HERKESİN DİKKATİNE

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve MehmetSİNAN tarafından 14 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MehmetSİNAN

MehmetSİNAN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar öncelikle herkese iyi forumlar diyerek söze başlamak istiyorum.Ülkemiz çapında öyle iyi yerlere gelebilecek keşfedilmemiş genç,orta yaşlı vs. o kadar çok sporcumuz var ki bay-bayan fakat çok az kişi müsabakalara nasıl katılabiliriz yaş kriterleri neler bunun gibi a'dan z' ye her konu hakkında bilinçsiziz.Ben 18 yaşındayım ve bir gün podyuma çıkıp yarışmak en büyük hayallerimden biri Allah her sporcumuza bunu yaşamayı nasip etsin.Fakat dediğim gibi bilinçsiziz.Kendimden örnek vermek gerekirse ben 2 senedir bu sporla ilgileniyorum fakat müsabakalara nasıl katılabilirim gerekleri neler ferdi katılabiliyor muyum yoksa bir kulübe mensup olmamız şart mı ? Bu konularda çok bilgisizim.Eğer burası Türkiye'nin vücut geliştirme konusunda tek ve en iyi forumu ise bilinçli kişilerin bilenlerin,bilmeyenleri bilgilendirmesi aydınlatması gerektiğini düşünüyorum.Eğer gelişemiyorsak bana kalırsa bilin ki sebebi budur.Forumda konuları incelerken çok kez denk geldim bir çok genç arkadaşımız yardım,bilgi almak için konu açmış fakat görünen o ki bir kişi bile bu konuda sorularını yanıtlamamış konularına cevap verilmemiş.Genç sporcu arkadaşlarımız,küçük kardeşlerimiz, yetişkin sporcularımız,hocalarımız her yaştan deneyimli bilgili kişilerden ricam o ki böyle konularda bilgili olan herkes bildiklerini paylaşsın.Bir adım gideceğimize on adım gidelim. Neden ülkemiz dünya çapında bir şampiyon yerine farklı dallarda beş şampiyon çıkarmasın ? Bilinçlenelim,bilinçlendirelim.Üşenmeden okuyan ve vermek istediğim mesajı biraz da olsa anlayan herkese şimdiden teşekkürler,iyi forumlar.
    image (1).jpeg image.jpeg IMG_3976.JPG

2. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Sorularinin hepsinin cevabi Turkiye vucut gelistirme federasyonunun sitesinde var

Yine de ben cevaplayayim burada dursun..

Ilk adim bulundugun sehrin genclik spor il mudurlugunden sporcu lisansi cikarmak(vucut gelistirme)bununla ilgili herhangi bir belge goturmene gerek yok..beyanin yeterli..

Musabakalara ferdi katilma donemi bitmistir.herhangi bir kulup adina katilabilirsin,kulup de senden dopingli olmadigina dair belge alir veya dopingli cikarsan maddi cezalari kabul edecegine dair yazili belge ister.

Yarismalardan once ,yarisma programi yayinlanir(federasyon sitesinde)

Her ilin vucut gelistirme temsilcisi kuluplerden musabakaya katilacak sporcu listesini ister ve temsilci bu listeyi federasyona yollar..

Yas olarak 21 yasina kadar gencler kategorisinde 21 yastan buyuk sporcularda buyukler kategorisinde yarisabilir.

Yarismanin kategorileri,boy kilo kriterleri gibi tum ayrintilarda yarismadan 60 gun once federasyonun sitesinden yayinlanir...

3. MehmetSİNAN

MehmetSİNAN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler iyi forumlar

Sayfayı Paylaş