Hangisini Yaparsam Kavga Esnasında Daha İyi Olurum ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Rambo45 tarafından 13 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Rambo45

Rambo45 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar. Kavga esnasında hem tekmelerimi hem yumruklarımı hemde bazı güreş tarzı hareketleri kullanabilmek istiyorum. Elbette ki hepsini bir kavgada kullanmak zorunda değilim fakat o imkanlar elimde olsun istiyorum. Ama yaşım 16 olduğundan ve sadece evde bacak esnetme hareketleri çalıştığımdan belkide sadece yumruklarıma odaklanmalıyım diye düşünüyorum. Sizce hangisini yaparsam kavgada daha iyi bir sonuç alırım ? Hepsini kullanma imkanım olup, evde esnetme antrenmanları yaparak mı ? Yoksa evde sadece yumruklarıma odaklanarak kavgada sadece yumruklarımı kullanarak mı ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

2. Skarium

Skarium Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sevgi, barış, dostluk, kardeşlik tabikide bu dünya gelip geçici en sevdiğin bi dostunla yumruk yumruğa kavga ettin ve ertesi gün öldü üzülmezmisin?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Rambo45

Rambo45 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kusura bakma dostum ama bana bu tavsiyelerini cevap olarak değil özel mesaj olarak atsan daha iyi olurdu. Zira konumda kavga esnasında hangisinin daha fazla işe yarayacağını sordum, kavganın iyi birşey olup olmadığını değil. Bu arada ben bu konuyu savunma ve dövüş sporları bölümünde açtım. Dolayısıyla benim gibi birçok tavsiye isteyen ve dahada iyi dövüşebilmek için çabalayan insanlar olmalı.

Skarium bunu beğendi.
  4. Skarium

Skarium Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok haklısın dostum ben saadece şunu demek istedim daha yaşın genç bu yaşlarda bu kavga işlerine girersen ilerde işin zor o yüzden dedim tavsiye verdim saadece kusura bakma

5. Rambo45

Rambo45 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Tavsiyen için tekrardan teşekkür ederim. Fakat amacım güçlendikten sonra millete dayılanmak, sürekli kavga etmek değil. Sadece güçlenmek ve daha iyi dövüşebilmek beni daha iyi hissettiriyor.

6. Skarium

Skarium Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım başarılar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Mixed Martial Arts Yani MMA eğitimi alabilirsin karma dövüş sanatları insanların kendini her türlü pozisyona karşı savunması amaçlı güzel hareketler içerir.
    Tabi arkadaşlarında dediği gibi kavgaya dövüşe gerek yok :D ihtiyaç duyulduğunda kendini savunma amaçlı kullanılmalı bu tarz profesyonel şekilde yapılmayan dövüş sanatları.

8. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Sordugunun sorunun cevabi gayet basit kardesim. Boks antremani.

9. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Wing Tsun, en etkili savunma sanatlarından.

10. FarukVural

FarukVural Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba kardeşim, öncelik olarak söylemek gerekirse türk toplumunda her zaman bir `ben merkezcilik` olduğu için burada sana öneride bulunacak arkadaşların bir çoğu kendi yaptığı sporu söylecektir. Günümüz şartlarında `sokak adabı` kalmadığı için benim tavsiyem sokağa uygun bir savunma sanatı `self defense` sistemi öğrenmen olur. Yaşın çok genç vücudun gelişim aşamasında ve bu gelişimi dövüş sporu adı altında sınırlandırma. Kas gelişimini,vuruş gücünü geliştirmek kolay iş. Ki bütün mücadele sporlarının temeli boks`tan geçer. Benim önerim geniş teknik yelpazesine bağlı bir branşa gitmen. Vurayım ölsün mantığı bilmeyen birisi için evet etkili olabilir ama sokakta teknik bilen birisi ile karşılaşırsan vuramadan vurulabilirsin. Self defense branşlarını araştır, aikido olur , kung fu olur , judo ,bjj olur hatta krav maga dahi olabilir ki ben krav maga yapıyorum.
    Unutma önemli olan kendine uygun branşı seçmen bizimkiler sadece öneri.
    Sağlıcakla kal güzel kardeşim

11. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yaşın genç kanın kaynıyor anlıyorum ama millete dayılanmayı hedef koymak yanlış.
    He tabi bu bahsettiğin kişiler sana bulaşan kişilerse tamam ama sana zararı dokunmayan adamlarsa yanlış yoldasın.
    Ayrıca sokak kavgasında kimin ne çıkaracağı belli olmaz sen delikanlısındır yumrukla kapışacağını düşünürsün ama karşındaki elemanda her türlü emanet olabilir.
    Bacak kadar çocuklar bile bıçakla gezer oldu bir an dalgınlığına gelir saplar bıçağı bu işlerin şakası yok.

12. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kardeşim yumruk tekme ve güreş öğrenmek istiyorsan wushuya başla ya da 2 tane kum torbası al birini tavana as yumruk tekme çalış diğeriyle yer dövüşü yap

13. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çok anlamam dövüş konusunda ama kendini savunmayı öğrenmen lazım ki sonraki hareketini karşı rakibe yapabilesin günümüz şartlarında durumunda dışarda o kadar it kopuk varken
    sana tavsiye vermek bize düşmez heleki internetten...

14. Rambo45

Rambo45 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam mesajı tam okumamışsınız. Mesajın tamamını okusanız böyle bir yorum yapmazdınız. Buyrun yorum şu ''Tavsiyen için tekrardan teşekkür ederim. Fakat amacım güçlendikten sonra millete dayılanmak, sürekli kavga etmek değil. Sadece güçlenmek ve daha iyi dövüşebilmek beni daha iyi hissettiriyor.''

Ackres bunu beğendi.
  15. FarukVural

FarukVural Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sanırım bana değil konuyu açan arkadaşa cevap verecektin :)

16. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    dediklerinize katılmak için alıntıladım ayrıcada konu arkadaşına mesajımdır :)

17. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Kusura bakma çok dalgındım o gün yanlış okumuşum :D

18. emjstarzoffical

emjstarzoffical Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba kardeşim sokakta kendini savunmak istiyorsan eğer muaythai öğrenmeni tavsiye ederim.Çok sert bir spordur sokaktaki bir kişinin muaythai bilen birini dövme gibi bir şansı sıfırdır. ama dersenki abi ben salona gitmeyeceğim evde öğrenmek istiyorum diye; önce direk kroşe aparkat gibi yumrukların nasıl atıldığını youtubeden öğren sonra düzenli bir şekilde günde 1 saat evde gölge boksu yap ; gölge boksu nedir diyeceksin youtubeye yazdıgın an çıkar. günde 1 saat bu işlemi 1-1.5 AY Uyguladıktan sonra. Teke tek Sokak kavgalarında %70 e varan başarı bulursun fakat %100 başarı elde etmek istiyorsan ve çoklu kişilere karşıda başarı sağlamak istiyorsan bir salona gidip muaythai öğrenmeni tavsiye ederim. Ben yıllardır muaythai sporuyla ilgileniyorum aklına karışan bişey olursa sorabilirsin. iyi günler...

19. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    Cevap veriyorum direk kafa atarak

20. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Uzman tv ye gir Kemal Karatecinin videolarına bak öğrenirsin kavga etmeyi bütün dövüş sanatlarını biliyor

Sayfayı Paylaş