hoşlandığım arkadaşım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bir arkadaşım var hoş bir kız . Aşık değilim ama güzel olduğunu düşünüyorum . Yani çıkmak isterim ama çıkmazsamda sorun değil yani kafamı çok meşgul etmez. Acılsam mı diyorum çıkma ihtimalimizde var gibi ama olmazsa çıkma teklifinden ret aldığınız ya da hoşlandığınızı bariz belli edip acılamadınız bir insanla arkadaşlığınız aynı olamayabilir ki ben onun arkadaşlığını da çok seviyorum ve kaybetmekte asla istemem. Kafama takılan bir kaç şey var. Birincisi eski sevgilisini unutamamış olabilir . Çünkü daha 7 ay önce ayrıldığında hazmedemediğini ve zor bir süreç olduğunu söylemişti hala devam ediyormu bilmiyorum. İkincisi arkadaş olarak belki uzun yıllar devam eder arkadaşlığımız ne istediğimden yüzde yüz emin değilim yinede ara sıra onu düşünürken buluyorum kendimi.Üçüncüsü belli edip sen hoş bir kızın daha farklı bir arkadaşlık istiyorum şeklinde konuyu nasıl açacağımı bilmiyorum. Siz bir arkadaşınıza karşı bunları hissettiniz mi anlayacağınız kafam biraz karışık.Yardımcı olursanız sevinirim.

2. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    Bu dediğin olayı bizzat kendim cuma günü deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak.Kızla bir kaç kez derste yanyana oturduk sohbet filan ettik şimdi açılma sırası kafaya koydum., deneyin sonucunu sana bildiririm.:)

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bence biraz beklemelisin...bu işler aceleye gelmez..en azından biraz daha bekleyerek, onu kalbinden fethedecek hareketlerde bulunabilirsin..işte o zaman işler kendiliginden gelişmeye başlar...sen şu anda onu sevmiyorsun ve belkide o kızla çıksan bile ileride pişman olabilirsin...herşeyi zamana bırak derim, acele etme...

4. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    "Bekle bekle nereye kadar?" diyorum ve kıza açılmanı öneriyorum. Olsa da olur olmasa da olur demişsin. Bence olsa çok daha güzel olur. Şansını dene ve kalbinden geçeni söyle dostum... ; )

5. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kadin-erkek iliskilerinde arkadasliga cok istisnai durumlar disinda inanmiyorum. "Arkadasiz" diyenler de kendilerini kandiriyorlar. Bir insan baska bir insandan bir sekilde hoslanmasa, sadece fizikten bahsetmiyorum burada, birlikte vakit gecirmez. Sadece iliski icin yeterli aktivasyon enerjisi yoktur. Nedir bu enerjinin kaynaklari? iliski durumlari (ornegin birinin halihazirda baska bir sevgilisi olmasi), sosyal olgular, para, kisisel ozellikler, fiziksel ozellikler, manevi degerler vs. vs. Bunlarin hepsi bir arada olunca, ki cok genis bir siniflandirma yaptim vakit darligindan yoksa her basligin detaylarini uzun uzun tartisabilirim ilerleyen gunlerde, iki insanin bir birliktelige acilmamasi icin hic bir neden goremiyorum ben. Lutfen bunun ustune cevap yazarken, "ama xxx benim cok iyi arkadasim, sundan bundan" diye ornek vermeyin. Biraz eselerseniz %95 hakli oldugumu anlayacaksiniz.

glory ve snickers bunu beğendi.
  6. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    zamanında benzer bir durumla karşı karşıyaydım ama şansımı denedim ve reddedildim,asla pişman olmadım.."arkadaşlığını kaybetmek istemiyorum" laflarını geçiceksin coleman:) açılmasan ve arkadaş kalsanız ne olucak ki?bu tip bir lafı demen için bu kız için hiç bir şey hissetmiyor olman gerekir yani mesela bi arkadaşınla iddiaya girdiniz bu kız üstüne..sen de kızdan hoşlanmamana rağmen şansını deniyceksin gibi..ama durum böyle değil ortada bir hoşlanma var hadi o olmadı beğendiğini sen kendin söyledin zaten..
    zaman geçtikçe daha kötüye gitmemesi için git teklif et..tabi bu benim görüşüm..bi arkadaş kaybetmezsin sevgili potansiyeli olan bir kızı kaybedersin..
    ayrıca aneximandrosa katılıyorum..

7. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    aneximandros katılıyorum kadın-erkek gerçektende yakın bir arkadaş olma ihtimali çok az gibi çünkü mutlaka bir taraf karşı tarafa ilgi duymaya başlayacak ve tek taraflı aşka dönüşecektir arkadaşlıktan çok..En basit örneğini kendimde yaşadım geçen seneden beri bir arkadaşımı seviyordum hala seviyor gibiyim ama uzun zamandır görmediğim için unuttum yavaş yavaş yok olmaya başladı neredeyse 1 sene sevdim ama asla söyliyemedim çünkü hiç yüzüm olmadı tabi bir de kabul edilmeme duygusu üstüne binince ne olursa olsun söylemem dedim bu zamanlara geldim :)..başlarda bende öyleydim kafamı çok meşgul etmez diye diye sonra birden deli gibi aşık oldum neden ? Çünkü arkadaşındır her yönüyle tanırsın iyi kötü ve tam aradığım kişiymiş diye yavaş yavaş kaptırırsın kendini...aynısını yaşadım ama görüşüm eğer arkadaşında sana aşık olursa uzun yıllar hatta bir ömür boyu ayrılmazsınız çünkü birbirinizi iyi tanıyorsunuzdur..:)

8. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle katılıyorum. Dediklerinin söz konusu olmadığı durum herhalde 0-6 yaş aralığında geçerli olmaz onun dışında bir etkileşim vardır. Haftada bir, ayda bir anlaşılabilir ama ayda 4-5 defa görüşüyorsan vardır bunda bir iş bence.. Sadece bastırıldığı için su yüzüne çıkmıyordur. Ama kardeş gibi gördüğün sevdiğin arkadaşların vardır bunlar zaten istisnaya girer.

9. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    ben hoşlandığım bir kız ile sohbet ederken bana eski erkek arkadaşlarından bahsediyorsa zaten benim için bu iş yatmış demektir ki ben onun 7 ay önce ayrıldıgını ve büyük bir aşk yaşadıgını da biliyorsam bu iş olanaksız gibime geliyor. Birde eğer sohbet arasında sen konuyu açmadan o bu konuları konuşuyorsa dostum ne yazık ki kız seni büyük ihtimal arkadaş olarak görüyor. birde benim için bir kızın geleceğinden daha önemli olan geçmişidir fakat senin bazı şeyleri çok açık bilmen ki anlattığına göre samimisiniz ileride problem yaratacağa benziyor ama son karar sana kalmış tabi. bu işin iki ucu da ... deynek :)

önemli olan şey senin bu ilişkiye ciddi bakıp bakmadığın.
    gerisi fasa fiso seni ruhunun götürdüğü yere gitmeni tavsiye ediyorum eminim ki yanlış yapmayacaksın

Son düzenleme: 11 Haziran 2008
  10. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Coleman Trebor;
    Bence sen çoktaaaaan aşık olmuşsun:)
    Ama haklısın, kimi zaman insan duygularının farkına varamıyor. Açılmayı dene, hiçbirşey kaybetmezsin...

11. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aneximandros
    bir arada grupta bulunduğumuz yemek falan yediğimiz arkadaşlarım var. Bunların sevgilisi olanıda var olmayanı da var ve gayet normal bir şekilde aynı bir erkek arkadaşımla yemek yiyormuşum gibi ya da karşılıklı
    kahve içiyor sohbet ediyormuşum gibi bir şey onlara karşı farklı bir şey hissetmeden arkadaşlıklarım var. Neden böyle düşündüğünü bilmiyorum. Ha ama bir erkek arkadaşımla konuştuğum kadar samimi bir bayan arkadaşım yok.

Gray Wolf
    7 ay önce ayrıldığı erkek arkadaşını bana söylemedi.Kızın yanına otutuyordum ya da grupça dışardayken arkadaşıyla konuşurken duydum ama bir şey demedi öyle.Yani sadece üzüldüğünü ve zor olduğunu söyledi arkadaşına.Benle direkt konuşmadı.Çok samimi olmamakla birlikte öylesine tanıdığım biride değil. Kardeşiyle falan çocukluk döneminde ettiği kavgaları falan biliyorum. Ailesini falan biliyorum.Bunun dışında çıktığı süreyi bilmemekle birlikte eski erkek arkadaşıyla kısa bir dönem çıkmadıkları biliyorum.

Excursion
    Şu anda düşünüyorum ve duydularımı analiz etmete çalışıyorum ama hayır kesinlikle aşık değilim.Onu fiziksel olarak beğeniyorum ve güler yüzlü , cana yakın bir kız .

Sonuç olarak düşündüm epey gerçekten duygularım çok karışık. Daha önce aşık oldum ve şu anda hissettiklerim o şekilde değil. Fakat hala ondan hoşlandığımı inkar edemem.Ona bi aşkım demek falan gözlerimi kapattığımda onun sevgilisi olduğumu düşünmek beni heyecanlandırmıyor aklımın bir köşesinde yer almıyor.Bunun dışında da bir başkasıyla çıkacak olmuş olsa bu beni üzerdi.Kendi fikrim bunu zamana bırakmam ve tam olarak ne istiyorum onu keşfetmem.Çünkü duygularım karışık şu anda yinede onun arkadaşlık kısmı şu anda daha ağır basıyor gibi gerçekten biraz daha beklemem lazım.

12. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Şimdi durum farklı, eğer sen olayı buralara kadar taşıma ihtiyacı hissediyorsan, bil ki kafana dolamışsın, ve önemsiyorsun.
    Bilmem anlatabildim mi ?

13. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ben bu olaya bi hikaye yazarak cvp vermek istiyorum..olay şu delikanlının günlüğündeki bi kaç sayfa;
    ''-şuan 8.sınıfım.ve yanımda aşık olduğum kız var ama onu sevdiğimi bilmyor ve benim de ona söyliycek cesaretim yok.yani beni arkadaş olark görüyo......çok kötü bi durumdayım......
    -şuan 10.sınıftayız ve aşık olduğum o güzel kız başımı omzuma yaslayıp erkek arkdaşından bahsedeiyo bana ..inanın çok kötü bir durum..
    -şuan 11.sınımz bitmek üzere ve taa lise1 den bu yana mezuniyet balosauna beraber gtmeye söz vermiştik.ama onun erkek arkdaşı var :( neyseki o gece hastalanmışta benle geliyor kız yani sevgilm yani sevipte söyşleyemediğim arkadaşım..''
    ve ardan yıllar geçer çocuğun aşık olduğu kız ölmüştr .delikanlı yıllarrca kalbinde taşıdığ sevgilisine son görevini yerine getrmek için mezarın başına gder ve o an kızdan kalma bir günlük tutuştururlar eline .delikanlı okumaya başlar..
    '' şuan 8.sınftayım ve yanımda aşık olduğum erkek oturmakta.ahh keşke oda beni seviyo olsa..
    -şuan 10.sınıf ve ben başımı onun omuzalrıma yaslamış erkek arkadşım dediğim kişiyi anlatıyorum..ne kadarda tuhaf ve nakadarada kötü.....
    -şuan 11.sınıf mezuniyete beraber gidebilmek için erkek arkadaşımın hasta olduğunu söledim.halbuki benim hiç erekek arkdaşım olmadı ki.be hep onu bekledim .hiç gelmiyceini bile bile ''
    ve delikanlı dizleri üstüne çöker ağlamay başlar...
    ........iişte dostum kıssadan hisse .yani bu hikaye beni çok etkiledi.tabi benim yazımla ne kadar etkileyici olur orasını bilmem .ama ben git açıl derim... yani sölemessen birlikte olma ihtimaliniz sıfır..ama gdip açılrsan %50..yani ya evet ya hayır..matematikçi gözyle olasılık :)

14. zalim0720

zalim0720 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bence onun sana karşı birşeyler hissedip hissetmediğine bir bak ben sınıf arkadaşımın hislerini düşünmeden ona teklif ettim şimdi yüz yüze bakaamıyoruz... iice tart ondan sonra karar ver

Sayfayı Paylaş