iki tarif. ikiside birbirinden diyetlik..

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve sağlamirade tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    başlık için kusura bakmayın, ikisi de birbirinden dayaklık demem gerekirdi.

FİT KEK ve FİT PARFE denemek isteyenler için.Antreman öncesi yenebilecek sıvı-tere yağı ve margarin kullanılmadan hazırlanan kek, yoğurt,meyve ve kuruyemiş ile hazırlanan parfe.
    fit kek
    4 adet yumurta
    130 ml akçaağaç şurubu (guava şurubuda olabilir*)
    10 gr tarçın
    40 ml zeytinyağı
    200 gr tam buğday unu
    2 adet havuç( rendelenmiş)
    20 gr kuru üzüm
    80 gr ceviz
    5gr karbonat

FİT PARFE * buzdolabında muhafaza ediniz.
    1 adet (110 gr) activia yoğurt * (dileyen ev yapımı,organik,light vs.)
    1 adet mandalina (ayıklanmış)
    1 adet kivi (doğranmış)
    2 yemek kaşığı fındık içi (öğütülmüş)
    1 yemek kaşığı krema

krema ve yoğurdu çırptıktan sonra cam bir kaseye yada bardağa zemin olarak bir kısmını döküp üzerine meyveleri ve fındık içini koyup tekrar yoğurt karışımı dökerek kat kat uygulama yapılır. cam olmasın da ki amaç kabın; nefsi yanıltmak görsel güzellik. tadı iyi, ve gayet sağlıklı
    besin değerleri:
    1 dilim kek için..
    250 kalori
    18 gr karbonhidrat
    6 gr protein
    12 gr yağ

resimlerde görüleceği üzere ben kekleri 2'şer dilimlik paketler halinde hazırladım.böylece antreman öncesinde yanıma alıp tüketebilirim. parfeyide akşam antremandan gelince atıştırmalık yada tatlı niyetine tüketebilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/Y5YYPa.jpg
    http://i.hizliresim.com/XYaa26.jpg
    http://i.hizliresim.com/VykkyV.jpg
    bu arada parfede istediğiniz meyveleri kombin edebilirsiniz tabi ki.gereksiz bir cümle ama usuldendir yazayım dedim:) afiyet olsun
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Kasım 2014 ---
    ooopss! (kekin tarifi taslağı kaydetmeden önce silinmiş olmalı) hemen özet geçelim, yumurtaları ve şurubu açıksarı oluncaya kadar çırpın. diğer tüm malzemeleri ekleyin ve önceden ısıtılmış 170 derece fırında 30 -45 dk pişirin. zaman aralığı fırınınızın marifetine kalmış orası benim alanımda değil. * şurupların özellikleride %bitkisel özlü olmaları şeker ilavesi içermemeleridir. afiyet olsun

Son düzenleme: 25 Kasım 2014
    BloodRave ve ßeast bunu beğendi.
  2. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    elinize sağlık yanlız diyet için biraz fazla şekerli gibi geldi kek. tarifte şurup yerine protein tozu kullanılsa hem tatlanmış olur hemde protein oranı artar. diyetlerdeki sıradanlıkları zenginleştirmek açısından içeriğinde ufak değişikliklerle çok çeşitli ara öğünler oluşturulabilir.

3. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ama şurup bitkisel özlü, yani içinde şeker yok,şurup yazınca tabi haklı olarak öyle algıladınız,fakat ağaç reçinesi gibi birşey.) zaten tarife ilham olan yazıda men's health dergisinden.ama protein tozu şahsen kullanmadığım için eklemedim,fakat bahsettiğiniz şekilde de tarifler var.)

4. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    şahsen bu bitkiselde olsa tatlandıcı vs. ürünleri aşırı şekerli buluyorum damak tadımla alakalı ama diyetteki bireylerin gidip marketlerdeki diyet adı altında satılan sağlıksız, besleyici özelliği olmayan kraker - bisküvi tarzı ürünleri alıcağına oturup denemesi gereken güzel tarifler paylaşmışsınız. dediğim gibi içerik kişiye, damak tadına veya amaca yönelik değiştirilip geliştirilebilir böylece özellikle diyet yapanlar ne yiyecem kaygısından, nasıl çeşitlendirebilirim diye düşünerek sıkılmadan aç kalmadan diyetlerini sürdürebilirler.

sağlamirade bunu beğendi.
  5. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    amaçta buydu hizmet yerini bulduysa ne mutlu bana , araştırdım öğrendim bu arada bitkisel şurupların size tatlı gelmesinin nedeni bir ölçek şurubun 4 küp şeker tadına eş değer olması fakat kalori açısından şekerden daha az.(mış)

6. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    aslında çok tatlı gelmesinin sebebi ölçeklendirme değil çok genç yaşta küstük birbirimize 97 yılından bu yana içeceklerimde şeker kullanmam ayda yılda 1 bayramlarda büyük ısrar olursa hakaret eder gibi 1-2 çatal tatlı yerim yoksa kalorisine pek takılmam.

7. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    anladım,büyük ısrar olursa hakaret eder gibi yiyorsunuz..:) ben diyette olmasam şuan şu dakka açık tekel falan varsa çikolata almaya gidebilirim. nasıl bir çile bu,töre gibi bişey,lanet.

8. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    keyif verici madde bağımlılığı gibi tatlı alışkanlığı kesmesi zordur ilk zamanlar oldukça arardım :D anlıyorum isteğinizi yanlız zamanla tadını unutuyorsunuz ve eksikliğini hissetmiyorsunuz. ben ailede oldukça hatrı sayılır şeker hastası olması nedeniyle ilerde başıma iş açıcak bir illetten kaçınmak düşüncesiyle kesmiştim çünkü epey düşkündüm ciddi oranda şekerli besleniyordum keyfi değildi sağlığıma tehdit olarak algıladığım için aldım mektuplarımı verdim mektuplarını.

9. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    şeker rahatsızlığı benimde aklıma geldi sormak, ama özelinizdir diye yazmamıştım. iradenizi tebrik ederim

10. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler. çok şükür rahatsızlığım yok o vakit kalıtsal risk grubunda olabileceğimi düşünerek hareket etmiştim. sağlık riske edilmeyecek kadar kıymetlidir sadece kaybetmeden evvel anlamak gerekir şuan aktif olarak birçok supplement kullanmaktayım ve düzenli kontrollerimi yaptırmaktayım herkesede tavsiye ederim tedbirin zararı dokunmaz.

Sayfayı Paylaş