Hacimsiz güç

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve ™GA7™ tarafından 16 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ™GA7™

™GA7™ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beyler hacimimi artırmadan güç ve dayanıklılık nasıl geliştirebilirim birde futbolcular için az kilo çok tekrarmı iş görür çok kilo az tekrarmı (hacim olabildiğince az kazanmak istiyorum )

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Güç ve dayanıklılık nasıl geliştirebilirim diyorsun sonra da az kilo çok tekrar mı, çok kilo az tekrar mı diyorsun...
    Eğer amacın güç ve dayanıklılıksa, bu 2 sinide yapmalısın.

Güç: Bir işin ne kadar hızlı yapılması ile de alakalı. Yani, sen 80 kilosun ve bench press yapıyorsun diyelim, 100 kg luk bir ağırlığı 5 tekrar yaptın diyelim. Süren, 15 saniye olsun. 15 saniyede 5 tekrar yaptın diyelim. Seninle aynı kilodayım diyelim. Ben bunu 14 saniyede yaparsam ben senden daha güçlüyümdür. Sen onu 13 saniyeye çektiğinde, benden daha güçlü olmuş olursun.
    Güç; yapılan işin süresi ile alakalı.
    Güç: yapılan iş / zaman
    Yapılan iş: Kuvvet x yer değiştirme
    Güç: (Kuvvet x yer değiştirme) /zaman... Bunu şöyle de ifade edebiliriz.
    Güç: Kuvvet x (yer değiştirme /zaman) Yani; yer değiştirme /zaman, hıza eşit olduğu için
    Güç: Kuvvet x hız...
    Yani bir cismi belli bir kuvvetle hızını sürekli artırsan güçlenirsin. Eğer hızı sabit tutup, ağırlığı artırıp kuvvet uyguladığında gene güçlenirsin.

Dayanıklılık ise tekrar sayısının artması ile olur. Yani, 100 kg bench press ile 5 tekrar yapıyorsan, kiloyu 50 kg ya çekip tekrar sayısını diyelim 30 a çektin. Bu sefer de dayanıklılığın artar. İkisininde de çalışma tarzı farklı.

bthn_ylmz ve ™GA7™ bunu beğendi.
  3. ™GA7™

™GA7™ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hacı yani güç için kaldırarabilidiğin en ağırını 6-8 arası yap diyosun dayanıklılık içinse ağırlık düşürüp 30 -50 arası anladım sağol peki patlayıcı güç için nasıl çalışmamız lazım çok hızlımı yapmalıyız tekrarları ?
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2018 ---
    örnek verirsek ronaldo gibi q7 gibi vücut tarzı yapmayı hedefliyorum

4. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dayanıklılık tekrarlari 15 tekrar uzeri olur genelde ama belli basli hareketleri var bir bak derim

5. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Güç için tekrar sayısından ziyade, o aralıktaki hızını ve kaldırdığın ağırlığı artırman önemli. Tekrar sayısını ne kadar azaltıp hızını ve ağırlığı ne kadar artırırsan, o kadar güçleniyorsun.

Patlayıcı kuvvet için yaklaşık 1,5 yıldır aşağıda linkini verdiğim sitedeki hareketleri yapıyorum. Şu an Türkiyede olduğum için şimdilik bir kısmını yapamıyorum ama Amerikadaki salonda birkaç partnerle çalıştığım için eksiksiz yapıyorum. Çok faydasını gördüm.
    https://www.t-nation.com/training/10-movements-for-explosive-power

™GA7™ bunu beğendi.
  6. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    ağır kilo az tekrar eminim dayanıklılığını artırırm ve fiziğini güçlü ve sert tutarsız . hafif kiloda sadece adalen çalıışır bence benim dediğim gibi yaparsan sonuç alabilriisin. bcaa ile glutemin kullanmayı eksik etme . başarılar

7. ™GA7™

™GA7™ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

hocam peki ben bunları uygulayacam teşekkür ederim ama hantal bir görüntü oluşturmam değilmi hedefim kas değil çünkü futbol oynuyorum kütle kazanmak istemiyorum

8. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53

Sayfayı Paylaş