Herkesten ayni tepkiyi aliyorum...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve JRCuber tarafından 18 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. JRCuber

JRCuber Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar simdi benim sorunum su hangi erkek arkadasim olursa olsun sen bu isi kizlar icin mi yapiyosun kizlar icin kas gelistiriyosun gibi yaklasimlar oluyor. Ama genelde bunlar erkekler tarafindan geliyor ve acikcasi moralimi bozuyor. Cunku bence bir futbolcunun gol atmasiyla bizim bicepsin 1 cm buyumesi ayni olay. Bu spor neden bu kadar kizlar icin yapiliyor diye dusunuluyor anlamiyorum. Fikirleri olan arkadaslar yazsin. Sizce bu tur konusanlara ne cevap verilmeli?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Blues_harmonica

Blues_harmonica Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Ben katılıyorum bu yaklaşıma haklısın bence. Ülkemizde bodybuilding ya da fitness ya da vücut geliştirme ne derseniz diyin bunu söylediğiniz anda insanların kafasında bi spor sağlıklı yaşam saygın duruş değilde aha karı kız bak bak gördün mü abazayı napıcağını şaşırdı düşüncesi oluşuyor. Bana sorarsanız bununla mücadele edilmez çünkü bunun sebebi cehalet benim düşüncem bu.

Örnek ben 178 boy 25 yaşındayım üç ay önce hatta 3.5 ay önce 57 kilo idim şimdi 65 kiloyum 66 zorluyorum kendime bakıyorum kıyafetlerin içini doldurmaya başlamışım mutlu oluyorum hemde yağlanarak değil şekilli bi şekilde bu hoşuma gidiyor kendime olan saygım arttı ve evli bi insanım. Bana da bu bakitten sonra napıcan ne gerek var öyle spor mu olur gibi saçma sapan yorumlar geliyor gelmeye de devam ediyor verdiğim cevam senin anlayabileceğin bi şey değil sağlıklı ve programlı bi yaşam diyorum cevap gelmiyor bozuluyorlar.

Ben bu yoldan memnunum bu yoldaki memnun olan her arkadaşım gibi :) umarım biz daha iyi noktalara gelicez ama onlar göbek büyütmeye devam edicekler :)

3. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet bu tarz tepkiler gelebiliyor ancak kafana takmana gerek yok hocam.
    Evet kızlar için yapıyorum de geç.
    Ayıplanacak bir olay değil sonuçta ki amacın bu da olabilir kimse bunu yargılama hakkına sahip değil.
    Şahsım adına ben hem kendimi zorlamayı seviyorum, hoş görünmek, güçlü ve sağlıklı olmak için yapıyorum kendine bakmanın ayıplanacak bir yanı yok sonuçta.
    İnsanlar her zaman seni eleştirecektir hatta kimisi kıskanacaktır.
    Motivasyonunu düşürerek bu spordan soğursun hocam onlara istediğini verme.
    Sen kendini biliyorsun sonuçta kimseye kendini ispatlamak zorunda değilsin.

4. JRCuber

JRCuber Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar motivasyonumu yukselttiniz valla :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Tek sebep söyleyeceğim sana. Kıskançlık.

6. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    bunları diyenler yaptıgın ısı nbılmeyıp bıde kafasına gore oraya buraya sallamaları cahilliklerini gosterir bence hıc ugrasma asenın anlayabılecegın durum ddeıl de gec

Blues_harmonica bunu beğendi.
  7. Blues_harmonica

Blues_harmonica Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Daha dün sabah işten çıktık beş arkadaş eve gidiyoruz araba ile bi tane işgüzar kendini akıllı zanneden kolumu sıktı ooo gelişme var dedi sonra da diğer arkadaşı göstererek artık bunu döversin gibi kendince çok komik bana göre aşırı derecede cahilce bi cümle kurdu :) bende ona dedimki abi bu spor birilerini dövmek için insanlara fiziksel üstünlük sağlayıp zulmetmek için veya karı kız için sadece böyle saçma amaçlarla yapılmaz. Benim derdim sağlıklı yaşam dinç ve zinde görünmek ve giydiğim kıyafetin içini doldurup yakışmasını sağlamak. Tabikide hiçbirisi anlamadı. İyi kıvırdın falan ayağı çekti cehalet tayfası :) umrumda tabiki değil ama kıskanıldığımı hissettim bu onlar için çok zor ikisinin göğsü var bildiğin ama sarkmış ikiside zayıf(bunu bana diyen kırılıyor ve aynı zamanda 32 yaşında bir üniversite mezunu) anlatamazsınız anlayamazlar bizi bizden başkası anlamayacak :) hepinize güzel çalışmalar diliyorum arkadaşlarım abilerim kolay gelsin :)

Sayfayı Paylaş