Halat Çekme Yarışması

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve CeZa_deLgado tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Halat çekme yarışmasını bilmeyeniniz yoktur.Bu yarışmada hangi kasların daha önemli olduğunu bilen var mıdır? nasıl bir strateji uygulayan kazanır ? Yoksa aşırı kilolu bi insan kaslı bir insanı her zaman yener mi? Bu yarışmayı kazanamak için nasıl bir antreman tekniği kullanılmalıdır ve hangi body hareketleri bu yönde işe yarar ?
    bilen arkadaşların yardım etmesini istiyorum.Malum body yapanlar her güç yarışmasını kazanması gerekiyormuş gibi bir algı var.Okul da da yakın zamanda böyle bir yarışma var.O kadar kas yaptın bi işe yaramamış gibi laflar duymak hoşuma gitmediği için sizlere soruyorum yardımlarınızı bekliyorum.İYİ çalışmalar.

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    ceza delgado halat cekme de bence onemlı olan agırlık bıldıgım kadarıyla bu oyun eskıden olımpıyatlarda da vardı ve 5 er kısılık takımlar halınde yarısılıyordu..

bu oyunda bence soyle bır stratejı uygulanabılır en on de bulunan kısıler mumkun oldugunca takımda kı en ırı kısıler olursa karsı takıma psıkolojık olarak rahatsızlık verebılır boyle bır seyı deneyebılırsınız..

kol gucu ve denge de cok nemlı bır konu bana kalırsa kesın olarak bılımsel bır sey soyleyemıcem ama bu dusunduklerım bana mantıklı gelıyor..

yarısmada basarılar dılerım...

3. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    eywallah geçen sene ilk turda elenmiştik çünkü karşımıza çıkan adamların hepsi halk tabiriyle ayı gibiydi yani şişmandı.Bizdeki adamlar ise zayıf ama kaslı kuvvetli sporcu adamlar.Ama yenildik.Karşı taraf şişman olmanın avantajıyla kendilerini geriye bi bıraktılar yarış hemen bitti zaten :D

4. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kanat - biceps - önkol - sırt.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bacak yok mu??

sağlam bir sıkma gücünden sonra en önemlisi bacaklar değil mi..
    daha sonra bel gelir diye düşünüyorum..
    biceps ve kanatlar kolları kırma ihtiyacı olmayacağından daha sonraları gelirler bence..

6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    bir ara world strongest man yarışmasında da bu aktivite vardı.
    kaslarda ki çekiş gücünün kuvvetli olması lazım.öncelikle kolların güçlü olması lazım.vücut kasları birbirine destekli old için sırt, bel,kanat kaslarıda kuvvetli olmalı ayrıca dengeyi sağlamak ve yıkılmamak için bacak kasları kuvvetli olmalı.
    ama halat çekme eğer eşli yapılıyorsa takımın kalanıda sağlam olmalı yoksa kendi çabamız yetersiz kalır.
    uzun lafın kısası "öküzün bağlasan çeker" dedikleri bir kuvvet varsa kazanmak garanti :)

7. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

kesinlikle katılıyorum. Bacak çok önemli bir rol oynar, ağır olmak kütle fazlasından sürtünmeyi arttırır ve hareket etmeni engeller, ne kadar ağırsan o kadar iyidir diyemeyiz çünkü halatı da çekebilmek gerekir. Bu durumda şöyle denebilir.

İri olmak kesinlikle bir avantajdır ANCAK halatı çekecek kadar güçlü olmak şartıyla.

Halatı çekecek güç içinse bence koldan önce bel gelebilir. O gücü belirli bir süre çekmek beli kesinlikle zorlayacaktır. Omuz biceps triceps zorlanır ancak ön kola fazla yük bineceğini düşünmüyorum kanatta fazla zorlanmaz bence.

Aklıma takılan şey ise, sen bu yarışma için eğer sadece bu bölgeleri çalıştırcaksan, ileride çok sıkıntı çekersin VG yaparken benden tavsiye eşit miktarda yüklen kaslarına, hem görüntü hemde kuvvet açısından.thums:

8. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Halatı tutarak kendini çekersen bacak ama hızlı bitirmek için ve güç vermek için geriye çekersen halatı elinle o zaman daha çok kanat ve kol.

9. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Askerde katılmıştık halat çekme yarışmasına.Takım pek sağlam sayılmazdı.Ancak kaybetme sebebimiz yağlı iş eldivenlerini takmış olmamızdı.Karşı taraf ise eldiven takmamıştı.Halbuki kurallarda eldiven takılacak diye yazıyordu.Sonuçta halat yağlı eldivenlerin arasından yavaş yavaş kaydı ve ne kadar ıkınsak da bir sürü rütbelinin önünde rezil olduk. :D

10. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Tamamen yanlıs bıcepse zaten hıc gerek yok. Cunku kolu kırmıyacaksın. Bu yuzden omuz, bacak, bel 1.safhada gelir.

11. ycwycw

ycwycw Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    onu bunu bilmemde bu sporu tv de bir kaç kez izleme fırsatım oldu oradan yola çıkarak söylüorum en önemli faktör bacaklar adamlarda ağaç gövdesi gibi bacak ve aşırı şişkin kalfler var...

12. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Halatı çekerken düşmeye doğru çapraz durman gerektiği için sağlam biceps gerekir çünkü sürekli o pozisyonda durmak lazım. Kilonun çok olması lazım ve bacakların sağlam olması lazım çünkü bacaklarınla kendini iteceksin ve sonuç kiloya bağlı olacak..

Sayfayı Paylaş