1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Herkese selam, 8 aylik uzun yol

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Cenger1981 tarafından 27 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Cenger1981

Cenger1981 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler herkese selamlar, ben forumda yeniyim, yas 27 boy 1.71 kilo 64(Kasim 15 te 87 Kiloydum). Acik konusursam pek agirlik calismiyorum yada kaldirdigim agirlik genelde kendi agirligim. Su anki kondisyonum özellikle son 1 aydir haftada;

55-60km kosmaya

4km yüzmeye

Her gün 150 sinav cekmeye ( 75 sabah 75 aksam sirt cantasi ile icinde kalin kitaplar ile)

Her gün 60 barfiks cekmeye( sinav tarzinda )

1000 kere tutma sapina 1.2kglik agirlik yapistirilmis ip atlamaya

500 mekik cekmeye (orta alt yan 250 sabah 250 aksam)

Haftada 4 defa de boks antremani(evde) yapmaya müsait

Boks antremani sabah aksam antremanindan bagimsiz 150 sinav + 100 barfiks 15dk gölge boksu 15dk 15dk kum torbasi 1000 kere ip atlama

Son 4 gündür, 2 günde 1, 6sar kiloluk dumblelarla 3er setten(25 replik) Arnold press,laterals ve front raise yapiyorum.

Amacim Daniel Craig'in Tomb Raider 1 halindeki gibi olmak

Ekli Dosyalar:

2. derwish

derwish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sana da selam.. bnce ilk fırsatta bodye yada boxa başla.. (bir salona yazıl) ayrıca 8 ay çook kısa bir yol bb içiin.. çok iy kilo vermişsin kısa sürede.. devamını kas yaparak getirmen dileğiyle.. başarılar..

3. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yani açıkçası 1 hafta içerisine bu kadar yoğun ve amacı olmayan bir program sığdırmak çok amlamsız.Vucuduna bakıyorum 8 aydır birşeyler yaptığını söylemişsin artı son 1 aydır dahada yoğunlaştırılmış bir program uygulamışsın ama arkadaşım inan bana ortada hiçbirşey yok.Resimlerde gördüğüm şey zayıf ,düzgün ama sporla pek bir alakası olmayan bir insanın vücudu.
    Spor bir bilimdir.Kuralları ve teknikleri vardır.Şu yaptığın antrenman insanı zayıflatmaktan başka hiç birşeye yaramaz.Yaptığın şey overtrain olmuş kaslarını her gün biraz daha overtrain etmek.Sonuç ise gelişeceği yerde gittikçe ufalan ve eriyen kaslar.Bu tempo ile devam edersen Haile Gebrselassie gibi bir vucüda sahip olacaksın benden söylemesi. derwish arkadaşıımızında dediği gibi bir salona yazılmanı ve orada bu işi bilenler gözetimizde yapmanı yanısıra beslenmene dikkat etmeni tavsiye ederim. Umarım yazdıklarımı sorun etmezsin verdiğin resimler ve yazdıkların doğrultusunda objektif bir değerlendirme yapmaya çalıştım.Bu şekilde spor yapılmaz sağlığını kaybedersin. İstediklerini elde etmen dileğiyle saygılar.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Cenger, bu çılgın aerobik idman temposunun ardından tüm bu yaptığın kondüsyon ağırlıklı çalışmayı azaltıp, ağırlık idmanlarına başladığında vücudun büyük ihtimalle şahlanacak.
    Bu yaptıklarının bir zararı yok, sonuçta kondüsyon önemli bir unsuru sporun.
    Aslına bakarsan kimi insan senin yaptıklarını yaptığında çok daha kaslı bir görüntüye kavuşur, ancak sana bu kadar uzun idmanlar kas kazandırmamış, bazı insanların vücudu kondüsyon çalışmasında bile kas inşaa edebiliyor (aşırı olmamakla birlikte)
    Sen haftada gene 20-24 km. koşabilirsin (haftanın 4 günü, her seferde 5-6)
    Ancak geriye kalan bölümlerde, git bir spor salonuna, vücut geliştirme antrenmanlarına başla.
    Çok kolay kas yapan bir yapın yok görünen o ki, hani bazı insanlar sırf bu yaptıklarınla Daniel Craig'e yakın vücut yapabilir, ama senin daha sistematik gitmen lazım.
    Ancak 1 sene disiplinli bir çalışmayla, seni tatmin edecek bir fiziğin olur, devamını getirirsen, Daniel Craig kadar olmanda çok uzak değil ;)

enantioselectivity bunu beğendi.
  5. Cenger1981

Cenger1981 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emir kardes yorumlarina tesekkür, yukarida yazdiklarindan anladigim, ya yaptigim programa inanmiyorsun yada tam okumamissin yazdiklarimi cünkü "amaci olmayan" tabirini kullanmissin, Emir kardes ben kasim ayinda neredeyse 88 kiloluk bir yag tulumu idim, eski resmim yok o yüzden tam anlamiyla objektif olacagini düsünmüyorum. Su an 64 kiloyum, bu ayda 2,8 kilo demek. Bu programin bana getirdigi cok ciddi bir saglamliktir, kasim ayinda saatte 6km zor kosan bir adamdim, sinava da 15 ile basladim suan ki sonuc ortada(yukarda), yani yapilan hic birsey amacsiz ve bosuna degildir. Bundan

15 gün evvel arkadasimla salona gittim 2-3 kere Benchpress'e 50 kilo(bar dahil degil) ile girdim ilk defa (20ser den 2 set). Sen su an bana bende gördügün celimsizlikle:) yada benden daha celimli sirtinda 5-7 kg agirlikla 35 tane barfiks(kollar yana iyice acik) cekebilen birisini göster yani celimsizlikten kastin salt yalin kuvvet ise tamam kabulum. Y
    orumlarin gercekci ama "amaci olmayan" lafi yanlis bunu yazdigina üzüldüm.

Benim amacim vücudumdaki yag kütlesini bosaltmakti bu is tamam,yani yagi kasa dönüstürüp balonlastirmak degil, simdiki amacim ise kaslari büyütmek ve kuvvetlendirmek sisirmek degil zaten bu yüzden buraya sizlerden yardim almaya geldim.

Beslenmeye gelince son 5 aydir haftada en az 4 kez balik yerim, sabah kahvaltilarimda 1 kase yagsiz yogurt, muz, elma üzüm 4 dilim kepekli ekmek eksik olmaz ögle yemekleri ya balik ya hindi yada makarnadir, aksam yemeklerini hafif yerim simdi dogruya dogru corba birazde meyve.

Daha ne yapmam gerek bilmiyorum salona su ara gidemem evde sahip oldugum tek sey duvara asili barfiks cubugu,kum torbasi, 10ar kiloluk dumble, ip.

He birde protein tozu aldim haftada kac kere kullanmak iyi.

6. Cenger1981

Cenger1981 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bakin bu bundan 4 ay önceki halim tam 77 kilo iken, kasimda bunun üstüne bir 10 kg daha koyun.

Ekli Dosyalar:

7. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    eski haline bakınca gerçekten çok iyi bir gelişme sağlamışsın. ancak yeterince kilo vermişsin antreman programını değiştirmen gerek daha ağır çalışman lazım sırtında 5 kiloyla 75 şınav çekmek yerine sırtında 20 kilo 10 şınav çekmen lazım. bence en hayrlısı body salonuna yazılman ve sitede araştırıp kendine güzel bi program çıkarman. ama dediğim gibi artık bu tür antremanların seni zayıflatmaktan başka bi yararı olmaz ki yeterince zayıflamışsın artık kas olarak kilo alma zamanı

8. Cenger1981

Cenger1981 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkürler peki birazdan yakinlarda bir salon var bir gidiyim, siteyi yavas yavas yedire yedire okuyorum, bazi terimlere yabanciyim, Kür yaptirmak& CSA ne demek?

9. Cenger1981

Cenger1981 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar birsey sormustum vakti oldugunda cevap veren olursa sevinirim

10. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Daha dün sormuşsun,bugün cevap istiyorsun.
    Forumdan hemen hevesini alıp sonra bırakmazsan,uzun soluklu bi üye olursan bu yaptığının yanlış olduğunu göreceksin :)
    Kür EN KISA TABİRİYLE steroid kullanmak demek.
    Belirli zamanlarda uygun beslenme programlarıyla ve vücutta anabolik etki yapan anabolik steroidlerle haşır neşir olarak geçirilen bir dönem.Forumda fazlaıyla bilgi mevcut zaten.
    CSA yı da Ayaz'ın başlığından gördün galiba,mecaz anlam yok orda.
    Bildiğin ÇOK SIKI ANTREMAN demek :)

11. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    tebrik ederim 4ay önceki foton la şimdiki foto arasında çok var inanıyorum spora başladığın günkü foto ile dağlar kadar fark vardır çünkü ilk aylar vücut bu tempoya daha cömert çe cevap verir.v.g ye başlamayı düşünüyorsan senin için çok ii olur çünkü hem kondüsyon açısından hemde yağ oranını düşürdüğün için senin için avantaj olacaktır başarılar

Sayfayı Paylaş