HKMP riski nedir ?( Kalp hastalığı )

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve algnc1 tarafından 4 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. algnc1

algnc1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Geçenlerde Kickboks için eko-ekg çektirdin hkmp tanısı koyuldu.Bana yarışmalı sporlar yasaklandı. Fitness yapabilir miyim ? Hani fitness yapsam ama eskisi kadar ağırlık olmadan egzersiz ve formda kalmak için olabilir mi ? Hastalığın riskleri nelerdir ne durumlarda hangi sporlar yapılamaz ? Fitness'a devam etmek istiyorum nasıl yapmalıyım hafif formda harketler yapmsa risk teşkil eder mi ? yaşım 17 Türkiye Şampiyonasına katılacaktım (Kickboks) bana yasakladılar.BU hastalık hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? Hani kendimi fazla yormadan, set aralarında 30 sn - 1dk değilde 1.30-2 dk dinlensem ağır almasam devam etsem olur mu ? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler...

2. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Bence sagligini dusunerek yapmamalisin. Cunku aerobik sporlara nazar anaerobik olan fitness sporunda myokard buyur ve ventrikuller sabit kalir buda kalbi iyice yoracaktir

3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Konuyla alakalı gibi ben geçen ekg çektirdim doktor normal görünüyor dedi dinledi sıkıntı yok dedi.kalp hastalığı olsa ekg de çıkardı değilmi

4. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Oncelikle gecmis olsun, bu forumda cok degisik konular tartisilip tecrubeler paylasiliyor, ama bence bu sorunun muhattabi doktorunuz ya da spor doktorlari olmali,

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

respect2us.23 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş