Hemoroid(Basur) ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve hoyrat38 tarafından 5 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Cartos fitili bende kullanmıştım. Onun görevi bağırsakları yumuşatıp, kabızlığı engelleyerek daha rahat büyük tuvalete çıkmayı sağlıyor. Ancak ben onu kullandığımda midemde dehşet bir ağrı oluyordu o yüzden onu kullanmayı kestim.

Peki basurun cinsi neymiş onu öğrendin mi hoyrat38? Dişisi var erkeği var iç anüs var dış anüs var. Benimki iç anüs. Sadece dışarı çıktığında ağrı yapar ama çıkmadan önce anlayabiliyorum ve pomatı basınca sorun teşkil etmiyor.

2. hoyrat38

hoyrat38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Aslında ben hastalığın akut döneminde gitmedim biraz toparlamıştım.İçte hafif bilye şeklinde sertlik varmış.Şu an anüs dışında herhangi bir şey yokmuş.Yani türünü söyleyemediler.Bir pratisyen hekime muayene oldum zaten.Kortizolu ve hedensayı bugün son kez kullanıp,Venorutona başlamam gerekiyormuş.Doktor Venorutonu da 20 gün 2*1 kullan dedi.Yine de cortos ve hedensa birleşiminin etkili olduğunu düşünüyorum.Rahatsız olursam tekrar kullanabilirmişim.Ikınmamam gerektiği de söylendi yoksa prolapsusa dönebilirmiş.Saydam bu arada dengeli çalışmayı anlamadım.En çok kaç tekrar yapabileceğim kiloda çalışmalıyım?Yoksa tükenmeden çalışmak mı daha iyidir?

3. hoyrat38

hoyrat38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
  4. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende basur oldum, doktor bırk dedi ağırlıgı,
    acaba vucudu korumak açısından çok tekrar az ağırlıkmı çalışsaam, 4x15 filen

5. savior

savior Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    söylendiği gibi nefesi doğru alıp vermek bu rahatsızlıkta ağırlık kaldırırken çok önemli.
    ayrıca çekilecek dert değil 1999'da ameliyat oldum. çok iyi bir doktor ve o günden sonra bir daha tekrar etmedi. sadece o dönemde çalışmayı 1.5 ay bıraktım.
    basur çekilecek dert değil. iyi bir doktor tek operasyonla tekrarı olmaksızın sizi kurtarabilir o dertten. geçmiş olsun

6. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    ağır çalışmak bir yana kullandığımız takviyelerin de protein tozları gibi... buna sebebiyet verdiğini söylüyor doktorlar...ne yapacağımı şaşırdım...

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Açıkçası bana ilginç geldi heleki öğütülmüş bir ürün için yapılan bu yorum hayli ilginç geldi :(

8. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    flexor hocam babam doktor benim gerek o gerekse sorduğum başka doktorlar da aynı şeyi söyledi sebebi de şuymuş bu tarz ürünler kullanım dozuna göre kabızlığa sebebiyet vermekte ve kabızlık sonucu da fazla ıkınma olduğu için basur oluşmakta.

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    yagsiz beslenilirse dogal olarak kabizlik olur, bence konu en cok bununla ilgili,

bir de tabi anusun de bir kas oldugunu unutmamak lazim, fazla idman yaptirirsaniz gelisir haliyle

10. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Gerçekten gizli dert bu. Bu konuda hekime gitmeden önce hekime muayeneyi küçük kamerayla mı parmakla mı yapacağını sorun. eğer probleminiz daha yeniyse ve o bölge çok tahriş olmaşsa bir de bunun üzerine doktor parmakla muayene ederse gözlerinizden yaş gelebilir. Tahammül edilmez bir açı gerçekten. Hem muayene de hem wc'de.
    Bende de Anal fissür var. Yani Anüs çatlağı. bildiğiniz çatlak işte. Eğer dışkılama biraz sert olursa hemen kanıyor. Kanadığı gece de öksürseniz bir makatınız acıyor. Bazen derin nefes alınca bile acıyor. Bana da ailem bırak dedi. Doktora body bulding yaptığımı söyledim. Sanırım o da yapmasam daha iyi olacağını söyleyecekti.
    Endesa dediğiniz krem anal fissürde de işe yarar mı? Ya da başka bir tavsiyeniz var mı? Tek yaşadığım için sulu yemek yapmakla uğraşamıyorum, çok da su içmiyorum; o yüzden bu problem nüksedip duruyor. Bu konuda bu derdi sadece çekenler anlayabilir.
    Bu arada doktora 10 ay önce gitmiştim. Verdiği kremler 1 ay bana rahat ettirdi, yalnız sonra tekrar nüksetti....

11. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    öncelikle allah acil şifalar versin diyorum çevremdeki insanlardan biliyorum gerçekten çok zor bir durum.nazicane tavsiyem bol lifli gıdalar tüket,domates gibi yiyeceklerden uzak dur,sucuk,baharat tarzı acılı gıdalar da tüketmemeye çalış şifa olmaz tabi ama en azindan yardimci olur.

12. Atilla Türk

Atilla Türk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki arkadaslar bendede var bu sorun ,eti yumurtayı vs vs kes diyorlar nasıl olacak bu iş vejeteryan beslenmeyle bu iş olmazki napıcagımı şasırdım bende bilemiyorum

13. stalaze

stalaze Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Lanet olası federall
    Yer:
    istanbul
    bende de var 3 gun once doktora gittim ameliyat dedi olsan bi dert olmasan bi dert vg yapsan bi dert yapmasan bi ne yapacağimi şaşırdım tekrar özel hastanede doktora gidecem o kadar vg yapan var illa ki bu sorunla karşılaşan olmuşdur burdan bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz

Sayfayı Paylaş