insülin direnci

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Alpaslan01__ tarafından 24 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Alpaslan01__

Alpaslan01__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba 18 yaşındayım 3 aydır düzenli spor yapıyorum beslenmemde iyi sayılır basit karbo almıyorum yüksek protein ama çok zor kilo veriyorum yağlar genelde üst bacak kalça alt karın da toplanmış özellikle bel ve kalça 3 ay önceden çok çok az bir fark var yani internette araştırırken denk geldi doktora gitmeyi düşünüyorum ama moralim çok bozuldu eger bu direnci kırarsam rahat bir şekilde kilo verebilirmiyim ?

2. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    :) internette araştırırken bir hastalık buldun, beğendin ve "bende bu var" dedin öyle mi... Bravo

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bekci bunu beğendi.
  3. Alpaslan01__

Alpaslan01__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beğenmek ve bende bu var demek değil olasılık ama metabolik bir sıkıntım olduğunu düşünüyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2015 ---
    Diyelimk ben boşa kuruntu yapıyorum yanlışım nerde antreman programı full body beslenme de gayet iyi sayılır ufak kaçamaklar haricinde uzun uzun yazmak istemiyorum çünkü aynı şeyleri yazacaz büyük ihtimal

4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Diyetin çok serttir, ya da antremanın çok serttir, metabolizman yavaşlayıp durma noktasına gelir ve yağ yakamaz hale gelirsin bu ayrı birşey,

İnsülin direnci ciddi bir hastalıktır, vücudun insüline cevap vermez, ya da sınırlı salgılanır, kan şekerin yükselir ve yüksek kalır, belirli bir zaman süresince glisemik indeksi düşük diyete uymazsan tip 2 diyabete dönüşür. İlk başta tip 2 diyabet olarak adlandırılmamasının sebebi kan şekeri seviyesinin literatür değerinin altında kalmasıdır, yani hafif diyabet, gizli şeker ya da pre-diyabet olarak adlandırıldır.

Şimdi sen sırf metabolizman yavaş diye pre-diyabetik olarak nitelendiriyorsun kendini. Bu olmaz, sadece bunu söylüyorum. Misal hipotroidler'de kilo veremez , haydi troid bezin mi çalışmıyor şimdi... olmaz yani.

Balboa7 ve Alpaslan01__ bunu beğendi.
  5. Alpaslan01__

Alpaslan01__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim diyet konusunda haklı olabilirsiniz karboyu çok kıstım son zamanlarda

Sayfayı Paylaş