Hayattan sogudum,Motivasyon ve Ozguvenim 0, Acinasi Haldeyim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Snickerss tarafından 25 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Snickerss

Snickerss Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar 16 yasinda Lise 2 ogrencisiyim. Daha once buna benzer bircok konu gordum ancak benim kadar vahim bir durum gormedigim icin kendim acmak istedim.1.75 boyunda 45 kiloyum.Yani anlayacaginiz ektomorfun da ektomorfuyum.Uzerime ne giysem yakismiyor aynalardan ve kameralardan utanarak, kacarak yasamaktan gercekten asiri derece bunaldim.Kendimi bildim bileli boyle zayiftim ve herhangi bir hastalik oldugunu dusunmuyorum.Kucuklugumden beri insanlardan surekli cok zayifsin biraz yemek ye, annen baban sana bakmiyor mu , sen bu halde nasil yasiyorsun vb laflar duymaktan ve acinmaktan gercekten sıkıldım.Ozguvenim - lerde sinifta parmak kaldirmaya bile cekinir oldum. Son bir care olmasi umuduyla buraya konu acmaya karar verdim. Gunde en fazla 3 ogun yiyorum ve hareketsiz bir yasama sahibim.Sigara kullanmiyorum.Gunumun yarisindan cogunu bilgisayarda geciriyorum.İstah deseniz zaten 0. Onumuzdeki ay vucut gelistirmeye baslayacagim ancak ne yapacagimi, nasil yapacagimi bilmedigim icin sizlere danismak istedim. Onceden benim kadar olmasa da zayif olup da sonradan vucut gelistirme ile kilo alan abilerim/kardeslerim varsa beni aydinlatmalarina gerçekten cok sevinirim.Cunku bu da ise yaramazsa ne yapacagimi bilmiyorum ..

2. krykya

krykya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sigara kullanmaman bir avantaj iştah açısından başlama sakın 3 öğünü de yapamazsın yoksa :) sporu geciktirme kardeş büyük bir engel yoksa benim hastalığım yok diye kendini doktordan da uzaklaştırma kesinlikle doktora git bilgisayara ayırdığın vakti spora bu foruma ve beslenmeyle ilgili yeni şeylere ayırırsan senin için büyük motivasyon olur karışık çerez al yemeye çalış fıstıkta flan güzel kalori var ama eğer bir kere kilo almak için hırslandıysan sakın vazgeçme

Krykya

3. Snickerss

Snickerss Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almak icin gercekten hirsliyim kardes.Zaten cok zayifim spora baslamak gibi bi korkum yok ne kaybedebilirim ki.Nisan ayinda basliycam insallah.Yardimin için tesekkurler

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Tek sorunun yemek yememek , o kadar basit.Kilo nasıl alınır ? yemek yiyerek , disiplinli bir beslenme programı yazmak lazım sana 45 kilosun 1.75sin kilonu 65 e çekmek gerek.Ama aşırı yağ almadan , öncelikle beni dinlersen yapabilirsin başarabilirsin.Sadece beni dinlenmede yetmez , kendin inanıp , azmederek , disiplinli bir şekilde söylediklerimi yapman ,
    Öncelikle
    Yüksek Kalorili bir beslenme yazıcam buraya bunu yapmaya başla ,

Sabah Kahvaltısı :
    Yulaf Ezmesi + süt bir kase + 5-10 zeytin + peynir kesinlikle en az 1 kibrit kadar + 1 avuç fıstık-ceviz/vbz seçim sende + doymak yok + 2 dilim kepek ekmeği fıstık ezmesi sürüp yiyorsun + 4 yumurta ( yumurta şuan 1 yiyorsan yavaş başla , sabah 2yle başla diğer gün 3 yap , hafta bitince 4 yap)
    daha bitmedi + bir mevsim meyvesi (mandalina/elma/havuç)

Kahvaltıdan 1:30-2:30 saat geçtiğinde saati ayalrıcaksın bu 2:00 saatte olabilir.
    Ara öğün , bir elma , 1 avuç fıstık , yeterli ama yetmez diyerek yeme şansın varsa 1 dilim fıstık ezmeli ekmek

Öğlen yemeği : 1 tabak kurufasulye , 1 tabak pilav + haşlanmış tavuk + soğan/patates + salata + (extrem olarak pilav 2. tabak tercih sende) yemeğin üstüne tatlı ( yüksek kalorili buda sende)

Ara öğün aynısı muz tercih et bu sefer(öğlen yemeğinden 2 saat sonra)

(ara öğünden 2 saat sonra 2. öğlen yemeği)
    İkiinci öğlen yemeği : öğlen yemeğinin aynısı ton balığı tercih edilebilir 3 günde 1 tavuk yerine veya kırmızı et

Ara öğün aynısı

Akşam yemeği Öğlenin aynısı karbonhidratlarla , proteinlerle ve tatlılarla oynama yapabilirsin.

Akşam bitiş yemeği bi ara öğün daha patlat meyvesiz olsun. 2 avuç fıstık

Bu beslenme programını 1e1 uyguladığında 2 hafta sonunda kilo alışın 4 kgden fazlaysa devam et azsa eğer öğlen yemeklerine 1er tabak karb + kuruyemişi artır.Diğer 2 hafta sonrası yani tam 1 ay olduğunda bana yaz farklılaştırmalar yapalım.
    Bu verdiğim programı 1e1 uyguladığında kilo alıcaksın adım gibi eminim , 1e1den kastım pazartesi yaptın , salı bozdun beslenme programını bir işe yaramaz.
    Bu arada 1e1den kastım 2 hafta boyunca karbonhidrat protein şeker değerleri üstte verdiğim miktarlarda olması , yemek cinsleri değişebilir misal sabah yulaf+sütlü kase yerine ( yulaflı omlet) , öğlen kurufasulye karb yerine nohut/bulgur/makarna tercih senin , etde tercih balık/kırmızı et / hindi
    Anlıycağın kilo almak kolay birşey sadece bu beslenmeyi disiplinli uygulamak zor başarırsan alırsın çok zor birşey değil bence , kilo vermek daha zor diye düşünüyorum.
    Şimdi gelelim iştah açmaya , 1 iştah açmak için güç harcamalısın vücut geliştirmeye başlaman sana antreman öncesi , antreman sonrası yeme hissi getirebilir neden? Orda biraz kalori yakarsın ama bu azdır ama güç kullanımı yüksektir , güç harcamak için enerji gerekli enerji için insan vücudu iyi beslenmeli , karbonhidrat almadan idmana gittiğinde halsiz düşebilirsin misal.
    1. İştah açıcın vücut geliştirme
    2. Benim kendimde gördüğüm acı , ben acı ve baharat tüketince daha çok yeme hissi yaşıyorum.Bu şöyle olmalı , pul biber - kara biber - kekik - sumak bir sürü baharatım var evde ekstra salatalara aldığım acı biberler
    3.Bunu denemek nasip olmadı , balık yağı hapı iştah açıyor diyorlar.

5. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    2 haftada 4 kilodan fazla alırsa bu adamın derisi çatlaklardan geçilmez. Ayrıca bu kadar şeyi neresine yiyecek? Program güzel ancak birden başlayamaz. Simdilik sana tavsiyem %50 karbonhidrat %35 protein % 15 yağ. Şekeri meyvelerden al (abartmadan mesela günde 2-3 meyveden fazla gitme) yağı kuruyemislerden alman (yine cok abartmadan 1-2 avuctan ileri gitme) karbonhidratı kompleks almaman ( yulaf ezmesi cok kaliteli bir karbonhidrat kaynağıdır, bulgur pilavi, esmer makarna da oyle) ekmek tuketeceksen de tam buğday ekmek tuketmen gerekir aşırıya kaçmadan. Onun dışında protein olarak lor peyniri, sut, yoğurt, peynir, tavuk ve ton balığı. Simdilik günlük kalori ihtiyacını hesapla, +250-300 kalori almaya çalış ihtiyacın olandan. Cok hızlı kilo almak bi halta yaramaz sağlıklı değildir. Zaten cok hızlı aldığın kilo kas olamaz. En önemli nokta ise sporu düzgün yapmalısınız hareketlerin formunu bozmadan, her gün aynı bölgeyi çalıştırmadan, bölgeleri yeterince dinlendirerek çalışırsanız önünüzde hicbir sebep kalmayacaktır. 4 kiloyu 2 haftada değil de 1 buçuk - 2 ayda aliyorsan gelişme vardir

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Çocuk zayıf olmaktan rahatsız , vücut geliştirmede yapmıyor başlıcak , kas olarak kg alması dediğin şey :D bu çocuğun o kadar vaktini alır ki , daha 1 yıl 45 kg gezer :D

onur04 bunu beğendi.
  7. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Öbür türlü de yağ oranı artarsa göbek yaptım arkadaşlar tatile gidince ustumu çıkarmaktan utanıyorum derse ne yapicaz? Bi de yağ oranıyla uğraşacak :D ayrıca spora yeni başlayan birinin vücudu ilk sene cok iyi tepki verir doğru beslenme ve antreman programıyla birlikte 8-9 kiloya kadar kas alabilir. 5-6 kg kas alsa 5 kg de karbonhidrat yağ karışımı alsa 10 kg gayet iyi olur

8. y.l.m.z

y.l.m.z Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 1.62 cm ve 46 kg yim. O üstteki listedekiler pahalı olur bana göre. hani 1 paket bisküvide 400 kalori felan varya onlardan günde 15-20 tane yesek olmaz mı?

9. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    1 paket bisküvideki kaliteyle saydiklarim arasindaki kalite dağlar kadar. 15 paket bisküvi hiçbir ise yaramaz daha cok zarar olur bunlar abur cubur

10. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Sorun ne biliyor musun?kilo alacagina inanmaman.evet,hep boyle olacagini saniyorsun ama yaniliyorsun.eger bir saglik sorunun yoksa ve asiri hareket etmiyorsan,yemek yemiyorsundur.derhal yemek yemeye baslamalisin.bir anda olmaz tabi.pek saglikli olmasada,sana iştah kazandirmak icin cips cikolata tarzi gereksiz yiyecekler yiyebilirsin.hatta fastfood da yiyebilirsin ama kilo aldikca azaltmalisin.bu iş kafada bitiyor.bolca arastirma yap,duzgun bir beslenme programi hazirla.muhtemelen kahvaltida yapmiyorsundur
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Mart 2015 ---
    Asiri zayif olmak mi daha kotu,gobekli olmakmi?bence cevap belli :)

11. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Zayıf olmayı göbekli olmaya tercih ederim arkadaşın tercihini bilemiyorum :)

12. y.l.m.z

y.l.m.z Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ya
    N
    Yani kilo aldırmazmı, benim için kalite değil kilo önemli

13. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Yağlı bir vücut istiyorsanız tabiki

14. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Nanza,dedigin dogru aslinda ama bu arkadas icin degil.adam 1.75 e 45 kg.en az 60 olmasi lazim.suan yag yok gibi birseydir zaten.eger kilo almadan kas gelistirmeye kalksa senelerce ugrasacak ve belkide bir ise yaramayacak

15. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de 190 boy 65 kg ile başladım bu ise yağ oranim %9 du bence olmayacak iş değil ama

16. Snickerss

Snickerss Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cok tesekkurler arkadaslar en kisa zamanda vucut gelistirmeye ve yemek yemeye baslayacagim.

onur04 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş