Hangi supplementi almalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Tunç21 tarafından 19 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tunç21

Tunç21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba dostlar ben yaklaşık 4 yıldır vg ile ilgileniyorum ancak artık yeteri kadar verim alamadığımı ve supplement kullanmayı düşünüyorum.Supplementlere genel olarak yabancıyım geçen sene ki saçma davranışlarım yüzünden aşırı kilo kaybı (60 lardayım şuan ) ve haliyle ölçü kaybettim.Bunları toplamak için gainer almayı düşünüyorum ancak kimisi proteinin kalitesi-bcaa gibi şeylerden bahsediyorlar internetten biraz araştırdım ancak 1-2 siteden okuduğumla yanlış yapmak istemedim.Sizden ricam kilo almam için gainer mı ? https://www.supplementler.com/urun/weider-mega-mass-4000-7000-gr-496 yoksa protein tozu mu ?
    https://www.supplementler.com/urun/weider-premium-whey-protein-2300-gr-855 mı almalıyım ? Bunların yanında https://www.supplementler.com/urun/hardline-creapure-500-gr-507 kullanmak istiyorum.

Not: Boyum 1.83 yaş 18

Okuduğunuz için teşekkür ederim,iyi sporlar dilerim.

2. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Gainer almaya hic gerek yok vucudunuza ne kadar katki maddesi alirsaniz o kadar iyi. Hele ki saglikli karbonhidrat almak cok kolayken. Eger kilo alma gereksinimi duyuyorsaniz bulgur, yulaf, esmer makarna turleri ve dogal meyvelerle bu ihtiyacinizi rahatlikla karsilayabilirsiniz. Proteini duzenli gunluk tuketmek daha zor olabiliyor. (Maddi durumlardan dolayi) Bence suanda sizin tek yapmadiniz gereken, duzgun bir beslenme plani hazirlayip antremanlara baslamak. Whey proteinden baska birseye hic gerek yok bence.

Tunç21 bunu beğendi.
  3. stranger02

stranger02 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    kardeş yaşın genç daha 18 yaşındasın vucut metabolizman dolayısıyla spor yapıyorsan eger düzenli olarak, 25 -27 yaşına kadar kilo almada çok sıkıntı yaşamazsın yani şu an doğal beslenmeni öneririm ne kadar fazla yersen o kadar yarar iyi de olur . kaslı bir yapıya sahip olayım dersende protein ağırlıklı beslenmeyle birlikte 3-6 ay spor yaptıktan sonra protein tozu kesinlikle kullanmalısın. cretaini ise spordan önce güç vermesi ve kas kaybı önlemek içinde ayrıca kullanabilirsin . gainerdiir massdir boşver sadece ne bulduysa ye şimdilik ve sporuna devam et kardeş başarılar..

Tunç21 bunu beğendi.
  4. Tunç21

Tunç21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim,günlük olarak beslenmem de açıklar var sürekli yemek yapamıyorum bazen bir tostla geçiştiriyorum.Sporu zaten düzenli olarak yaklaşık 4 yıldır yapıyorum,o zaman creatin ve whey alacağım.Düzenli bir beslenmem varken de yaşıma göre biraz daha zayıf kalıyordum zaten endomorf oluyor sanırım metobolizmam çok hızlı. :(

5. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Madem beslenmende açıklar var,o zaman açıklarını KAPATACAKSIN.Yemek yapamıyorum diyorsun,YAPACAKSIN.
    Hemen kolaya kaçmak için kendini Gıda Takviye'lerinin içine atmayacaksın.
    Zorluklarla baş etmeyi öğreneceksin.
    Ya Cipsini kolanı alıp Tv karşısına geçeceksin ya da ayağa kalkıp yemeğini pişirmeyi öğreneceksin.
    Bu olayın Felsefe'sini anlayacaksın.
    Alnından düşen terin,seni ne kadar mutlu ettiğini anlayacaksın.Nasırlarına bakarken yüzündeki gülümsemeyi yakalayacaksın.
    Başaracaksın.
    BAŞARILAR...

Emre32 ve Tunç21 bunu beğendi.
  6. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de eskiden ogunleri gecistirirdim ozellikle okul gunleri kahvaltilar pek tatmin edici olmazdi. Fakat suana kadar asiri bir tecrubem olmasa da sunu soyleyebilirim ki gunde 3 ana ogunu hakkiyla yemek zorundayiz. Sabah oglen aksam gercekten iyi miktarda protein, sebze ve karbonhidrat alinmali. (Karbonhidrat amaclara gore degisebilir) Onun disindaki ogunleri ufak tefek atistirmalarla gecistirebilirsin. Bol kalorili bir protein icecegi, kuruyemis yogurt karisimi gibi. Tabi hepsinin zorluklari var mesela gun icinde yogurda abaninca bazi insanlarda gaz yapabiliyor. Kendine gore bir duzen oturtman lazim ki hep bunalmadan aksatmadan yapabilecegin birsey olsun :)

Tunç21 bunu beğendi.
  7. Tunç21

Tunç21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Zamanında bu kadar nasır çıkacağını bilseydim eldivenle yapardım ;D Malesef cips kola gibi keyiflerim yok,hem okuyorum hemde çalışıyorum bu yüzden sürekli olarak yemek yapamıyorum :)

Kahvaltı mümkün olduğunca okulda yiyorum.Yoğurda değil de bolca peynir yerim özellikle de kaşar :) Kuruyemişi de arttıracağım :)

Sayfayı Paylaş