Hayattan soğutan omuz sakatlığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve yoshimitsu tarafından 8 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yoshimitsu

yoshimitsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba bundan 3 ay önce bench press yaparken omzumu sakatladım. Sakatlandığımı anlamayıp antrenmana devam ettim ve bu zamana kadar geçmedi sakatlığım. 3 ay boyunca hiçbir şekilde press hareketi yapamadım sanıyorum rotator cuff kası sakatlandı. Şimdi ufak ufak presslere başladım özellikle overhead press, lateral raise falan da yapabiliyorum. Ama iyileşme süreci çok yavaş geçiyor hissediyorum hala dumbell press falan hayal 4 kilo rotator cuff'ı acıtıyor.

Sakatlık süresince sporu hiç bırakmadım ama 3 aydır göğüs çalışmıyorum herhalde. Bu da motivasyonumu kötü etkiliyor. Sizce antrenmanlara devam etmelimiyim yoksa spora istemeyerekte olsa belli bir ara vermem gerekir mi?

2. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Omuzda 3 kemik,4 adet kas ve bunları tutan tendonlar var hangisinin hasarlı olduğunu bilmediğim için müdahele edemem.En kısa zamanda bir fizik tedavi uzmanına görünmeni öneririm ayrıca ona sporla ilgili sorularınıda danışabilirsin.

3. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Bir süre ağırlıktan uzak dur. Bir ortopediste gidip ısrarla MR iste, sonucuna göre bir tedavi önerecektir doktor.

Ortopedistin verdiği tedaviden memnun kalmazsan başka bir ortopedist'e gözük(genelde araştırma hastanelerindekiler iyi oluyor)

Sayfayı Paylaş