Hardline Amino 2000 Dev Haplar :)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve B3RkOvi tarafından 3 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Aslinda uretici firmaya sorucaksin "Bunlarin insanlar icin olani varmi ??" diye :D:D

2. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    acaba merak ediyorum bunları içerken ölen varmı diye

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    15 yıl once falandı yanılmıyorsam.bırkaç sporcu bogulma tehlıkesı geçirmişti ve bundan sonra tablet boyutlarında oynamalar yaptılar,insan formlarında uretmeye basladılar.o senelerde 3000mg'ın uzerınde amıno tablet veya kasullerı oldugunu ıyı hatırlıyorum.

4. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Hic unutmam benimde basima gelmisti.Salonda icmistim(hardline 2000) bogazimda takildi.Boyle bogazima dokundugumda hapi hissediyordum.Sonra ne olduysa gitti :)

Ben ya likit amino yada protein tozu kullanirim
    Yalniz protein tozununda tadlari igrenc oluor

Alirsam hardline cikolata badem(guardbody tavsiye etmisti)
    Yada Optimum whey (tadi iyi oluormus)

5. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    hardlinenutrition'a hapların büyüklüğü ile ilgili çok şikayet gidiyor. önce amino 3000 mg. i küçültüp 1500 mg. haline getirdiler. bu sefer çok hap içmekten yoruluyoruz tipi şikayetler başladı. amino 2000 içinde aynı şikayetler baş gösterdi. gerçekten zorlanıyorum bende 2000 i içerken.

hardline bu sikayetlerden piyasaya "likid amino asit" sürmedikçe kurtulamayacak. acaba böyle bir politikası varmı hardline nin? fikri olan varmı?

6. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar niye bu kadar abartıyorsunuz anlamıyorum.. Tadı kötü değil.. Atın hapı ağzınıza, 5-6 parçaya kırın ve yutun suyla.. 5 tan e hapı bir bardak suyla yutabiliyorum bu şekilde.. Kasmanın anlamı varmı?

7. sertant

sertant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlıkçı
    "Sağlık uzmanları, tabletlerin ezilmesi halinde ilacın üzerindeki özel tabakanın bozulduğuna ve sonuçta çok riskli yan etkiler doğabileceğine dikkat çektiler. Ezilen ilacın yutulmasından sonra kana karışma süresinin kısaldığını belirten uzmanlar bazı ilaçların kana erken karışmasının istenmeyen sonuçlar yarattığını açıkladılar". ASLINDA BU OLAY PSİKOLOJİK KENDİNİZİ İÇEMEM DİYE ŞARTLANDIRIRSANIZ İÇEMEZSİNİZ. bu haplar labaratuarda insanların içebileceği biçimde tasarlanmıştır.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Aminoasitler ilaç kategorisine girmezler.
    Bu ayrıntıyı gözden kaçırmayın.

Yanlış kategorileri kıyaslamayalım.

9. sertant

sertant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlıkçı
    pekala ilaç değil hap ama dozajı önemli bir hap verilen bir dozaj var bunun aşırışına kaçılırsa zararlı olduğunu bilmiyorsak sporla birlikte okuma yazma öğreniminede başlayalım ben sağlıkçıyım ve bu tür ürünlerin kontrollu kullanımı ve kontrolsuz kullanımında zarar vereceğini gayet iyi biliyorum ama sen öyle düşünmüyorsan o zaman sen bilirsin hastahanede seni karşılarım!...

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Hayatta her şeyin aşırısına kaçılmanın zararlı olduğunu bilmenin okuma yazma ile alakasını nasıl kurdunuz anlayamadım, çok da merak etmiyorum açıkçası.

Benim sizi eleştirdiğim nokta amino ile ilaçların aynı keseye konması meselesi.
    Siz ise bu eleştiriyi atlayarak konuyu kişisel polemiğe çekmeye çalışmışsınız.

Sağlıkçıların kullandığı ilaçları üreten bir firmada çalışan biri olarak sağlıkçıların bilgi birikimlerine son derece saygılıyım ve ilaçların kullanım dozajlarının nasıl ayarlanmaları gerektiği konusunda işin içinde olan biri olarak yabancı olmadığımı da belirtirim.

Ancak konu ne yazık ki ilaç dozajlarını tartışmak değil, aksine bir ek besin olan aminoasit tabletlerini kırılarak tüketildiğinde iddia ettiğiniz yan etkilere sahip olup olmadığı.

Ben de aminoasit tabletlerini kırarak, ezerek veya tam olarak yutmanın emilim süresini etkilemek dışında bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.
    Bunun aksini savunuyorsanız da, tezinizi ilaçlarla paralellik kurarak oluşturmayınız rica ederim.
    Doğal besinler ile ilaçların etki mekanizmalarının ve işleyişlerinin farklılığını benden daha iyi bildiğinizi düşünüyorum.

"Her şeyin fazlası zarar" konusunda ise herkesin hemfikir olduğundan şüpheniz olmasın zaten.
    Ancak burada tartıştığımız noktanın bir ürünü gereğinden fazla tüketmenin zararları değil, bir ek besin tabletini (ilacı değil) kırarak veya ezerek kullanmanın yaratacağı etkiler olduğunu belirtirim.

11. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Body ye yeni başlayan bir "sağlıkçı" olduğunu düşünüyorum.Bu bahsedilen aminonunda boyutlarını görmediğini varsayıyorum.Çoğu insanın ilk içinde boğazına takılıyor.İnsanlar rahat içsin diye tasarlanması söz konusu değil içeriği yüksek olsun diye bu boyuttalar.Rahat içebilen boyutları içerik bakımından düşükler.

Öncelikle body sporunu yaşam tarzı haline getiren insanlar sağlıklarına düşkün insanlardır.Fazla proteinin bünyeye verdikleri zararı bilirler.Belli aralıklarla detoksifikasyona girerler ;) Belli bi yaşın üstündekiler zaten Karaciğer fonksiyonlarını,böbrek fonksiyonları belli periyotlarla ölçtürürler.Hayat tarzı haline getirmemiş bu işi bi heves için yapan gençlerde kısa dönem 3ay 5 ay fazla protein almakla gut olmaz,böbrek taşı sahibi olmaz.Madem hastanedesin 25 yaşında fazla protein almaktan hastaneye yatan bodyci gördünmü??
    Valla bende tıpçıyım bizim hastanenin aciline böyle bi vaka gelmedi gelse duyardım.

Bu haplar kiloya göre kullanılırlar.80kiloya kadar ort.genelde 10 tane 5 önce 5 sonra(hapların tanesinde 2gr filan protein oluyor)kullanılır.Antreman öncesi ve sonrası kullandığımızı varsayalım 20gr. protein demek.Ki bu 100 gr.beyaz peynir,normal bir kırmızı et yemeği,normal boyutlarda bir tavuk göğüsüne,bir kutu konserve ton balığına eşittir.

Kime göre neye göre fazla ?? ;)

Bu arada sen yeni başladın büyük ihtimal.İlk 6 ay suplement kullanılması önerilmez ;)

bonatschi bunu beğendi.
  12. wertigo

wertigo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Esnaf
    Yer:
    İzmir
    Weider'in 6000 lik diye geçen ancak küçük beyaz katarin kapsülü gibi aminoları var.Ondan çok memnunum yutma kolaylığı olarak.Daha önce soyunma odasında 2000lik amino yutarken boğazıma takıldı ve neredeyse boğulma tehlikesi geçirdim.Şansıma soyunma odasındada yanlızdım.Çok şükür ki suyum yanımdaydı nasıl yuttuğumu hatırlamıyorum bile :)

O günden sonra 1000 lik kapsül amino veya liqit amino alıyorum.Enson gene 2000 lik aldım.Ağızda eriyen güzel tadı var diye reklamlarını duymuştum ama tadı kötü çıkınca havanda toz haline getirip sütle içiyorum.

Sayfayı Paylaş