Harley Davidson

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Voitzeo tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Kawasaki Ninja hocamda var. Üstünde süzülüyorum desem yeridir :)) Eğer hiç sürmeyi bilmiyorsanız ehliyet sınavına kadar vespa tarzı ucuz motorsiklet kiralayıp veya arkadaşınızdan alıp öğrenebilirsiniz. Ehliyete sahip olduğunuzdada Kawasaki Ninja alabilirsiniz. Fakat eğer hesaplı bir motor arıyorsanız şu tarz motorlarada bakabilirsiniz;

Regal Raptor ( Bütçesi uygun.Tarzı,görünüşüHarleyin eski modellerine benziyor.MÜKEMMEL)

Yamaha Virago ( 2. Elini 5 den tutunda 8 e kadar bulabilirsiniz )

Keeway Super Light 150 ( 2 bin liradan bulabilirsiniz. Görünüşü yine çok iyi)

Ve aşık olduğum varlık Harley Davidson. Açıkçası bir kez alayım tam olsun diyorsanız kesinlikle öneriyorum. Biraz sabredip alırsanız inanın bana pişman olmayacaksınız. Racing tarzı motorları seviyorsunuz anladığım kadarıyla.

Iron 883 ( 15 binden satanda var 20 bindende )
    XL883 ( Aynı fiyat )
    883 Low

Harley Davidson Tarz motorları sevmiyorsanız şu tarz motorlarıda önerebilirim

SUZUKİ GSX-R 1100 ( Sürdüm gayet hoş motor ama bana zor geldi ağır. )

Honda CBR 600F ( Övüyorlar )

Honda CBR125R ( Arkadaşımın babasında var görüntüsü gayet hoş )

Kawasaki ER6-F ( Görüntüsünü çok beğeniyorum.Fakat gri-beyaz renkli olanlarını. )

Yamaha FZR 600 ( Arkadaşımdan duymuştum nasıl olduğunu pek bilmiyorum )

Kawasaki ZX-9 R ( Yeşili üst komşumda var, hız motoru tarzı. Fakat ağır bir motor. )

Kanuni S170T ( Fiyati makul diye listeye ekledim. Pek beğenmiyorum fakat başlangıç motoru için güzel olabilir )

-----------------------------------------------

Saydığım motorların ortak özellikleri fiyatlarının iyi olması.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:55 ----------

:)))) Nedense herkes bunu diyor bana Zümrüd-ü Anka. Ama ne yapayım tutkunuyum. Yat kalk harley :) Fakat yazımdada belirttiğim gibi ilk sürüşüm değil. Motoru gayet iyi kullanıyorum. Bir çok motor kullandım fakat harley kullanamadım daha. 1200 cc evet fazla olduğunu daha yeni anlamaya başladım. 883 cc Alacağım. Hız konusuna gelirsek şuanlık düşünmüyorum. Şehirler arası yolculukta belki olabilir fakat şehir içinde asla. Harley kullanan tanıdıklarım var onlarada 1200 cc dediğimde saçmalama demişlerdi. Iron 883 var tanıdığımda ve yok öyle birşey hayatımda onun kadar güzel bir varlık görmedim. ( Kadınlar dahil :D ) Kullanmak istersen veririz deselerde en ufak bir polis çevirmesinde kaptırırsam içim içimi yer. O yüzden 8 ay sabredeceğim :)

Son düzenleme: 29 Haziran 2013
  2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Baya bir konu geçmiş ama ben şu "şehirlerarası yolda bile 100'ü geçmem" ifadesine takıldım. Altında +1000 cc bir motor olacak ve uçsuz bucaksız düzlüklerde 100'ü geçmeyeceksin. Yahu en müsait yolda bile 100'ü geçmem diyorsan sana uyuz bir eşek yeter, safkan yarış atını neyliceksin. :)

Voitzeo bunu beğendi.
  3. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    ahahah :))))) Güldüm inanın bana :D Şöyle ifade edeyim.
    1 Ay önce önümde feci bir kaza oldu.Harley Nighster li biri. Öldümü bilmiyorum.

Arabayla Eskişehir-Ankara yaparken yine harley Street Bob lu biri kamyonun altında kaldı ( 120 ile biz gidiyorduk tahminen harleyli 130-140 civarındadır )

Arabayla Eskişehir-Antalya giderken tırın altında yine 1200 cc lik dediğim motorlu bir insan tırın altında kaldı. Sanırım yolda giderken tekerin altına büyük bir taş geldi hakimiyetini kaybetti

Daha bir çok kaza gözlerimin önünde oldu. Ve hız yapmak istemememdeki en büyük neden yaşımın daha ufak olması. Ehliyetimi 8 ay sonra alağaım ve 17 yaşında bildiğiniz gibi gelişme daha tam anlamıyla sonlanmıyor. İri biri değilim. 250-300 KGlik bir motoru aşırı hızla zaptedemeyeceğimi düşünüyorum. Bilirsiniz şehirler arası yolculuklarda her hangi bir ilçeye yaklaşmaya az kala yoldan köpek fırlayabilir.Arabayla giderseniz istemeyerekte olsa yavruları ezebilirsiniz.Vicdan azabı çekebilirsiniz.Fakat motorda böyle birşey söz konusu olmuyor. Bir taş parçasında dahi takla atabilirsiniz. Tek korkum bu tabii :) Fakat hız konusu şu yaşlar için geçerli. Büyüyünce şehirler arası yolculuklarda hız yapmayı tabii düşünüyorum. Fakat etraf boş olursa hyper_

münzevi bunu beğendi.
  4. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    8 ay sonra kursa başlayabilirsin yalnız ehliyeti alman 1 yılı bulur yine.

5. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    İşte motorlarla ilgilenen herkesin bildiği acıklı hikayeler var. Onun için yol yakınken bu sevdayı dört tekere dönüştürmekte fayda var.

Burası Türkiye, ne yollarımız düzgün, ne trafiğimiz kurallı, ne sürücüler şuurlu. Bunca olumsuz şartın birleştiği bir ülkede iki tekerlek üzerinde seyahat etmek çok ama çok büyük bir risk.

Sen iyisi mi sun roof'lu bir araba al, hatta imkan varsa üstü açık bir model al, arada kafanı çıkarır rüzgarın tadını alırsın. :)

Swager bunu beğendi.
  6. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Araba bana göre değil, hiç değil hemde. Ben seyehat ederken o rüzgarı o havayı hissetmem lazım :) sun roof lu arabalarda pek bana göre değil. Üstü açık spor arabalardan bahsediyorsanız onların daha zamanı var. Arabalarda mercedes 350 CDI almayı planlıyorum. Fakat o arabayı almak için yurt dışında çalışmam şart. Sırf bu hayallerim gerçekleşsin diye derslerime çok çalışıyorum. Ve ben sevmediğim bir arabaya sahip olamam. O yüzden şimdilik unutuyorum arabayı :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:02 ----------

Sanırım ehliyet yasası değişti. Ders süreleri kısaldı. 1-2 Ay sürer tahminimce.

7. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Allaha şükür arabam var. 2011 model dizel Ford Fiesta. Gayet memnunum. Ama otomobil bi yere kadar zevk veriyor. Motorsikletin tutkusu ayrıdır. Ben ulaşım için motorsiklet almayacağım. Keyif için alacağım. O yüzden iyi sağlam bir motor almak istiyorum. Hem görüntü hem ses açıcından. Daha önce 1969 model cabrio ford taunus vardı müthiş keyifliydi dünyaları yakardı o ayrı. :) Ama dediğim gibi motorun keyfi her yerde farklıdır diye düşünüyorum. Motorsiklet sürmesini babamdan öğreneceğim. Gençken motor kullanırdı. İleri safhaları da 1000 cclik motoru olan abilerden tanıdıklar var onlarda öğreneceğim.

Son düzenleme: 29 Haziran 2013
  8. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Cabrio vay be Eskişehir de göremiyorum o güzelliği :) En güzel klasik arabalardan biri.Fakat Cabrio varsa üstü kapalı olmayacak arkadaş. Bu arada boyunuz kaç? Racing tarzı motorlar açıkçası kısa boylu arkadaşlarımıza gitmiyor.Estetik durmuyor. 1.80 ila 1.90 boy en ideali motor kullanmak için.

9. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Evet çok güzel bir arabaydı çok geniş ve çok rahattı 2500 motor vardı tüp yoktu inanılmaz yakardı. 60 km de depo yarılanırdı hatta yarıyı geçerde tabi agresif sürüş şartları altında :) fakat yeni sahipleri değerini bilemediler hurdalıkta şimdi. 1.80 boyum var.

10. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Regal raptorun dd serileri var e350, e250 bence hepsi çok güzel ve 7000 tl civarına 2011 civarı çok temiz bir makine alabilirsin. Chopper ları sevmiyorsan illa spor dursun diyorsan bence 7000-8000 tl parayı hyosung a bağlama, ama 2000 model altı racinglere de gitme parana yazık, bunların arızası ufak olmaz, ustaya götürürsün her usta da yapamaz, 6 ayda bir lastik eskitir falan,uğraştırır yani.

Ama bence hyosung un duruşu sesi hoşuna gittiyse 7000 tl para ona vereceğine 2006 model ER-5 lere bakmanı öneririm. Resimlerden anlaşılmaz belki ama hyosungtan daha heybetlidir, bir tane bulup yakından bakmanı öneririm. 500 cc olması gözünü korkutmasın bir hız makinesi yada tehlikeli bir makine değil.

Voitzorun mesajına cevap verirken biraz kötüledim ama orada harleyle kıyaslama yapıyorduk, eğer hyosungla er-5 i karşılaştırırsak aynı şeyleri bu kez er-5 için söylerim :)

Hem en azından kawasaki, zx-9 kullandığımdan ismi bile güven veriyor bana :)

11. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Ben aslında tam olarak super sport motor tercih etmek istiyorum. Naked motor nebilim önü açık olduğu için pek hoşuma gitmiyor. Ama tabi sürmek lazım. er-5 çok heybetli evet ama dediğim gibi naked olunca biraz tuhafıma gidiyor.

12. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    manisa
    o zaman 2000 model civarı honda,yamaha, kawasaki lere bakacaksın, cbr 125 falan düşünme bence ben 1.84 boy 87 kg civarındayım oyuncak gibi kalıyo bindiğimde :) kanuni vb. markalara da sıcak bakma bence. suzuki gsx-r lara da bakabilirsin, ülkemizde çok tutulmasa da yurtdışında sevilen bir marka, heme hayabusa nın da kardeşleri :)

13. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    suzuki gsx-r ı biliyorum çok sevdiğim bi makine. Bakalım trabzonda dediğin makineleri bulabilir miyim :) Burda dediğim gibi honda 125 var yuan skyjet kanuni ve hyosung var. Bi ağustos sonu olsun bakalım piyasaya bide öyle karar veririm. Bakarsın naked motor da karar kılarım. Yardımların için teşekkür ederim. Motor almadan seni tekrar rahatsız edeceğim. Bir de şu var dedinya 500 cc den korkma yani sence başlangıç olarak 250 ye şartlanmamalı mıyım. 600 e kadar gidebilir miyim.

14. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    manisa
    Daha önce vitesli motorsiklet kullanmışlığın varsa, 250 cc 500 cc bunlara takılmana gerek yok, çünkü 250 lik makine kullanarak 600 cc liğe alışılmaz, sadece motorsiklet kullanmaya aşina olursun, büyük motor da vites geçişleri gaz devirleri hepsi farklıdır, en basitinden 250 lik makine de verdiğin gazı 600 lük 4 silindirli makine de verdiğinde kendini bir tarafa seni bir tarafa fırlatır, aradaki fark şahinle ferrari gibidir :)

Yani kullanabiliyorsan illaki 250 alıyim sonra büyüteyim diye şartlama kendini. Benim ilk büyük motor um cbr600 dü, ki öncesinde 3 tane daha vitesli motor değiştirmiştim, tecrübelerimin bana faydası oldu diyemem :) cbr ı çözebilmek için 1 hafta tepesinden inmedim. Tabi hiç kullanmadysan ve kullanmayı bilmiyorsan tehlikeli olur ama, en azından motor kiralayarak yada arkadaşından alarak 2-3 ayda en azından vitesli motoru düşük cc de de olsa biraz tecrübe etmeni öneririm.

15. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Vitesli motor kullandım daha önceden kullanmayı biliyorum. Vites geçişleri falan da öyle trafiğe çıkmadım sadece. :)

16. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Harleyden başka motorlarada bakmanı tavsiye ederim.Hız yapmam diye birşey yok her erkeğin içinde bu aşk yatar bende araba tutkunuyumdur elime araba vermiyorlar bu yüzden ben ehliyeti alırken bile kamyonla yarıştığımı bilirim :D Ama sana 600 CC motorları tavsiye ederim :)

17. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili thetramp ilk motor için ne önerebilirsin?Yani alışmak için?

Sayfayı Paylaş