Her Vücutcunun Bilmesi Gereken Serbest Stil Dövüştür

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Cihan.Çelebi tarafından 8 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cihan.Çelebi

Cihan.Çelebi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Arkadaşlar konuya şöyle girmek istiyorum bence her VG'ci herhangi birisine bağlı olmadan (tekwando,kick boks vs) serbest stil dövüş bilmesi gerekir.Bu kanıya nerden vardım diye sorarsanız şimdi bir vg'ci vücutlu ise mutlaka savunmasınında iyi olması gerekir.Küçücük adamları devleri yıktığı olayını bilmeyen yoktur heralde.Karşımızdaki kişi yani olası bir kavgada ileri düzey dövüş biliyorsa, boks dan örnek verelim ayak kullanılmadığı için ayak savunması ve saldırısı pasif durumda kalıyor kolay yenilecek birisi bile olsa yenilebiliriz.Bu sadece bir örnektir ama serbest stil dövüşçüsü kesici,delici,darb edici aletlerden korunabilme yeteneğine sahip olabildiği gibii el-ayak kombinasyonunu iyi bir şekilde kullanabilir.Ben 1 yıl tekwando 6-7 ayda kick boksa gittim vg hala devam ve şu anda kolay kolay kimse 1-1 ,1-2 belki daha fazla benle kavgaya giremez.Sonucu malum olduğu için.SERBEST STİL DÖVÜŞ GERÇEK BİR SAVUNMA VE SALDIRIDIR.TEK BİRİSİNE BAĞLI KALMAYIN DERİM...

sahinonline bunu beğendi.
  2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    sokakta krav maga aikido gibi dövüş sporları daha etkilidir savunma açısından ancak serseri biri değilseniz kavga meraklısı değilseniz ileri düzeyde bir dövüşçü size sataşmaz kolay kolay çünkü onlar böyle şeyleri aşmış insanlardır

Korgem, Cihan.Çelebi ve Created By Loss bunu beğendi.
  3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Açıkçası sokakta ani çıkan kavgada bence ilk vücut konuşur . Çünkü o ıska hareketleri vs sokakta işe yaramaz bir atarsın iki atarsın üçüncüde gene yersin ama fiziğin sağlamsa boksta dahi olay sarılıp boyun boyuna kavgaya gelicektir işte orda vücutçu adamın fizik kuvveti yüksek olduğundan kilitle etkisiz hale getirir . Şimdi ordan kurtulur pozisyon değiştirir vs diceksiniz ama eğer sağlam güçlü bir bodyci tutarsa sen onu düşünürken gidersin bile

SweentLy, Lorethlorien ve Balboa7 bunu beğendi.
  4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bodycileri kavga konusunda küçük görenler çok olsada dediğin mantıklı her ne kadar özünde görüntü sporu olsada ardından insana güçte veren bir spordur insan bedenini güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır sokak ayrı ring ayrı derim hep sokakta ileri düzeyde genetiği sağlam bir bodyci kavga ettiği kişinin boğazını var gücü ile sıkarsa yada zayıf adamı kaldırıp yere vurursa olacaklar bellidir şahsen kai greene jay cutler gibi adamların kolay kolay dayak yiyeceklerini sanmam ki yeseler bile rakibinide bayağı yıpratır

Lorethlorien bunu beğendi.
  5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Ben normalde kavgayı seven biri değilimdir ama şakalaşma güreşte falan arkadaş arasında oluyor lisede eskiden direk boyun boyuna girdiğimizde yere indirirlerdi şimdi benden çok daha kiloluları alabiliyorum bence o ağırlığı kaldırırkenki uyguladığımız enerji bize patlayıcı bir güç veriyor . Diğer yönden yumruklarımın hantallaştığını fark ettim yazın kum torbasında kardiyoya devam edicem artık

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Valla her zaman söylerim kavga işinde vücut her zaman avantajdır.Bunun aksini iddia etmek çok mantıksız.Bakın kaslı olan ya da güçlü olan veya kilosu yüksek olan döver demiyorum ama bunlar hep avantajdır.Boyda böyle.Son zamanlarda kickboksta yapıyorum ama orda çok daha uzun süredir yapan ve benden 2-3 yaş büyük kişiler bile vücudun öneminden bahsettiler ve avantajlısın diyip imrendiler.Gelipte haha o vücut senin ne işine yarıcak önemli olan yalnızca teknik diyen kimse olmadı.Tabiki teknikte çok önemli ancak ringde maça çıkmıyacaksınız sokakta kavga ediceksiniz.He tabi bunların hepsi en üst düzey olsa bile dövüceksiniz demek değildir çünkü kavgada kural yoktur.

Balboa7 bunu beğendi.
  7. Cihan.Çelebi

Cihan.Çelebi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Kavgada kural yoktur bu doğru bu kuralsızlık da yine serbest stil dövüş demektir.Ama türk usülü allah ne verdi dalmakta yine doğru deil.

Sayfayı Paylaş