Hamam Otu

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve dinamik.ip tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Hamam otu tozuna dikkat!!!

Arkadaşlar bu sporla uğraşanların en büyük sorunu kıllar.
    Özellikle göğüs,sırt ve omuz başlarındaki kıllar en büyük derdimiz.
    Bunları yok ederken çeşitli yöntemler deniyoruz:Tüy dökücüler,jilet,traş makinesi,ağda vs...

Birde son zamanlarda çok yaygın olarak ''hamam otu tozu'' diğer adıyla ''zırnık'' çok sık kullanılıyor.Hem ucuz,hemde kısa sürede tüyleri döküyor,tüyleri tamamen yok etmese bile,inceltiyor ve sayısını azaltıyor.

Hamam otu tozunun bilinmeyen bir yönü var.Geçenlerde sırtıma uyguladım.Yaklaşık 2 dakika tuttum.Sonra duşumu aldım.Birde baktımki sırtımdaki deri tahriş olmuş.İçi su dolu küçük kabarcıklar oluşmuş,güneş yanığı gibi acayip acıyordu.Çok korktum.Tıp fakültesinde okuyan arkadaşımı aradım hemen.Bana tahrişli bölgeme belli aralıklarla soğuk su yada buz uygulamamı ve bepanthene ya da herhangi bir nemlendiriciden sürmemi söyledi.Dediklerini yaptım çok şükür 2 günde geçti.

Bugün arkadaşımla bir araya geldik.Bana hamam otu tozunun içinde ''arsenik asit'' olduğunu,cildimde meydana gelenin tahrişten öte hafif bir kimyasal yanık olduğunu söyledi.(Çünkü aynı yanık gibiydi gerçekten.) Şanslıymışsın dedi.
    Eğer uygulanan bölgede ben,siğil tarzı bir şey varsa risk 2 katına çıkıyormuş.Beni olanlar zaten potansiyel cilt kanseri adayları,birde hamam otu tozu kullanıldığında cilt kanserine kadar gidebilecek vakalar olabilirmiş.
    Bana sırt kıllarım için epilasyon denememi,eğer ucuza kaçmak istiyorsam ağda ya da tüy dökücülerin içinde en masum olanı ''bioder''kullanmamı söyledi.
    Yanlış anlamayın arkadaşımın ya da benim bioderle herhangi bir bağımız yok.Zannedersem tüy dökücüler içinde en az kimyasal madde bulunduranı biodermiş.

Modlardan ricam bu konu sabitlensin ya da konuyla ilgili başka bir yere eklensin.Çünkü çok önemli

2. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    düzenli kullanıldığında işe yarıyor deniyor, ama tavsiyem kılları kökünden alın (ağda) sonra sürün bekletin.. Bioder gibi yani..

3. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    oniks 41 arsenik meselesini burada her hamamotu konusuna yazıyorum zaten bu da bilinen birşeydir???

4. Crzyboy

Crzyboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yıl 2016 oldu ama bisey sormak istiyorum acaba siz kullandıktan sonra kıllar az mı çıktı ben kullandım da bende çok çabuk çıktı

Sayfayı Paylaş