Hangi tür supplement kombinlemeliyim?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Scoobz tarafından 1 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Bu konuda '' https://www.bodyforumtr.com/threads/İlk-küre-girmeyi-planlıyorum-spor-geçmişi-6-7seneyi-geçti.143081/'' Anabolic kürden vazgeçmiştim. Şu anda tedavi dönemindeyim büyük bir enfeksiyon geçiriyorum. Sanırsınız sabah akşam clenbuterol alıyorum geceleri uykumda terliyorum, gün içerisinde oturduğum yerde zaman zaman terliyorum, en ufak ritimli yürümemde nabız uçuyor anlayacağınız metabolizma hızım ve yağ yakımımım cok yüksek zaten son 2haftada istemsiz olarak 6-7kg verdim. (günlük +3000 kalori almama rağmen-dirty bulk tarzı beslenmeye çalışıyorum. (şekersiz)) Tedavinin 6.günündeyim 22gün daha sürecek sonrasında geçecek muhtemelen tedavi sonrası için kendime supplement kombinasyonu ayarlıyorum. Tedavi boyunca antremanlara devam etmeye çalışıyorum fakat çok zor oluyor. İlk hareketin ilk setinde direk nefes nefese kalıyorum (enfeksiyon yüzünden) sanırsınız 45dk ağır cardio yaptım. Set aralarında mecburi dinlenerek calısıyorum ama pes etmek tabiki yok. Bu süre zarfında elbette hastayım diyerek beslenmekten vazgeçmiyoruz. Günlük kg x2 protein x3--4 karbonhidrat x1-1.5gr yağ tüketimine devam. Fakat bu dönem bittikten sonra hızlı toparlanabilmek için supplement kombinasyonu düşünüyorum bunun içinde taze fikirlere açığım;
    Hedef; kg almak tabikide
    Supplement için ayırdığım bütçe; 400-450 tl arası ;
    1-----progainer 5kg + hardline bcaa matrix + çinko + kalsimax +balık yağı /bunu seçme sebebim gainer içerisindeki protein değeri antreman sonrası yeterli olacağından yanında alacağım 700-750 kalori benim kârım olacaktır(aya vurunca 21.000 kalori mutlaka kg aldıracaktır) Eksik amino değerlerinide bcaa matrixten karşılayabilirim diye düşündüm. Fakat progainer içerisindeki şeker sonradan aklıma geldi. ( şeker= gh salgılatımını durduracağı için uzak durabildiğim kadar duruyorum ama antreman sonrasındada boşalan glikojen depolarına hızlı nüfus ettiği içinde antreman sonrasında basit şekerin zararı olmayacağını okumuştum birde antreman sonrası aç olacağım için proteinin kana hızlı karışmasında fayda sağlayayabiliyormuş. kafalar karışık )

2-----scitech whey + arginin (kampanyasını gördüm)- scitech glutamin +bca--- kreatin- çinko- kalsimax- balık yağı

3----whey yerine multivitamin- x marka amino asit - glutamin bca kreatin v.s önerebilirsinizde f/p mantıklı olsun her yönlendirmeye açığım.

arginin ile ilgili bi yerde şunları okumuştum ''bir arginin takviyesinin daha yüksek dozları büyüme hormonu üretimini iyileştirir, ancak egzersiz sırasında alınmadığında''

ilk kombine arginin+kreatin almaya kalksam 550i geçiyor benim için yüksek tutalar yapıyor, bunun daha tavuğu etilifalifi kaşarı peyniri sütü kr.eti makarnası pilavı var bütçeyi biraz aşıyor.(otelin aylığı arabanın mazotu vs derken iflas ederim :))) ) Fakat 2. kombinde progainer parasına whey+arginin alabiliyorum. hardlinee bca matrix parasınada scitech glutamin+ bcaa alıyorum. Kreatinide 2. tercihte ekleme sebebim birincisinde progainer içerisinde 2500gr vardı fakat onu almayınca kreatin ihtiyac olabileceğini düşündüğümden 40-50tl daha zorlayıp ekleyebilirim diye düşündüm.

Daha farklı bir supplement kombinasyon fikri olan varsa paylaşabilir. Okuduğunuz için teşekkürler :)
    NOT: şuan bunu yazarken bile ensem sırılsıklam terlemiş durumda :) iyi forumlar

Son vücut durumum; sabah aç karna 46kg gelmekteyim. Profil fotoğrafında 52-53kg civarındaydım.

Son düzenleme: 1 Ekim 2018
  2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
  3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Herhangi bir yoruma gerek kalmadı, anabolicten sonra gainer ve whey alımındanda vazgeçirildim :) Antreman sonrası için yanımda hergün 100gr pirinç+ 250 gr tavuk götürücem. Gün içerisinde de aldığım pirinç-tavuk-makarna-yumurta miktarı artırılacak. Supplement parasıda besine gömülecek :)

Sayfayı Paylaş