Hastalık ve istemsiz kilo kaybı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve emredneck tarafından 24 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emredneck

emredneck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese iyi forumlar. Henüz yeni kayıt oldum ve kayıt olmama sebep olan konu hakkında danışmak üzere buradayım. Ben 1 yıldır bu sporla uğraşıyorum, yaşım 19. gün aşırı olmak üzere ve antrenmanlarımı evde devam ettiriyorum, dumbell, barfiks, squat ve şınav vesaire ile. Metabolizmam inanılmaz hızlı olduğu için spora başlamadan önce oldukça zayıf bir insandım. 182 boya 65 kilo civarındayken şuan 183 boya 86-87 kiloyum ve supplement kullanmadan bu hale geldim. İnanılmaz zor oldu benim için. Bir yılda bu kadar kilo almak elbette yağ oranımım %12-14 civarında olmasına neden oldu, bu kadar detay vermemin sebebi var meraklanmayın. Bir kaç öğün atladığım zaman 1 kilo civarında kilo kaybediyorum. Son 3 gündür söylemesi ayıp sindirim sistemimle alakalı sorunlar yaşıyorum. Kısaca "ishal" denilen rahatsızlıkla uğraşıyorum ve 87 kilodan 84 kiloya düştüm 3 günde. Elimden geldiğince beslenme ve antrenman düzenimi devam ettirmeye çalışıyorum sadece 2 gün ara verdim antrenmana ama yine günde 2 öğün tavuk-balık, makarna veya pilav ve kahvaltımda 2-3 yumurta ve yulafımı tüketiyorum. Bol su içiyorum ama şu son üç dört günde vücudumu pörsümüş ve boş hissediyorum. Hep psikolojik olarak kilo kaybediyormuşum ve ölçülerim düşüyormuş gibi geliyor. Ve sanırım gerçekten de kilo kaybediyorum. Öneriniz nedir? Bu arada ölçülerim boy: 182
    Kilo:84-85 (düşük hali)
    Kol:40 (soğuk hali)
    Omuzum normal vücut geliştiricilerden çok daha geniş sayılır ama ölçmedim.
    Kalf: 41

Şuan mesela kollarımı ölçsem 38 civarı çıkacak diye ölçmüyorum. Sizce psikolojik mi? Bu kadar kısa sürede ölçü kaybı yaşanır mı? Hastayken neler yapmamı önerirsiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    su kaybı yaşıyorsun dönüşte ilk hafta toparlarsın merak etme , kas kaybetmek o kadar kolay bir şey değil.

3. emredneck

emredneck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Umarım söylediğin gibidir Pink Zeppelin. Zayıflıktan çok çeken biri olarak sanırım biraz da psikolojik benimki. Diğer arkadaşların da önerileri olabilir belki teşekkürler cevabın için :D

Sayfayı Paylaş