hayatın dış görünüşü

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve violent36 tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. violent36

violent36 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba ben 18 yaşında olan yetişkin bir gencim sizlere geçmişimden söz edecegim 6 yaşımdan 15 yaşıma kadar kilolu oldugum ıcın sureklı hor görüldüm kimseye birşey diyemedim hep 2. planda idim sürekli ezildim ve aptal muamelesi gördüm 12 yaşımda pskolojık tedavı gordum ailem sorunlu bı aıle idi kilolu olmak bana cok koyuyordu hiç sevgilim olmuyordu benım yasımdakıler el ele tutuşurken veya bu konular hakkında konusurken sureklı boynumu buken bır insan idim yaş 15 oldu değişen birşey yine olmadı aşka inanmıyordum kendımı böyle avutuyordum insanların suratıma bakıp ıgrenc veya tipsiz demeleri günden güne kahredip hayattan sogutuyordu benı buna yönelerek sürekli şiirler ve didaktik sözler yazmaya başladım 2.5 yıl oldu kendımıde gelistirdim hayalperest oldum müzik ile ezilmiş duygularımı motive ettim fakat bir yere kadar fayda etti liseye gectıgımde arkadas ortamı standart ıdı ama kızlar ıle aram ıyı olamıyordu nedeni dil veyatta konusma uslubu degıl sırf dış görünüşüm aynalara küskündüm iyice bıkmıstım özgüvenimi yitirdim en az 20 kere dıyet yapmayı denedım olmadı ve yaşım 17 ye geldı yaz ayı yaklaştı değişme zamanı o kadar hırslıydımki gözüm hiçbir şeyi görmuyordu 4 ayda 115 kilodan 75 kıloya dustum .. dıyet konusunda bılgım yoktu kaslarımı yıtırmıstım kımse tanımamıstı benı gorunce sasırıp tebrık ettıler 4.5 saat 15 kılometre oruclu aç ve susuz yuruyus yapıyordum deli değildim ama birşeyi kafaya takınca yapmazsam hayatım mahfolur içgüdüsü yatarıyordu benliğimde fakat bana cok zarara maal oldu 1 sene hayatım berbat oldu abur cubura dadandım gunluk 10 20 30 tl abur cubura verıp kusuyordum hastalanmıstım yıyordum ağlıyordum kendıme mukayyet olamıyordum 1 sene böyle surdu ve 75 kılodan 100 e cıktı yaş 18 oldu ve herşeyı boşverdım ama geçmişim yine bırakmadı aşık oldum yeteneklerımı gelıstırdım fakat beden olayı herzaman engeldi yoluma tekrar tekrar yapmaya calısdım dıyetı yıne olmadı yıne olmadı cok dua ettım aşırı çok yalvardım yakardım ama bılıyordum sadece sabır ve zamanın geleceği günü bekledim ve 3 ay tatile girdim hayatımda adam gibi vg yapmamıs bır ınsanım ama sımdı gunde 1 saat cardıo 20 dk agırlık calısıyorum nedenmi söyleyeyim .. ınsanların iç görünüşlerine dış görünüşten önem verdiklerinin safsata ve yalan oldgunu meydana cıkarmak ve gerçeği göstermek için sağlığım için spor yapıyorsam namert im insanın başka hedefi olmalı bu yaşımda ne yeşem yıne nefes alıyorum dusuncesıyle sağlığa önem vermıyordum ama artık geçmısımı umursamamaya başladım ağladığım gunlerı geride bırakıp aletlerime sarılarak ileriye yürümeye başladım senelerce pskolojık tedavı gorerek dengesiz manyak ve deli sıfatları edindim aslında hiçbir zaman bu sıfatları haketmedım ben spor yapmıyorum hayallerimi yaşatıyorum aslında spor bu durumun bahanesi herzaman sporu cok seven bır ınsan degılım ama bu durumdan artık kurtulmak ıstıyorum kurtulucamda .. yapmazsam gün geçtikce acıya ve hüzüne boğuluyorum soguyorum herşeyden daral gelıyor spor ve ilahi güç aydınlıktır .. Allahın taktiri ile 75 kiloya tekrardan geri dönecem .. bu arada 100 kilodan 90 a düştüm vicudum iyi gelişmeye başladı hedef 80 kilo ondan sonra beyaz sayfalarımda ben sınayacam insanları.. beni dinlediğiniz için teşekkür ederim

Berkthagar, celeron, jan1 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Violent ;
    Öncelikle bende 14-15 yaşlarındayken aynı sorunları yaşadım, seni çok çok çok iyi anlıyorum.
    Bende psikoloğa gittim 1-2 sene kadar ve gerçekten ağır anti depresanlar kullandım, ve bende 85-90 kiloya kadar çıktım boyumda 1,70 falandı gerçekten obez gibiydim. Dediğin gibi önemli olan iç güzellik diyenler kendileri bile inanmıyorlar bu yalanlara, yaşadığımız devirde önemli olan dış güzellik.Anti depresan kullandığım zamanlarda hiç kız arkadaşım yoktu,hatta benimle konuşmak bile istemiyorlardı,bende bu sporla tanıştığımda 17/18 yaşlarındaydım ve hayatım gerçekten çok değişti,
    Benimle ilgilenmeyen kızlar bana ilgi duymaya, benimle konuşma çabalarına girmeye başladılar.
    Özgüvenim yerime geldi bir çok kız arkadaşım,sevgilim oldu..
    Kafana koyduğunda zayıflayabileceğini kendine göstermişsin zaten, bence hiç yılmadan devam et eminimki hayal ettiğin vücuda sahip olman fazla zamanını almayacaktır..
    Seninle ilgilenmeyen kızların peşinde koşmalarını izlemek kadar zevk veren birşey yok umarım bu duyguyu yaşarsın.

Berkthagar, celeron ve Azi bunu beğendi.
  3. violent36

violent36 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    aynen kardeşm şişmanlık cok problemli bi sorun ama varya Allah şahidim olsun fit ve kasli bir vucuda gelirsem Allahın izniyle sonra birçoğuna yol verip devam edicem yaşamıma insanlar gerçekten söyledikleri gibi değil iç güzellik olayını sadece kendine benimseyeceksin .. cardio ve kondüsyona devamm

celeron bunu beğendi.
  4. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Senı gercekten cok ıyı anlıyorum ben yasamadım ama bende sendekı gıbı bır huy mudur nedır bılınmez kendımı odaya kapatıp saatlerce ağlıyorum yanı bos seylere degıl tabıkı ama dırek koyverıyorum kendımı.Insallah ıstedıgın herseye kavusursun tek gereken sey ırade , sabır ve azım .
    Allah kolaylık versın

celeron bunu beğendi.
  5. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ben lisede şişman, kısa boylu, gözlüklü kızdım. düşün yani çirkin kızın tanımı nedir, budur:D (gerçi şu anda şişman, kısa boylu, gözlüksüz kızım bir tek gözlük değişti ama neyse)
    özgüvenim hiç gitmedi ve dediğin sorunlardan hiç birini yaşamadım. insanlar dış görünüşe salaklık boyutunda önem veriyorlar evet ama şişman olduğu için kötü muameleye maruz kalan kimseyi görmedim. sen özgüvenini kaybetmeseydin bu sorunların hiç biri olmayacaktı. tabi zayıflayıp fit olmak güzel ama bir insan kilolu olduğu için kendini nasıl sevmez anlamıyorum.
    başarılar bu arada.

6. 0sm4n

0sm4n Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    İletişim,Saatci
    Yer:
    İzmir / Menderes
    sorunlar aynı kardeşim :) , ama ben arkadaş ortamlarında hep lider olurdum oluyorumda ama kızlar geldimi bizim cocuklardan aldı gıttımı tamam tav olurdum bana zaten bakmıyolardı neyseki liseye geçtim 110 kilo 1.87 boy boydan kurtarıyodum 110kilo asla göstermiyodum ama şişmandım bunu biiliyordum :D lisede 1 sene sonunda okula yeni gelen bir kızı ayarladım ama gören nasıl ayarlamış bu hayvan diyodur bundan %100 emınım cünkü kız yanımda ipince zapzayıf bişey :D neyse zaten sağlıklı olmadı kıza aşık oldum kız senı sevıyorum falan dıyodu ne bileyim ama ileri gidemiyoduk kız beni benimseyemiyodu çünkü fizik yoktu şişmandım , sempatikliğimle (çeneyle) tavlamıştım zaten kızı şimdi yaz tatili girdi en son gün dudaktan öpmüştü beni ve ilkimsin kimseyi daha önce öpmedim dudaktan dedı zaten 1 cıktığı vardı benden önce başka yok , neyse yaz tatiline girdik konuştuk bıraz facede ilişki yapmak istedim yani biraz görsün artık aılalım dedim malesefki kız hala benımseyememış istemedi bende o gün bugündür hiç mesaj atmadım yaklaşık 1 ay 1 hafta oldu konuşmuyoruz ben özledim yalan olmasın özledım ama malesef yapcak bişey yok şimdi kardiyomu yapıyorum günde 40 dakika okul açılana kadar biraz toplasam vücudu çok şaşırcak bunun farkındayım bekliyorum işte :) 110 dan 105 e düştüm şimdilik yılmamak gerekli kardeşim başarılar bende içimi dökeyim dedim bi :)

selim4141 ve celeron bunu beğendi.
  7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bende şuanda lisede okuyorum etrafımı iyi gözlemleyen biriyim ve önemli birşey fark ettim bu konuda.eğer siz ben şişmanım eziğim tavırları alırsanız üstünüze herkes gelir sizi ezer ama normal davranışlar içerisinde bulunursanız kimse sizinle uğraşmaz.arkadaş muhabbeti arasında sadece ara sıra şişman şakaları olur onada gülüp geçerseniz bu hiç sorun teşkil etmeyecektir.

Berkthagar, celeron, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şişmanlık sorunu sporla diyetle eninde sonunda çözüme ulaşılıcak bir şey şişman sağlıksız güçsüz bir fiziğe sahip olan insan tam anlamıyla kendine güvenemez ve mutlu olamaz bende şunu anlamıyorum boyum kısa diye yada yüzüm çok güzel değil diye üzülenlere bunlar değiştirilemiyecek şeyler boy örneğin 1.65 ise ömür boyu öyle kalacaktır ama 120 kiloysak 70 kiloya düşebiliriz yakışıklı olmasakta düzgün bir vücut insanın karizmasını yükseltir Arnold ve Stallone buna örnek çok yakışıklı değiller ama karizmaları var niye vücutları düzgün eğer spor yapmasalardı oldukça sıradan kişiler olacaktı şu olabilir tabi imkan geniştir ev vardır araba vardır lüks içinde yaşıyorsunuzdur çok şişman olsanız dahil kendinizi sevebilirsiniz şişman ünlüler örneğin kafalarına takmıyorlar çok bu konuyu yada öyle görünüyorda olabilir dış görünüş kim ne derse desin önemli giyiminize bakımınıza hoş kokmaya özen gösterin beslenmenize dikkat etmeye bakın spor yapın karizmanızı çekiciliğinizi yükseltin ama dış görünüşünüzü geliştirirken aynı şekilde iç görünüşünüzüde geliştirin çok sıradan olmamaya bakın

Son düzenleme: 2 Temmuz 2012
    celeron, Azi ve Phil_Heath bunu beğendi.
  9. Gye Baek

Gye Baek Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de neden her şeyi kızlar için yaptığını anlamıyorum milletin.

Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Ben senin kadar olmasa da kötü dönemlerim oldu. Şişmandım. Zayıfladım falan. İnsanlar gerçekten acımasız. Değil empati kurmak, empati kurmayı deneyen bile yok.

celeron bunu beğendi.
  11. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Benimde dert yandığım bir konuydu bu. Kilo verdikçe özgüvenim yerine oturdu. Aralıkta başladım spor hayatına 8. ayımdayım. 3. aya kadar kilo verdim 5 aylık vg çalışması yaptım işte. Şimdi çoğunun yüzüne bakmıyorum. Her şey özgüvende bitiyor aslında, özgüvenle fizik bir çok insanda doğru orantılı oluyor.

selim4141, Berkthagar ve celeron bunu beğendi.
  12. violent36

violent36 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yüce Allah bir kolaylık sağlıyor inanın ben hayatımda böyle şeyler hiç yaşamadım kafamda karabulutlar geziyor sporu diyeti bırakıyorum abur cubura dadanıyorum 1 2 kılo alıyom fakat geçmişim beni yine bırakmıyor tekrardan diyete giriyorum spor yapıyorum bundan sonra hayatımı değiştiricem vucudum gun geçtikce gelişiyor ve insanlara karşı hırsım kat kat artıyor çok şükür.

13. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sakın durma ! Sakın sakın sakın vazgecme bırdaha aynı hatayı yapma kendıne.Sakın!

violent36 ve celeron bunu beğendi.
  14. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Dostum emin ol seni çok iyi anlıyorum ama sana kızıyorum mesele senin kilon veya diğerleri değildi bakın kim olursa olsun veya senin durumun ne olursa olsun kendini ezdirmiceksin ben o kadar kilolu biri değildim genelde normal bi vücuda sahiptim ama bb ye bulaşıncaya kadar okuldakilerin bodyci, boksor diye çağırmaları kızların bestfighter gibisin tarzı sözleri beni cezbediyormu sence tamamen etiket üzerine kurulmuş insanlar mesele ne biliyormusun onların beni böyle görmesi değil biraz vücut yapınca ön plana cıkmam değil bu ilginç bişey degil ki ilginç olan bu kadar az kişinin bu konuda bilgili olması.. sen iyisi mi bunları boşver hedefine ulaş ama kendinden asla taviz verme duruşun herzaman sert olmalı kimse sert kayaya çarpmak istemez.. yaşım 17..

MyShadowKing bunu beğendi.
  15. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Dış görünüş değil miydi her şeyin suçlusu ?
    Hep o kahrolasıca ön yargılar...

Rambo16 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş