Her yerim gelişti lakin göğüslerim çok az gelişti yardım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve mcyaralıbodyci tarafından 28 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    S.a arkadaşlar 2.5 yıldır vücut geliştirmeyle uğraşıyorum her yerim gelişti lakin göğüslerim bir türlü istediğim gibi gelişmiyor ne yapabilirim

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    daha iyi. Göğüs gelişince vücut öne doğru çekiyor; kamburluk oluşuyor. Benim düşünceme göre göğsü hafif kilo çok tekrar girmeli. Böylelikle büyümesi belki biraz engellenebilir. Sadece şekil vermek için hafif kilo çok tekrar iyidir. En azından çoğu kişi öyle yapıyor sıkı bir görünüm için. Ben yapmadım şimdi keşke sırta daha önem verseydim diyorum. Sırta önem verilmeli bence. Sırt dik bir postür için vazgeçilmez.

3. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    ertuğ evrekli der ki, bir vg sırt ve baacak kaslarından anlaşılır. sırt çok önemli.

benim durum da aynı. omuz sırt bacak göğse göre çok iyi gelişti. 2 senedir farklı farklı metodlar deniyorum. şu anki bayağı işimi görmüştü. sen de deneyebilirsin.
    haftada iki gün çalış. çalıştığın günlerde de iki hareket ekle. en fazla üç olsun. 10-12 set barbell press gir. daha sonrasında 3-5 setlik bir fly hareketi gir.(bu harekete plate raise gibi bir şeyi super set ekleyebilirsin.) fly hareketi pump odaklı olmalı. idman sonunda göğsü öldürmüş cayır cayır yanıyor olması lazım.

mcyaralıbodyci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş