Hastane'ye gitmeden önce sizlere danışayım.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve serkan2 tarafından 30 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. serkan2

serkan2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İlk olarak moderatörden özür diliyorum konunun yeri burası değil biliyorum ama antrenman bölümünde "konu aç" buttonu göremedim o yüzden buraya açmak zorunda kaldım.

Vucut geliştirme sporu ile 1 senedir uğraşıyorum, siteyide 3 aydır takip ediyordum şimdi üye oldum, gerçekten bilmediğim birçok şeyi burada öğrendim.Uzatmadan soruma geçeyim;

"Antrenman sırasında kas çekilmesi oluyor, yani bir süre felç geçirmiş gibi oluyorum çalışırken, o bölgeyi hissetmiyorum ama işin ilginç tarafı çalıştığım kas grubunda olmuyor bu olay mesela şınav çekerken boyun kaslarım çekiliyor felç inmiş gibi, bir süre hissizlik oluyor o bölgede bunun nedenini bir türlü anlamayamadım o yüzden fizik tedaviye gitmeyi düşünüyorum, ama burada vucut gelişterme işi ile profesyonelce ilgilenenler olunca ilk önce size sormak istedim doktorlardan daha iyi bildiğiniz kanısındayım.Bunun dışında, sürekli kas ağrıları çekiyorum , hamlama gibi bir ağrı ama 1 senedir hiç ara vermeden spor yapıyorum bu neyin hamlamasıdır anlamadım, tüm bunların nedeni benim kas yapım ile alakalı olabilir mi yoksa bu bir kas hastalığımı benim vucut geliştirme sporuna son vermem mi gerekiyor? 1 senedir çalışıyorum hiçbir gelişme yok sanki boşa kürek sallıyormuşum gibi..."

(Forumu araştırdım gerçekten cevap bulamadım)

Yaşım :24
    Boy : 178
    Kilo : 67

Creatin kullanıyorum günde 5g ve 3000-3500 cal gıda alıyorum.

Programım :

(Hafta içi hergün )

1.aşama
    mekik 20x5
    squat 10x5
    Şınav 8x5

2.aşama
    Omuz press (ensede) 12x3
    arnold press 10x3
    Omuz yana açış 10x3
    Ayakta tek tek dumbell 12x3
    Barbell curl 12x3
    Sehpada ön kol 10x3

3.aşama
    Bench press 12x3
    Kelebek 12x3
    Dumbell french 12x3
    Triceps pushdown 12x3
    dumbell kickback 12x3

4.aşama
    leg extension 12x3
    leg curl 12x3
    ayak çekme 10x5
    Full squat 10x3

Aşamalar arası 5dk dinleniyorum, setler arası 1dk.

2. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Çok fazla bilgim olmasada hissizlik sorunu sinirlerden kaynaklana bilir.Çünkü felç olayıda sinir hücrelerinin ölmesi sonucu meydana gelir.Tüm dokunma duyularınıda sinirler sayesinde hissederiz.Ben boynunuzda yada herhangi bi yerinizde oluşan hissizlik duygusunun kaslar ile alakası olmadığını düşünüyorum açıkçası.

serkan2 bunu beğendi.
  3. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    evet katiliyorum sinirle alakali bir seydir o.
    benimde bacak calisirken sol bacagim karincalaniyor bir süre hissetmiyordum fakat su an bir şeyim yok.
    ama doktora görünmende kesinlikle fayda var.

serkan2 bunu beğendi.
  4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    büyük bir ihtimalle boyun fıtından süpheleniyorum. fakat ne benim nede başkasının dediği sana fayda vermez böyle bir sorun için öncelikle uzamn bir hekim kontrolünden geçmelisiniz. sonuçta bir hastalık değil sendrom.

serkan2 bunu beğendi.
  5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konu sağlık & sakatlanma bölümüne taşınmıştır.

aneximandros, diez ve serkan2 bunu beğendi.
  6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    saygıdeğer mateas delgado felç olayı sinir hücrelerinin ölmesiyle oluşmaz. hücre ölümü fiziksel yada kimyasal olaylar neticesinde hasar görmesidir. diğer hücreler kendini onarırken sinir hücreleri uyaramaz bunlar çoğunlukla hasar gören sinir hücrelerinin çoğalamasıyla alakalıdır. felç te durum çok farklıdır birçok nedeni mevcuttur bilinen en yaygın nedeni yüksek tansiyon kanın damar çeperine asşırı basıncıdır AMA ASIL NEDENİ PIHTI dır. pıhtı çeşitli nedenlerden kollestrol şeker gibi nedenlerde beyinde tıkanmalara yol açmaktadır. daha deteya girmemi isterseniz devam edebilirm?

matiasdelgado bunu beğendi.
  7. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağolun devam etmenizi rica ediyorum.Doğru bildiğimiz sandığımız yargılar gerçektende yanlışmış arkadaşlardan da özür dilerim yanlış bir bilgi arz etmişim kendilerine.Devam ediniz lütfen açıklamalara bende aydınlanmaya devam edeyim sayenizde.

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    beyin zarının yada alt katmanlarında meydana gelen damar tıkanmaları-urlar-kafa tası kırıkları gibi durumlarda vucudun uzulvlarında felç meydana gelir nöronlar arası iletişim sorunu. beyin sapı zedelenmelerinde ise yarı felçler meydanma gelmektedir en büyük vakaları kemersiz araç kullanımında söför ve yanındaki kişilerin kafalarını cama vurarak s biçiminde olan omur disklerini nasıl anlatsam cama vurmalarıyla vucutları arkadan gelmeye devameder ve basınç altında kafaları neredeyse sırtına değer ve kısmi felçle beraber disk zedelenmeleriyle beden felçine uğrarlar.

fakat günümüz düzeyinde konuyu ele alırsak %70 oranında hastalıklar sonucu beyin zarı iltehapları trafk kazaları urlar ilk sırada yer almaktadır tabi uğların %20 si genetik olduğu kadar %60 ı beslenmeden meydana gelmektedir. özellikle sağlıklı ve doğal beslenmekte fayda vardır.

matiasdelgado ve serkan2 bunu beğendi.
  9. serkan2

serkan2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Atakan hocam çok teşekkur ederim çok yararlı bilgiler var sizde, benim anladığım şu ; benim kısmı felç geçirmemin nedeni aşırı zorlamamdan kaynaklanıyor o zaman.Ben normalde çok dayanıksız birisiyim çok çabuk yorulurum ayrıca gilbert sendromuda var bende yani programı mı değiştirmeliyim.Kendimi çok mu zorluyorum acaba?

Bilgiler için teşekkurler.

atakan_irresistable bunu beğendi.
  10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    serkan2, lutfen diger uyelere hocam, dostum seklinde hitap etmeyiniz. Daha detayli bilgi icin forum kurallarini imzamdaki linkten okuyabilirsiniz.

bonatschi ve saydam bunu beğendi.
  11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    serkan size yardımcı olmak isterim fakat yardımcı olabilmem için geçmişinizi yaşınızı tedavilerinizi yazınız durmuzun ne olduğunu kısmi felç geçirip düzeltinizmi?

durumunuza bağlı oluşan kısmi felcinizin başlangıçı nasıl oldu ayrıntılı yazınız lütfen. kısmi felç ise kas ve oluşan bölgeleribelitiniz. geçirdiğiniz ameliyat vs. varsa belirtiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Eylül 2008

Sayfayı Paylaş