Hardline gainer ve içindeki kreatin hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve algorist tarafından 3 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar ben 1 ay hardline gainer kullandım faydasını gördüm açıkçası düzenli beslenme ve antrenman ile 1.5 ayda 6kg aldım ama kafama takılan birşey var...
    geçenlerde kreatin yüklemesi ile ilgili araştırma yaparken her kilonun alması gereken kreatin miktarını ve kullanım sürelerinin farklı olduğunu okudum... örneğin benim dışarıdan almam gereken kreatin miktarı ekstra 3500-5000 mg aralığında kalmalı fazlası benim için iyi değil ve yükleme sonrasında kullanıma da ara vermek gerekiyor... şimdi benim anlamadığım hardline 1 serviste 2500mg kreatin var(günde 1 servis alıyorum) ben 3 ay üst üste sadece kalori açığımı kapatmak için hardline kullansam her gün (aralıksız 90 gün) 2500mg ekstra kreatin almış olacağım bu sağlıklı mı ? yani ben gainer mı değiştireyim? yoksa gainer ada ara mı vereyim ?

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Yeni yapilan arastirmalar yuklemenin gereksiz oldugunu, 90 kilya kadar gunluk 5 gramin yeterli olacagini, ara vermeden de guvenilir sekilde kullanilabilecegini gosteriyor (benim tavsiye 8-12 haftada 1-2 hafta ara verilmesi yonunde)

3. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    O zaman gaineri araliksiz kullanmamda sıkıntı yok? Aslinda hic kullanmamak en iyisi fakat kalori açığını baska türlü kapatamiyorum.. Tesekkurler cevap icin:)

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Rica ederim, arastirmalar guvenilir oldugunu gosteriyor ama benim tavsiyem 8-12 haftada 1-2 hafta ara vermek, Bal, pekmez gibi dogal urunlerle acigi kapatabilirsin, bunun yaninda muzlu balli sut+ yulaf ile de desteklersin.

Sayfayı Paylaş