Hangi programı uygulamalıyım ?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve alihanfischer tarafından 27 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alihanfischer

alihanfischer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 1.5 sene kadar vücut geliştirme tarzı çalıştım sonra 5 ay kadar 5x5 idmanını yaptım. 3 ay kadar 3x5 programıyla devam ettim.4 aydır da Balkaya Texas Method programını uyguluyorum.Başka bir programa geçmek istiyorum amacım güçlenmek ve biraz fit bir vücut oluşturmak. Hangi programla devam etmeliyim ? Lütfen tecrübeli olanlar cevaplasın.

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    1. Önerim : Ters piramit sistemi full body
    2. Önerim : Push-Pull-Legs

3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    aşağıdaki linkleri izlersen güzel bir sistem bulursun.

--- Mesaj birleştirildi, 30 Mart 2019 ---
    ben şu an 8 haftalık bir döngüdeyim.
    1. hafta- light
    2.hafta-medium
    3.4.hafta-hard
    5.6.hafta- medium
    7.8.hafta light şeklinde

4. alihanfischer

alihanfischer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim ama mesela calf çalışırken nasıl maximum giricem ? Pek mantıklı gelmedi veya tek tekrar kol çalısırken milletin tuhaf bakışlarına maruz kalıcam ben yine de kendime bi program çıkarttım, deneyeceğim.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Böyle birşey yapan görsem büyük olasılıkla telefonla kaydedip youtube daki gym fails videosu yapanlara gönderirdim :D Onun dışında maksimuma yaklaştıkça hata ve sakatlık riski artar, o yüzden de %100 ile çalışmayı aklı başında kimse önermez.
    Videodaki kişi %100 ile 7 set maksimum 2 tekrar diyene kadar iyi gitti denebilir aslında :D Verdiği diğer %ler de pek gerçekçi değil. %70 ile 5 saniye süren 4x12 yapabiliyorsan o zaten senin gerçek %70 in değildir büyük olasılıkla.
    Eğer mevcut kullandığın programda gelişim devam ediyorsa değiştirmenin çok anlamı yok. 4-5 haftada bir deload yaptım ama gene de yavaşladı/durdu diyorsan o ayrı. İlla değiştirmek istiyorum dersen çok farklı alternatifler var. 3 gün gidebilirim dersen full body, 4 gün içinde ppl yada alt üst split. Hareket seçimlerini 1 ana 1 izole olarak yaparsın. Ana hareketler güç(%75-80 3x5/5x5 vs), izole hareketler hipertrofi amaçlı (%30-40 3x12/4x10/piramit vs) olur. Kol için keyfine göre tek hareket eklersin.

6. alihanfischer

alihanfischer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş