Hem lif hem protein kaynağı

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Ironstorm tarafından 28 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ironstorm

Ironstorm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar tadina doyamiyaginiz haşlamaya yeni bi boyut getirecegiz

Malzemeler
    Havuç-Tavuk Göğsü-patates-kirmizi toz biber-bir diş sarımsak
    -HAZIRLANIŞI-
    Oncelikle çok az zeytin yağını koyuyoruz daha sonra doğranmış havuclarimizi içine koyup kavuruyoruz yaklaşık olarak 3-5 dakika arası kavuruyoruz daha sonra tavuklarimizi küp küp dogruyoruz çok büyük olmayacak şekilde toz biber karabiber ve bir diş sarımsağı rendeleyip içine koyuyoruz daha sonra pateteside koyup 3 dakika kavuruyoruz daha sonra 3 bardak su koyuyoruz. Patatesler olana kadar kaynatiyoruz.

AFIYET OLSUN

stefan35 bunu beğendi.
  2. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bunu hindi göğüs, havuç ve patates ile yapıyorum yalnız hiç kavurmayla uğraşmıyorum. Isıtıcıda suyu kaynatıp bütün malzemelerin üzerine döküp ocağa koyuyorum tencereyi. Orada kaynamaya başladığı an altını kısıp 26 dakikaya ocağı ayarlayıp çekiliyorum. Sonra tabağa koyup yarım limon sıkıp bul biber karabiber afiyetle yiyorum. Suyuyla birlikte tadı bana Kurbanlarda yediğimiz kemik et haşlama tadı veriyor :) bir de kış aylarında çorba niyetine süper gidiyor. Sade göğüs haşlamadan bin kat iyi

3. Ironstorm

Ironstorm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Malzemeler değişebilir vaktin olduğu zaman bi dene bu pişirme tekniğini
    kırmızı pul biberide ekleyince tam bi çorba havası veriyor yazarken bile ağzım sulandı :):);)

Sayfayı Paylaş