iman tahtası Sternum (Göğüs Kemiği) sakatlığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Red tarafından 12 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    Merhaba, Başlıkta belirttiğim gibi 1 yılı geçkindir iman tahtası olarak bilinen bölge sakatlandı. kısaca sakatlanmadan önce ne durumdaydım kısaca özet geçeceğim. Gittiğim Doktorların çözüm bulamamış olmasının bi nedenini araştırmaktayım.
    Bu ağrı ve kıtlama başlamadan önce.
    1. sürekli outdoor spor yapıyorudum. parklarda vs sahil kenarında Bankta dips barfiks şınav aşırı çalıştım bi sıkıntı yoktu. dipsi çok fazla yapıyordum.
    2. bi ara sırtım boynum ağrıdıgından masaş yaptırdım. masaj yapan kişi sırtımdan göğüsüme doğru çok sert bastırmıştı.
    3. 5 metre kadar yüksek bir iskeleden düştüm bacağımın arkası ve kollarım çarmıştı göğüsüm çarpmadı.
    bu durumlardan 3-4 ay sonra göğüsüm kanepede otururken parmak kıtlaması gibi kıtlama başladı biyer uzandıgımda kumandaya vs yada esnediğimde.
    ağrı sızı hiç birşey yoktu. sadece kulunç kıtlaması gibi göğüs kafesimden kıtlama geliyordu.

sonradan ağrı başladı. kıtlatmassam sanki bişey takılı kalıyor kıtlatınca geçiyordu. sporu vs bıraktım biraz geçsin oyle başlayım diye. daha sonra araç kullanırken geri vitese atıp direksiyonu çeviremediğimi göğüs kafesimin açıdıgını farkettim. ayakta düm düz durup havaya doğru tam isabet baktıgımda göğüs kafesim çok acıdıgını farkettim.
    Hemen özel bir hastaneden fizik tedaviden randevu alıp gittim. tedavi oldum. bişeyin yok dediler. birtane krem verdiler sürekli kullan hafifi yumuşatır gibi oldu ama içerieki ağrı geçmiyordu.
    hemen başka bir hastaneden göğüs bölümnden randevi aldım detaylı muayene oldum film rontgen çekildi hiç bişey yok dediler.
    nasıl olur hocam araç bile kullanamıyorum 1 senedir dedim. gerneşemiyorum kütür kütür kıtlıyor vs
    şuanda 1.5 sene oluyor apruda hiç bir değişiklik yok.
    böyle birşey başına gelen oldumu bu işin tedavisi fiziken yada doktor ile nasıl mümkün olacak. nereye muayene olmalıyım. yada hafiften bunu antreman ile spor ile tedavi edeiblirmiyim.

fotoğraftaki görüntünün tam üst kısmıdır.

http://st.depositphotos.com/1067125/2404/v/950/depositphotos_24045359-Breast-bone-sternum.jpg

Sayfayı Paylaş