte!
  Abi modern biyolojiye göre insanın atası maymun değil ki, insanında maymununda atası primatlar!
  İnsanla maymunu nasıl karşılaştırabilirsiniz, birbirinden o kadar uzaklaşmış türler ki...
  Homohabilisten beri 1.9 milyon yıldır hepçiliz, 1.9 milyon yıldır et de yediğimiz gerçeği varken nasıl olur da insanla maymunun atası bir öyleyse maymun gibi otçuluz denebilir?

  Makale hoş ama buna benzer hiç bilimsel bulamadığım yanları da mevcut!
  Alıntı yaptığım paragrafı hiç bilimsel bulamadım yani kimse kusura bakmasında...

  Yani sevgili Danny beni biliyorsun art niyetim olmaz polemik peşinde değilim; çok çeşitli yazarlardan derleme bir makale ama cidden içinde evrim cahilliği yerleri mevcut...
   
  Rpac ve Danny Boy bunu beğendi.
 10. heldic
  Offline

  heldic forum Kurdu

  Katılım:
  23 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.606
  Beğenileri:
  1.118
  Ödül Puanları:
  123
  Yer:
  izmir
  zaten bu makaleyi okuyarak kimse ot bitki kökü yiyeyim demez :)
   
  Rpac ve Ocensers bunu beğendi.
 11. Danny Boy
  Offline

  Danny Boy Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3.251
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
  Yer:
  İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  yok zaten ZeusS_ bende tartsımıcam makale ıcın cunku oldukca eskı bır kaynak yanı okadar cok sey degıstıkı o gunden sonra. yanı makleyı okurken bence 1926 yılını dusunmelıyız :)

  yanı dedıgım gıbı o yıllar hakkında fıkır olsun dıye ben ekledım yoksa bana da uymuyor bazı noktalar

  @heldıc zaten kımse de senın makalelerı okuyunca kuyruk yagı yemıyor :) esıt durumdayız :) her kes karısık takılıyor :)
   
  Zerk, Rpac ve AngryHun bunu beğendi.
 12. heldic
  Offline

  heldic forum Kurdu

  Katılım:
  23 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.606
  Beğenileri:
  1.118
  Ödül Puanları:
  123
  Yer:
  izmir
  mantık olarak herseyde hayvansal gıdalar bitkisellere göre üstün

  mesela omega 3 u bıtkiselden almaya kalkarsanız vucud anca 10 da birini kullanabiliyor

  balık yagı keten tohumu karsılastırmasında

  amino asit olarak da hayvansallar her zaman daha üstün :)
   
 13. ZeusS_
  Offline

  ZeusS_ Yeni Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  1.122
  Beğenileri:
  1.892
  Ödül Puanları:
  0
  Vaaay gerçekten o kadar eski makale mi?

  İyi bulmuşsun gerçekten emeğine sağlık :)
  Ben tarihi görünce yanlış yazılmış galiba diye düşünmüştüm :)
   
  Danny Boy bunu beğendi.
 14. Ocensers
  Offline

  Ocensers Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  436
  Beğenileri:
  569
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Zeytinburnu
  Hiçbir kimse ne hayatın başlangıcını gözlemiş ve ne de bir balığın kurbağaya veya bir maymunun
  insana dönüştüğüne şahit olmuş

  dolayısıyla evrim bir teori olarak ortaya atılmış fakat ispatlanamamış bir düşünce tarzıdır

  ee peki bu bir düşünce tarzı ise delil yoksa nasıl ispatlanmış bir kanun olarak görülüyor

  bence evrim teorisi biyolojiden çok insanoğlunun ideolojisine dönmüş bir olay

  aslında kanıt sunuldu fakat bu kanıtların hepsi insanları kandırmak için bir numaraydı

  örnek

  nebraska ,hong kong, piltown vs insan maymun araformu oalrak ortaya atılmış bu deliller

  aslında bunların labrotuvar ortamında yapıldığı bazısının kinin domuz dişi çıktığı bazı sınınkinin

  insan kemiği ilen maymun kemiğinin birleştirilmesiyle ortaya atılmıştır

  [​IMG]

  insan atasıyla ilgili en ciddi kitaplarda bile bu tür çizimlere sık sık rastlarsınız oysa bu çizimlerin

  hiçbiri bilimsel bir temele dayanmaz evrimcilerin peşin hükümleri ve hayal gücü olan bu çizimler

  evrimcilerin en gerçek delilleridir

  Yane ispatlanmamış bir şeyin ispatlanmış gibi gösterilmesinin ne bilimsel yanı

  olabilir ki

  zaten gördüğünüz gibi kanıtları sahte çıkıyor bundan sonraki kanıtlarının gerçek

  olacağı ne malum ?

  zaten evrim aslında bir çok kez çürütüldü şu an için söylemiyorum ilk çıktığı

  zamanlarda lamarck sonra darwinizm oda olmayınca neo(yeni)Darwinizm

  (mutasyon,körelmiş organlar vs) gibi çürüdükçe yeni teoriler ortaya atmışlardır


  Evrim Teorisi hakkında bir kaç kitap okumuştum onlardan aldığım bigileri

  aktardım

  kaynak:Evrim teorisi Prof Dr Adem Tatlı

  kitabının yarısı kendi yazdıkları değilde bilim adamlarının evrim teorisi hakkında

  düşündükleri yazıyor ne kadar evrimi çürütmeye yönelik düşünse de evrimci

  olanların yazıları da mevcut olan tarafsız bir kitap

  yane adam kitabında ben 2 tarafında fikirlerini düşüncelerini kanıtlarını yazdım

  bu kanıtlara göre benim ne düşündüğümü yazdım gerisi size kalmış diyor.

  bu arada heldicin yazdıklarına katılıyorum
   
  Son düzenleme: 27 Şubat 2012
 15. Danny Boy
  Offline

  Danny Boy Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3.251
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
  Yer:
  İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  @ocensers kanıt dedık senın sunduguna bak adnan oktar dan farksız bır kıtabı olan bır prof

  evrım kanun degıldır zaten ama teorıdır curutulebılse zaten teorı olamaz dı tek sefer curutulememıstır o yuzdne teorı olarak devam etmektedır

  -----------------

  ya bır makale ekledım tartısmanın geldıgı yere bak

  okuyan okusun okumayan okumasın makale zatn eskı dıyoruz neyıne heldıce katılıyorsun

  sıte ıyıce cıgırından cıktı sacma sapan konusmalar yapılır oldu bu sekılde paylasıma saygıszlık devam ederse ben bılgı paylasımı yapmnayı brakıcam cogu kısı gıbı

  madme begenmıyen var eklesın ozman makale forum makale fukarası eklyene saygı yok sonrada neden kımse eklemıyor elımde 40 tane cevırı var 200 tanede makale ama tekını eklemıcem foruma cunku gordum kı yaranılmıyor buraya

  su anda baslık acıyordum acıklamasını yazdım hatta mıke mentzerın kıtabını cevırmıstım 3 aydır ugrasyordum bunun ıcın ama acmıcam baslıgı

  artık bılgı payalsımı da yapmıcam kımse kusura bakmasın

  vegan olmam cok batmaya basladı herkese benım yasam tarzım bu sorgulanamaz o yuzden
   
  Zerk bunu beğendi.
 16. Ocensers
  Offline

  Ocensers Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  436
  Beğenileri:
  569
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Zeytinburnu
  ''konuyu dıne cekmeyelım dusuncesı olan varsa solesın yok dını falansa susun daha ıyı cunku

  baslık kıtlencek''

  deyince bende bu konu hakkında fikirlerimi paylaştım yanlış bir şey dediysem affola

  ''okuyan okusun okumayan okumasın makale zatn eskı dıyoruz neyıne heldıce katılıyorsun''

  heldicin dedikleri mantıklı geldi katılmamda ne sakınca olabilir ki ?

  evrim bir teori, kanun değil diyosun ama evrime inanan

  çoğu bilim adamı bile öyle düşünmüyor.Buna ispat olarakta okutulan kitaplar, evrime

  inanmayan bilim adamlarının yükselmelerini engellemeleri gibi bunun örnekleri var

  yane şu an için söylüyorum evrim teoriden öte değilse niye ispatlanmış bir şey gibi ortaya

  koyuyorlar benim değinmek istediğim nokta bu sen her tahmin ettiğin inandığın şeyi biyoloji

  kimya vs kitaplarına koyman doğrumudur
   
 17. Danny Boy
  Offline

  Danny Boy Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3.251
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
  Yer:
  İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  yok sen yanlıs anladın benı evrımle aynı dusuncelrı payalsıyoruz sadec bır teorı zaten :) bend ekızıyorum kanun gıbı gorulmesıne

  heldıc konusunda ıse 1926 tarıhlı bır makalede zaten ıtıraz edılcek bır durum yok heldıc provakator oldugu ıcın yazdıkalrın katılman garıp o yuzden dedım heldıc baslıga degıl yorumalırnı benım vegan olmama dokunduyor cunku ben et yemıyorum deıklerının tam tersıyım yukske testo sevıyem var cınsel sorunum yok agır antrenman yapıyorum kas gelısımım ıyı o yzuden onun beslenmesın karsı beslnıp de saglıklı olan bırını cekemıyor . cunku ona gore veganlar gerı zekalı zayıf yapılı seks yapmayan ınsanlar

  sana degıldı kızgınlıgım yazdıklarım baskalarına bır kac ozel mesaj aldım ve baska baslıklarda sacma yorumlar oldu :)

  alakası yok sneın yazdıkalrınla benım ayırmam gerekıyordu yazmı aslında kusura bkma :)
   
  Son düzenleme: 27 Şubat 2012
  Zerk ve Ocensers bunu beğendi.
 18. Ocensers
  Offline

  Ocensers Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  436
  Beğenileri:
  569
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Zeytinburnu

  Yane aslında bende şaşırdım banamı yazdı danny , diye çünkü aslında konunun senle bi alakası bile yok çünkü makaleyi sen yazmamışsın sonuçta :D
  bizim makalenin saçma olmasını düşünmemizin senle bi alakası olamaz ki sonuçta zaten sende belirtmişsin saçma bulduğum şeyler var diye
  tabi benim mesajım biraz off topic olmuş tam yazıyla ilgili değil çünkü bu yüzden bende özür dilerim başlığını kirlettiğim için yeni makalelerini bekleriz :)

  tamam makale eski olabilir ama benim gibi çoğu genç vatandaş makaleleri okuyup örnek alabilir o yüzden neyin yanlış neyin doğru olduğunu da bilmek lazım

  heldicin yazdıklarına kısmen katıldım yani misal bazı vitaminleri bitkilerden karşılıya mıyorsun vs tabi senin durumun farklı anlıyorum seninki bir seçim yane tartışmaya

  açık bir şey değil
   
  Son düzenleme: 27 Şubat 2012
  Danny Boy bunu beğendi.
 19. Danny Boy
  Offline

  Danny Boy Yeni Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3.251
  Beğenileri:
  8.715
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
  Yer:
  İstanbul-Скопје-Београ&#1076
  senınle alakası yok zaten dedıgım gıbı paylasım yapmayı durdurmamın sebebı baskaları ve bunların hala forumda bulunmaları eften sebeblerle ban yedı bır cok kısı ama bazıları ban yemeyı brak forumda dursun dıye tesfık edılıyor eger ole bır durum yoksa zatn herkesın de bıldıgı gıbı banı yemıs olmalrı gerekırdı sımdıye

  bu vıtamın konusuda aslında bıraz uzadı cunku evet ben tablet olarak alıyorum ama su var veganlar eger tam bır vegan hayata sahıpse tablette almaz ve dogal olarak bıtkısel yollardan her vıtamını rahatlıkla ve duzenlı bır programla karsılar . bence fazla buyutuluyor vıtamın konusu

  ben ozur dılerım yanlıs anlama ıcın :)
   
  Zerk ve Ocensers bunu beğendi.
 20. heldic
  Offline

  heldic forum Kurdu

  Katılım:
  23 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.606
  Beğenileri:
  1.118
  Ödül Puanları:
  123
  Yer:
  izmir
  konuyu ikili tartismaya cekme Danny yazdiklarin tartisma yaratmaya yonelik ama ben senle tartismayacam yoneticiye de sikayet etcem

  Bir makale varsa elestriye acik olmalidir ve sen kendin bile bu bilgiler artik gecersiz dersen neden elestiriye hazminiz yok ?

  Isteyen vegan olsun isteyen ot yesin herkesin kendi secimi kimseyi ilgilendirmez herkesin inandigi dogrular var

  Boyle bir seciminiz olamaz kimse elestirmesin kimse birsey yazmasin benim basliklarima dogrular konusulara bulunur benim yazilarimda bir yanlis nokta varsa dogrusunu yazarsiniz ogrenmis oluruz

  ikili tartismalara konulari cekmeye calisma burasi forum ve bilgi paylasimi ana unsur herkes bildigi dogrulari paylasmali

  B12 l carnitin qenzim kolestrol sadece hayvani gidalarda var yanlissa eger aksi kaynagini paylas

  Buzul caginda sadece insanlar hayvan yiyerek hayatlarini surdurmediler mi

  Insanoglu hepcildir hem et hemde sebze meyve kuruyemis yer ve hayvansal gida yemek zorundadir dengeli beslenebilmek icin :)

  Yasimiz genc kimin daha saglikli oldugunu daha ilerki yaslarda anlariz
   

Sayfayı Paylaş