Her gün tavuk göğüsü yiyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve avengeren tarafından 9 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Her gün yaklaşık 350 gram yağsız, tuzsuz, tavuk göğüsü haşlama yiyorum. Protein değeri iyi ve gelişim olarak iyi gelişim gösteriyorum fakat bir endişem var. Tavuk göğüsünden protein alıp gelişirken aynı zamanda yağlanmaktan korkuyorum. Çünkü internetteki bilgilere göre bayağı yağ oranı da var tavuğun.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tavuk göğüsü diğer bölgeler göre çok az yağ ihtiva eder...

önemli olan miktardır...unutulmaması gereken nokta "proteinlerin de aynen karbonhidratlar kadar enerji verdiğidir "...

1 gr protein = 1 gr karbonhidrat, yani 4.2 kcal ...)

yani 350 gr göğüsten protein enerjisi olarak 1500 kcal e yakın enerji sağlanabilinir...buna bir de diğer yağ vb yi eklerseniz ,rakam gayet yükselir...

(not: her ne kadar piyasalarda "protein enerjisnin " karbonhidratlarda olduğu kadar yüksek oranda i absorbe edilemediği, ancak % 50-60 ının ancak enerjiye döndüğü hakkında yaklaşımlar varsa da bunlar teorik ve gayet amprik bazlı yaklaşımlar...doğrudur aslında ,proteinler enerjiye dönüşürken kayıp oranı yüksek olur,ancak ne kadar olduğu hala tartışma konusu...)

Danny Boy ve avengeren bunu beğendi.
  3. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Peki ben günde 350 gram tavuk göğüsü yememe ve sadece tavuk göğüsünden 1500 kcal enerji almama rağmen kilo almıyorum. Bu tavuk göğüsünden aldığım enerjiyi yaktığımı mı gösterir ?

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş