Hot-Rox Tecrübelerim

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve galois91 tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Kaynak : http://www.bodybuilding.com/fun/casi1.htm

Buradaki makaleye göre yağ miktarını kilodan çıkarıp, geriye kalanına Fat Free Mass (FFM) diyor ki bu da kemikler, iskelet kasları ve diğer kaslardan oluşuyor. Bu değerin %19.5 protein, %72.4 su, %8 iskelet mineralleri ve %0.1 i glikojendir.

Yani yağ miktarını hesapladıktan sonra geri kalanına FFM (Yağsız kütle) demenin bi sakıncası yok :)

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bu haftanın ölçümleri (07.05.2009):

Kilo :80,4 Kg
    Yağ Oranı : %15,5
    Yağ : 12,4 Kg Kas Kütlesi : 68 kg

Yaklaşık 10 gündür Hot-rox kullanmıyorum. Yağ yakımı, değerlerden de görüldüğü gibi devam ediyor, tabii bunda sıkı diyetin de rolü var. Durumdan memnun olduğum için böyle devam edeceğim bir süre daha... Azimle hedefe doğru ilerliyorum dumbelllls

3. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    İlk ölçüm değerleri (25.03.2009):

Kilo :83,5 Kg
    Yağ Oranı : %18
    Yağ : 15 Kg Kas Kütlesi : 68,5 kg

Bu haftanın ölçümleri (14.05.2009):

Kilo :79,6 Kg
    Yağ Oranı : %14,5
    Yağ : 11,6 Kg Kas Kütlesi : 68 kg

Kısa vadeli hedefime ulaşmış bulunuyorum thums: Artık önümüzdeki iki ay için makul bi hedef belirlemek gerekiyor. Sanırım yağ oranını %12'nin altına indirmek benim için uygun bir hedef olacak.

Bu arada neredeyse üç haftadır Hot-rox kullanmıyorum. Demek ki yağ yakıcılar olmadan da bu iş oluyormuş :) Yalnız biraz dikkatli diyet, sıkı çalışma ve sabır...

Son düzenleme: 14 Mayıs 2009
  4. omerbay

omerbay Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    Yer:
    manisa
    azminden dolayı kutluyorum galois91 umarım hot-roz yeni hedefine en kısa sürede ulaşmana yardımcı olur....

5. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Diyet aynen devam ediyor ancak 15 gündür oranlarda büyük bir değişim yok. Ancak bu durumu normal karşılıyorum. Çünkü geçen haftadan beri hem biraz ara vermek hem de halsizliği atmak için kullandığım supplementler arasına creatine ve NOX3 de katıldı. Son zamanlardaki halsizlik durumunu ortadan kaldırdım en azından... Vücut daha fazla su tutuyor ancak şimdi daha sert antrenmanlara girebiliyorum.

Bir ya da iki hafta daha creatine ve NOX3 kullanımına devam edip sonrasında kalan Hot-Rox ları kulanmayı ve bu sırada biriken suyu da atmayı planlıyorum.

6. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Ha başladım ha başlayacağım derken bugünlere geldim :) Creatine ve NOX3 ün birlikte kullanımından kaynaklanan sonuçların hoşuma gitmesi de bunda etken oldu. dumbelllls Ama geçen hafta bu iklinin alımını durdurup, dün itibariyle kalan Hot-rox Extreme i kullanmaya başladım. Son girdiğim veriler ile bugün arasında pek bi farklılık yok. Yerimde saydığım (en azından değerler açısından) söylenebilir ancak salondaki pekçok kişi iyice kilo verdiğimi söylüyor :) (Kilom değişmediği halde).

Geçen sefer de birşeyleri değiştirmeyeceğim demiş ama sonra diyeti sıkılaştırmış, cardio yu arttırmış Hot-rox ın olaya etkisi ne kadar ölçme işini elden kaçırmıştım. Bu sefer inat ettim gaza gelmeyeceğim, beslenme düzeninde ya da çalışmada hiçbir değişikliğe gitmeyeceğim. Sadece ve sadece Hot-rox'ın etkisini gözlemlemeye çalışacağım. Bu sefer Hot-rox ın etkisi placebo mu değil mi kesin göreceğiz.

7. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Referans olması için bugün ilk değerleri giriyorum.
    Bu haftanın ölçümleri (10.07.2009):

Kilo :78 Kg
    Yağ Oranı : %12
    Yağ : 9,4 Kg Kas Kütlesi : 68,6 kg

Görüldüğü gibi Hot-rox hemen işe koyuldu. Uzun zamandır elde ettiğim en iyi değerlere ulaştım. Ancak hafif antrenmanların bile hava sıcaklığı nedeniyle zor olduğu şu günlerde Hot-rox gösterdiği etkilerle antrenmanı daha da dayanılmaz hale getiriyor. Çoğu hareketin son setinde ağırlığı kaldıramayacağımdan değil, nabzın aşırı yükselişinden dolayı tekrarı kesmek zorunda kalıyorum. Bu nedenle şu sıcak havalarda kullanımını tavsiye etmiyorum. Eğer kullanılacaksa çok sıcaklara kalmadan kullanılmalı. Ama bir kere başlamış bulundum. Zaten tam dolu kutu değildi, ilk seferden bi miktar kullanmıştım.

8. omerbay

omerbay Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    Yer:
    manisa
    galois91 animal cuts'ta kullanmış biri olarak hot rox ile arasındaki farkı ve sana olan etkisini paylaşabilir misin???
    saygılar...

9. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Öncelikle Animal Cuts Türkiye'de satılan tek yasal yağ yakıcı ürün. Bu nedenle geçen sene öncelikli olarak onu tercih etmiştim. Kullanım olarak daha önce yağ yakıcı ürün kullanmamış ve kullanmak isteyen kişilerin Animal Cuts ile başlamasının daha uygun olduğunu düşünüyorum. Etkileri daha yumuşak... Kesin olarak bilmiyorum ama kimileri Türkiye'de satılan Animal cuts ile yurtdışındakiler arasında içerik farkı olduğunu söylüyor. Ben Türkiye de yasal olarak satılanından aldığım için yurtdışında satılanlar daha etkili olabilir bilemiyorum. Animal cuts da bir pack içinde pek çok hap olduğu için bazen kullanımı sıkıcı olabiliyor. Sayıyı tam hatırlamıyorum ama 10 -11 değişik boyutta hap yutuyorsun her seferde...

Hot-rox biraz daha ağır bir ürün... Yurtdışından bizzat almadıysan ürünü alırken orijinal mi değil mi, ek olarak onu da araştırmak gerekiyor. Hot-rox özellikle ilk günlerde bünyeyi oldukça etkiliyor ancak bir süre sonra vücut hot-rox a da alışıyor. Antrenman sırasında ortalama nabzı belirgin olarak yükseltiyor. Bir de antrenman sırasında diet nedeniyle oluşan halsizliği engellediğini söyleyebilirim. Oldukça sıkı antrenmanlar çıkarabiliyorsun.

Ancak sonuç olarak ikisi de etkin bir diyet olmazsa pek bir işe yaramıyor yağ yakımı anlamında. Bu termojenik yağ yakıcıların yağ yakımının esas ve temel unsuru olarak görülmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Yağ yakımı dietlerinin platolara girdiği dönemlerde yeniden yağ oranını düşürmek için yardımcı olarak görülmeliler bence... Yani sonuçta iş gene büyük oranda diyete kalıyor.

10. omerbay

omerbay Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    Yer:
    manisa
    teşekkürler galois91 daha önce 2 kutu hot rox kullanmıştım bende fakat seninde dediğin gibi bir zaman sonra vücut hot rox'a alışıyor o yüzden nanimal cutsu sormuştun verdiğin cevap için ayrıyeten teşekkür ederim...

11. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Merhabalar

Bugün itibari ile diyetin sonuna gelmiş bulunuyorum. Konunun sonunu sonuç fotoğgraflarıyla tamamlamak istedim. İlk fotoğraflar Mart ayı başında çekilmiştir.

Ekli Dosyalar:

• 1 copy.jpg
      1 copy.jpg
      Dosya Boyutu:
      51,2 KB
      Görüntüleme:
      452
    • 2_c.jpg
      2_c.jpg
      Dosya Boyutu:
      45,1 KB
      Görüntüleme:
      451
    • 3_c.jpg
      3_c.jpg
      Dosya Boyutu:
      48,5 KB
      Görüntüleme:
      447
  12. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bunlar da bugün çekilen fotoğraflar:

Ekli Dosyalar:

• 1_y_c.jpg
      1_y_c.jpg
      Dosya Boyutu:
      46,7 KB
      Görüntüleme:
      451
    • 2_y_c_2.jpg
      2_y_c_2.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,3 KB
      Görüntüleme:
      458
    • 3_y_c.jpg
      3_y_c.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,3 KB
      Görüntüleme:
      438
  13. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bu da yandan fotoğraflar, ilki eski olanı...

Şu anda Kilo: 77,8 kg

Ekli Dosyalar:

• y.jpg
      y.jpg
      Dosya Boyutu:
      44,9 KB
      Görüntüleme:
      446
    • 4_y.jpg
      4_y.jpg
      Dosya Boyutu:
      53,2 KB
      Görüntüleme:
      452
  14. liah78

liah78 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba herkese. benim sorum su: acaba hot rox ve anımal cuts urunlerının zararı varmıdır. bayan olarak kullansak yag yakıcı amaclı bıze herhangı bır yan etkısı olur mu.hormonlarımızda herhangı bır degısıklık yaratır mı. acıkcası l carnıtıne artık vucudum alıstıgı ıcın tepkı vermıyor ve kendımı antremanlarda cok ama cok halsız hıssedıyorum. yapasım gelmıyor.spor spor olmaktan cıkıp azap halıne gelıyor.fıkır yada bılgınızı paylasırsanız cok sevınırım tesekkurler

Sayfayı Paylaş