Hastalik süresi performansi etkiler mi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Damage tarafından 30 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Damage

Damage Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar,

Gecen carsambadan beri salona faranjit ve bronsit nedeniyle gidemedim.
    Sanirim bugunde gidemeyebilirim hala bir kirginlik var üzerimde..
    Yarin zaten salon kapali yani toplam 4 gun ara vermis olacagim..
    Sizce bu performansimi gelisimimi etkiler mi?
    P.tesi ayni tempo mu devam etmeliyim? Yoksa daha da zorlamali miyim?

İlginiz icin simdiden tskler..

2. Damage

Damage Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sanirim bu konu hakkinda bir bilgisi olan yok.. Ben bildigimi okuyayim madem :)

3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    :)Bende bir ara fena nezle olup salona ara verdim sonra salona geldiğimde orda salon hocası ve arkadaşalrım uzun zamandır yoktun nerdeydin diye sordular bende nezleydim fena dedim.Salon hocası bana dediki hasta olduğunda gelirsen iyileşmen daha çabuk olur.Daha iyi hissedersin hmmm öylemi dedim haklı olabilirsiniz bundan sonra gelirim dedim.Ama içimden de öyle saçmalık mı olur diyordum çünkü burda terliyoruz üşütme şansımız oluyor daha beter oluyoruz diye düşündüm.Sonra bir ara tekrar nezle oldum hastayım dedim ki gideyim bari hem para boşuna gitmesin hem de hocanın dediği aklıma geldi adam niye öyle bir şey dewsinki ne çıkarı var bu işten dedim ve gittim.Gerçekten de çalışma esnasında hiçbir rahatsızlık duymadım sanki hastalığım yokmuş gibiydi sanki nezle değildim.Ve daha çabuk iyileştim bu dediğim gerçektir.Tabi bu bana olan bir durum sana da aynısı olur mu bilmem.Yalnız hasta olduğunda bence git derim çünkü bende işe yaradı sende de yarayabilir.Bu arada performansın gitmediğin için etkilenebilir kaldırdığın kilolardan daha düşük kaldırabilrsin yani kaldırdığın kiloları kaldıramayabilirsin en az 1 2 kg o kladar mesela 80 kg bench press yapıyorsan 78 kg yaparsın gibi.Bu arada geçmiş olsun.Bal'la ilgili bir karışım vardı bonşite iyi geliyordu.Onu da araştır bir istersen bir de turp'un içini oyup içine bal koyup kapatıp turp'un kendi suyunu salması ile turp'un içinde bir karışım oluyor ona bir de zencefil atıp içerdim eskiden ben nezle olduğumda nefes alamazdım ondan içerdim onun bronşite de iyi geldiğini duydum.

4. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    vucut ısınınca bazı ufak hastalıklar daha çabuk iyileşiyor. ben hastakeyn bilerek böyle terletirim mesela

ancak dikkat edilmesi gereken durum çok az antreman yapmak. çünkü aşırı yaptığımız antreman hepten bizi zayıf düşürür.

5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Faranjit, özellikle ileri safhadayken su kaybettiren bir hastalıktır. Bu bağlamda spordan alınacak verimi de bir hayli düşürecektir. Bu bağlamda söz konusu dönemde spor yapılacaksa sıvı alımını normalin biraz daha ötesini çıkartmak gerekir.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    hastayken çalışmak zor oluyor dostum... 2 haftadır gribim 2 gün evde yattım 1 günlük body çalışmamı kaçırdım şimdi doktor bir kaç hap verdi hastalığım geçmedi ama çok az bişey kaldı gibi öksürük zaten bitmedi gitti cardio aletlerinde 15. dkda öksürdüğüm oluyor mesela yani hastalık biraz enerjimi alt üst ediyor...hastalığını yenerek bodye dönebilirsin...

Sayfayı Paylaş