1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Hakan79 100 Kg 178 Boy 50 Cm Kol

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve hakan79 tarafından 20 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 208 üye.
  1. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Üst kısım mükemmel ama gördüğüm tek eksik kalflarda iyide bacağın üst kısmı vücuda göre biraz hacimsiz duruyor gibi geldi bana ama türkiyedeki sayılı vücutlardan :)

2. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Kadiköy'deki Boga gibi olmussun :)
    Selamlar

3. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Mrb hakan bey gerçekten çok iyi bir vücut en azından benim beklentilerinden boylesine kalipli aynı zamanda estetik durabilmek en merak ettiğim şey ise kol calisman hangi noktada başladın kol ölçüm neydi ne oldu en büyük sicrayisi ne zaman hangi programla elde ettin yardımcı olabilirsen sevinirim böyle bir kol ölçüsü hededim şu an benim kol 40 cm civarında yaza kadar 48-50 bandına çekmek istiyorum sizin gibi değerli abilerimizin görüşlerini merak ediyorum

4. hakan79

hakan79 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    antrönör
    Yer:
    izmir
    Öncelikle şunu söyleyeyim 40 cm kol yaza kadar 48 50 cm kol olmaz olamaz. Daha gerçekçi hedefler koymanı tavsiye ediyorum bu şekil büyük hedefler o an geldiğinde elde edilen gelişimi küçük görmene sebep olur Ben sana şöyle örnek vereyim ben spora 2000 yılı gibi başladım kolum da 33 idi İlk yıllar hızlı bir gelişim kaydetti 2003 de 45 e kadar ulaştı ama orda kaldı yani bu yükseliş düz bir egri gibi gitmiyor 2006 yılında zar zor 50 ye ulaştı 2014 e geldik şu an 52 cm ve artık büyümesi çok çok zor kol ölçüsü arttıkça gelişim çok yavaşlıyor ayda bir cm alırken yılda 1 cm alamaz olabiliyorsun kol çalışmama gelince kol biraz genetik işidir şekli yapısı gelişimi herkeste aynı olmaz Buna bağlı hareketler çalışma şeklide değişir mesela ben sanılanın aksine agır kilolara girmem özellikle arka kolda, onun yerine yavaş kaldırma büyük agırlıktan küçüge gecme 21 yada iki hareketi ard arda yapmak gibi teknikleri kullanırım haftada 2 kere çalışırım hareketler de pek değişmez yanı dünya şampıyonuna bak o da burbell curl yapıyor scott machine de calışıyo dumbell yapıyo işin özü sizde, yani senden olacagı varsa bunlar ufak ayrıntı kalıyo haa olmayacak sa da yırtsan kendini o kol o şekil çıkmaz umarım yardımcı olmuştur

harun yılmaz xxx, PeNa, Akay ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    selam, hakan son formun nasıl spora devam ediyor musun? ilk eklediğin resimler 2006 2007 yılından falan zannedersem şu andaki durum nedir ?
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ocak 2014 ---
    pardon bir önceki sayfada fotolar varmış :) şimdi gördüm vücuda denicek laf ilk sayfaları okudum millet kafasına göre yorum yapmış :D ozamanki halinle şimdiki halin arasında çok fark yok yani o zamanda iyiymişsin şimdi de daha iyisin :)

hakan79 bunu beğendi.
  6. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Abi haklısın ucmusum biraz hedefimi daha aşağı cekicem artık. En son resimlerinde bicepsi çok iyi tepelemissin özellikle bu konudaki çalışmanı merak ediyorum ilk resimlerinde biraz daha bulk sadece kalın diyebileceğimiz bir kol varken son resimlerde hem define olmuş hem de biceps çok iyi tepelenmis. Ben ez bar curl , hammer curl , concentration curl /scott curl (bu ikisini bazen değişmeli kullaniyorum) programini piramit şeklinde uyguluyorum şu tepeleme olayını merak ediyorum bir de programım sence nasıl triceps biceps aynı gün giriyorum

7. hakan79

hakan79 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    antrönör
    Yer:
    izmir
    bir sayfa geride son halimin fotoları var
    Tepe olayı biraz definasyonla ilgili yag su gittikce kendi seklini buluyor tepe icin son donem eklediğim bi hareket yok yani cable cross over da tek kol calisirsan faydasi olabilir

8. İNFRAMEN

İNFRAMEN Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kişisel Gelişim & Yaşam Koçu
    Yer:
    Antalya
    Emeğinize ve yüreğinize sağlık; gerçekten çok etkileyici bir vücut yapmışsınız. Ben özellikle; triceps kaslarına nasıl bir program yaptığınızı merak ediyorum. Kol kasları ben burdayım diyor resmen..!

9. hakan79

hakan79 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    antrönör
    Yer:
    izmir
    Bu sorular bitmeyecek genel bir cevap vermeden önce yazayım triceps hareketlerimi öncelikle benim eklemlerim hassas sakatlanmaya cok musait o bakımdan triceps de de agir kilo girmiyorum push down yaparım iple mutlaka yaparım ters tutuş yaparim kickback yaparim bide ara sira z bar anla indiris yaparım bunlardan da anlaşılacağı üzere herkesin yaptığı hareketler anlatmak asıl istediğim konu bu, dunya sampiyoni adamin da idmanini izlediğinde ayni hareketler demek ki oyle mucize hareket mucize ürün bunlar yok hareketi dogru yapmak set arasi süresi süper set yapma yapmama gibi etkenler daha önemli saygilarla

PeNa ve s3lcukv1p bunu beğendi.
  10. Rocky_4

Rocky_4 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    hakan hocam merak ettiğim başladığımda 68 kiloyum kolum 33cm demişsiniz bende şu an ölçülerini başlnagıç ve boy olarak aynı sayılırız ama ben de kas değil yağ ağırlıklı sizin o döneme ait hatırladığınız vücut şekliniz nasıldı o döneme ait resimleriniz varsa paylaşabilir misiniz? saygılar sevgiler..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

İshak01 bunu beğendi.
  11. baking29

baking29 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    belini inceltmeyi düşündünmü hiç? biraz inceltsen çok daha iyi durucağından eminim(ama fazla abartmadan)

12. xaqisium

xaqisium Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bana The Dark Knight Rises'daki Bane'i hatırlattı. Özellikle trapez kasları :)

Takdir ettim. Sağlam emek var.

13. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    Oncelikle sizi tebrik ediyorum, sayfanin illk resimlerne bakdigimda biraz suluydunz ve yag oraniniz daha yuksekdi ama son resimlerde bayagi ilerleme kaydeddinz kollar ozelikle biceps cok iyi yag orani gayet dusuk ve kuru, omuzda ilk resilerde eksikdi simdi o da tamamlandi bence bacaklara biraz daha yogunlasin quadslar va calflar gordugm kadaryla ust vucuda gore biraz zayif kalmis onuda tamamlarsaniz bir eksik kalicgani dusnmuyorm.Basarilarizn devamni dilerm.

14. Hipno

Hipno Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kollar biraz geriden geliyor sanki

15. hakan79

hakan79 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    antrönör
    Yer:
    izmir
    Kollar bu definasyonda sicak 53 cm geliyor bu yoruma katilamayacagim

kaba ve afka9 bunu beğendi.
  16. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam vücudun tek eksiği var oda esmerlik :)

17. GetShredded

GetShredded Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    bacaklar çok da kötü değil. sadece estetik durmuyo o da define olmadığı için..

18. hakan79

hakan79 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    antrönör
    Yer:
    izmir
    Bacaklarimla hic sorunum olmadi sizin anlayamadiginiz ben vucudumu inşaa ederken bir hakem grubu yada kurul icin onlar begensin yada madalya versin ust alt orantisi olsunda puan kaybetmeyim kaygilari ile yapmadim kiyafet icinde bana estetik gelen begendigim bacak ölçüsü budur haa bigun buyuk bacak istersemde yaparım kendimi taniyorum herkes kendi hayalindeki vucudu yapmak icin cabalasin dogrusu bu IMG-20141018-WA0029.jpg IMG_20141007_223737.jpg IMG_20141007_223348.jpg IMG_20141005_140616.jpg IMG-20141018-WA0029.jpg IMG_20141007_223737.jpg IMG_20141007_223348.jpg IMG_20141005_140616.jpg

Ekli Dosyalar:

İshak01, Akay ve leftyboarder bunu beğendi.
  19. GetShredded

GetShredded Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    hocam biz de onu diyoruz işte, çamur atanların neden çamur attığını anlamış değilim. ortada cılız bi bacak yok aksine vücuda göre normal bi bacak var. estetik durmuyo derken yanlış söylemişim bulk duruyo demek istedim. yanlış anlaşılma olmuş.. bu arada yarışma düşünüyo musun?

20. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hocam fevkalade.... sizin vücuda çok yakın bir vücudum var. şöyle 15-20 yıl kadar daha çalışırsam, hemen hemen aynı olacağız.

burakncn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş