insan psikolojisinden anlayan bir sporcu arkadaş cevap yazsı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve morpius tarafından 22 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    adım tamer ben fitness yapıyorum daha önce ben kilo verdim diyet yaparak, artık yaptığım diyet benim midemi bulandırmaya başladı bende fitness yapmaya karar verdim daha öncede spor yaptım.herkes fitnessde zayıf kas diye biliyor ama benim bünyemde kilo alma hızlı diye kilo almaya başladım ve yağ yakıcı ilaçlar kullanmak isitoyrum ve alıcam,ama bu bana gerçekten faydalımıdır bu msjı laf olsun diye yazmıyorum [email protected] kafayı yiyecem yada bu sporu bırakıp tekrar salatya dönecem ve zayıf bir insan olarak hayatımı sürdürecem yani bu ilaçlar da karın bölgemin yada kalça bölgemin yağlarına katkısı olurmu

2. z-bar

z-bar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sayın morpius,
    bu konuda yetkili bi mercii değilim ama şahsen sporda her zaman doğal olandan yanayım. ilaçlara başvurmadan önce sağlıklı beslenme eşliğinde spor sürecinizi uzun bir zaman dilimine yaysanız ve bu sürecin bitiminde düşünseniz ilaç kullanmayı ya da kullanmamayı. daha makul bir davranış olmaz mı ? ben de kilo veriyorum mesela. doğal beslenme ve çalışmayla oluyor bu iş. moralinizi bozmayın derim.

3. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    doğru söylüyorsun ama sorun şu artık diyetle falan kilo veremiyorum daha önce salatayla verdim iyiydim ama şu anda onları görünce midem bulanıyor meyve bile yiyemiyyorum hazımsızlık sorunmda var yaşım genç olmasına rağmen.Tek çarem bu salondaki hocamada sordum olur dedi bende sadece bunun içşçin en yi ilac ismi istiyorum sanada teşekkür ederimki mesajımı dikkate aldın çok sağol

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bana gereksiz takıntı yapıyorsun gibi geliyor. Hatta yazdıkların bana benim eski halimi hatırlattı. Tahmin ediyorum boy ve kilo olarak durumun gayet ideal hatta zayıf bile sayılırsın. Boy ve kilon hakkında bilgi verirsen sevinirim.

5. z-bar

z-bar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    zayıflık takıntısı bi aralar bende de hasıl olan bi durumdu. ama yediklerime biraz özen gösterip ( ki bu sadece salatayla beslenme anlamına gelmiyor, bilinçli olursak herşeyden gerektiği kadar yiyebiliriz ) gerekli antrenmanları da yaptıktan sonra olumlu düşünceyle beraber vücudumun da olumlu tepki verdiğini gördüm. Anladım ki hiçbirşeyi takıntı haline getirmemek ve sabırlı olmak lazım.

6. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet bir takıntı ozmn sana şunu diyim daha önce kick box tekvando yaptım ve 88 kiloya kadar çıktım sonra kafam bozuldu bende diyet yaptım 65 kiloya düştüm ama şu anda 75 ile 80 arası değişen kilom ve sinirlerim bozuluyor bu takıntıdan çok psikoljimi bozuyor ama şu bir gerçek karın ve bel tarafında yağ birikintisi oluşuyor üztt tarafım çok iyi.boyum şu anda 176 kilomda 80 ollmuştur korkumdan tartıya çıkamıyorum öyle bir durum ki daha önce geniş olan pantlonlar şmdi beni sıkıyor e bu da kilo aldığımın resmidir

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben de kick box ve tekvando yaptım ben de 87 kiloydum ve sonra 72 ye kadar indim. Ondan sonra da 70 ile 75 kilo arası oynuyordum. Biraz bol salata ve diyetle 70 i görürken, haftasonları evde bol bol oturmam sonucu abur cubura sardırıp haftasonunu 73-74 kilo kapatıyordum. Kilomu takıntı yapmıştım çünkü 1.83 boy için 85 kilo bile normal sayılabilecek bir kiloyken 75 kilo olmak bana gayet fazla geliyordu. Sonra body ye başladım, önemli olanın tartıdaki rakam değil aynadaki görüntü olduğunu fark ettim. Şimdi dilediğim gibi takıntı yapmadan yiyorum 93 kiloyum ve halimden de gayet memnunum ama etraftakiler çok şiştiğimi söylediği için kontrollu bir biçimde 90 a inmeyi planlıyorum ve artık beslenmemi yönlendiren de takıntılıarım olmadığı için gönül rahatlığıyla az veya çok yemek konusunda kendime hakim olabiliyorum. Sana da önerim ağırlık çalış, kasların geliştikçe gözüne batan yağların oranı azalacak, ayrıca ayna önemli olan basküldeki rakam değil. Dengeli beslenmeye çalış, salata hikayesini de boşver...

8. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    seninden dediğin gibi ve biz seninle gerçekten aynı dili konuşuyoruz işte bende hedefimi şaşmak istemiyorum demiyorum 65 olim
    70 olim yada 68 yeter bana onun için bir aylık ilaç denicem inanki diyetten bıkmışım benide bir çok kişi beğenir ama işki benim kendimi beğenmem ben koşarkene yanımdaki yağların bana tempo tutmasından sinir olurum be arkadaş :) onun için bir aylık denicem ilgine çok teşekkür ederim sağol kardeş

9. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Valla forumda 2-3 arkadas biliyor bayagi bilgi var. Steroid hakkinda Panzehir dengeli yazmis. Sordum kendisini de onun e.mail adresini bende bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş