Home Gym için tavsiyeniz

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve thebarley tarafından 28 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba,
    Maddi imkanım dahilinde odama çalışma istasyonu(rack veya sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda başka bir şey de olabilir) ve bench sehpası kurmak istiyorum. Yaklaşık 5 sene önce sporu bıraktım. O zamanlar 3 yıl kadar vücut geliştirmeyle uğraşmıştım ama maddi imkanlar ve zaman olmaması sebebiyle bırakmak zorunda kaldım. Az buçuk altyapım, bilgim,araştırma ruhum ve yeterli motivasyonum var. Şimdi tekrar başlamak istiyorum fakat salona yazılmak istemiyorum çünkü hem çok uzak hem de evde daha rahat çalışabileceğimi düşünüyorum. Elimde 100 kg kadar plaka ve düz bir bench sehpası var aslında fakat bu sehpada incline decline yapma gibi bir durumum yok dümdüz çünkü(kendim demirciye yaptırtmıştım) https://www.pasificshop.com/ şu sitede profesyonele yakın ürünler var ama ne almam gerektiğine karar veremedim. bütçem maksimum 2500 tl civarı diyebilirim. salon ortamını aratmayacak sizce ne alabilirim? bu işi evde yapan abilerim/kardeşlerim vardır illaki ve tavsiye almak istiyorum. Makaralı bir sistem mi alsam yoksa ayarlanabilir bir bench sehpası+power rack filan mı alsam? tavsiyelerinizi bekliyorum, hepinize iyi çalışmalar.:)

2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    28
    "ayarlanabilir bir bench sehpası+power rack" al derim. Yalnız rack'te Safety Pin&Pipe olsun, tek başına çalışırken çok işe yarıyor :

thebarley bunu beğendi.
  3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    633
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle katılıyorum. Rack, sehpa ve bar ile evde yapamayacağın hareket yok gibi. Rack i de sonradan modifiye edilebilir bir şey alırsan dips barı, barfiks demiri falan eklersin 10 numara olur.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

thebarley bunu beğendi.
  4. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    İnternette bakın, ikinci el olarak denk gelirse Marcy SM4000 ve yeni modeli SM6200 kesinlikle ülkemizde satılan en kaliteli istasyonlar.

thebarley bunu beğendi.
  5. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    aslında 2. el olarak sahibinden.com da çok sağlam istasyonlar sehpalar var ama nakliyesi sorun maalesef.sm4000i ben çok ucuz fiyata buldum sahibine mesaj attım nakliye nasıl yaparız diye. bilmem bir şekilde hallet dedi :) kargoyla filan gönderilmesinin imkanı yok zaten dünya para tutuyor. sıfır almayı ben de istemiyorum aslında ama başka çözüm de bulamadım.

6. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Hemen yardımcı olalım. :) Ülkemizde Marcy satıcısı olan finsporun böyle bir hizmeti vardı önceden, hala var mı bir sorup öğrenmek lazım. Bu firma yurt geneline satış yaptığı için belli aralıklarla ekipleri hem gönderi hem de kurulum hizmeti veriyor. Aynı hizmeti 2. el için de veriyorlardı, eğer çok uyguna istasyon bulduysanız bir de finsporu arayıp sorun derim.

thebarley bunu beğendi.
  7. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    çok teşekkür ederim hocam bilgim yoktu bu konuda öyleyse eğer çok iyi olur benim için : )

Sayfayı Paylaş