Hindistan Cevizli Kakaolu Toplar

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Hagal tarafından 14 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    Malzemeler ;
    Yarım Paket Hindistan Cevizi
    2 Yemek Kaşığı Kakao
    1 Yemek Kaşığı Pekmez
    1 Yemek Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
    1 Yemek Kaşığı Tam Buğday Unu

Tüm malzemeleri bir kapta uygun kıvama gelene kadar karıştırmanız gerekli sadece. Elinizle yuvarlayabilecek kıvama gelmesi gerekli daha fazla katılaşması için kakao veya buğday unu eklemeniz gerekebilir, kıvamın yoğunluğuna göre süt veya su da ekleyebilirsiniz biraz yumuşaması için. Karışımı elinizle yuvarladıktan sonra bir tepsiye yağlı pişirme kağıdının üzerine diziniz. Önceden ısıtılmış 150-200 derecede ısıtılmış fırına yerleştirip 15-20 dk pişirin. Bu işlem katılaşmasını sağlayacaktır. Canım tatlı çok çektiği zaman nadiren yiyeceksem bunu kullanıyorum. Küçük toplar olması da oturup 1 porsiyon tatlı yemeye engel oluyor.

Dilerseniz içerisine kurutulmuş kırmızı meyveler ve çiğ badem-çiğ kaju ekleyebilirsiniz blendırdan geçirip.

[​IMG][/url][/IMG] https://i.hizliresim.com/Lna2q1.jpg

2. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Ellerine sağlık dostum biraz daha proteinli tarifler paylassan cok iyi olur :D

3. Hagal

Hagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Proje Yöneticisi
    Yer:
    İstabul
    1 ölçek protein tozu ekleyebilirsiniz dostum. Söylememe gerek yoktur diye düşünmüştüm :).

Sayfayı Paylaş