1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Hacimlenmeli miyim yoksa yağ mı yakmalıyım

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve EMN tarafından 7 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba.Uzun süredir vücut geliştirme ile düzensiz bir şekilde uğraşıyorum.yani 3 4 ay devam edip daha sonra ara veriyorum hep.Salon ortamını sevmediğimi farkettim ve evde calisthenics tarzı çalışmaya başladım 2 aydır.Bugune kadar hep hacım almaya uğraştım yağ oranımı önemsemedim yediklerine dikkat ermedim.Son bir kaç aydır yaglandigimi düşünüyorum tişört giydiğinde felan göbeğim belli oluyor.ama internette yağ oranımı hesapladigimda 15 16 arasi cikiyor.Bir de hic spor yapan birisi gibi gozukmuyorum.Sizce hacimlenmeye devam etmeli miyim yoksa yağ mı yakmaliyim?

Ölçülerim asagi yukarı bu sekilde

Kol 37
    Omuz 118 (olcuden emin degilim en tepeden ölçünce 112 felan cikiyor çatım çok dar)
    Bel 80
    Göğüs 100

Kilo 70 boy 170

Ekli Dosyalar:

2. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    Eskiden hocalarımız ve halen bazı hocalar önce yağ yakımı taraftarı. Ama bu çoğumuz için zor bir olay. Beslenmesinden antrenman düzenine disiplinli ve uzun bir yol. Sıkılıp ben hacim yapacağım demeniz çok olası. Yaşınızı bilmiyorum ama benim için 30 dan sonra yağ yakmak çok zorlaştı. Genç iseniz bunu değerlendirip yağ yakımına yönelmenizi öneririm. En azından yağ yakımını 40 tan sonraya hiç bırakmayın :)
    Amaçladığınız yağ yakımı seviyesine ulaşınca sabit kalori alarak çok tatlı bir forumda kalabilirsiniz.

EMN bunu beğendi.
  3. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Şuan 24 yaşındayım.Amacım yüzde 14 15 civarı yağ oranındayken biraz daha kilo almaktı aslında.En azından kol ölçümü 40 cm ye çıkarmaktı.ama şu sıraları vücudum çok fazla yağlı gelmeye başladı bana.ozellikle göbeğim felan çıktı gibi geliyor etrafimdakiler de bu şekilde söylüyor.Ama yağ oranım yüzde 15 cikiyor zaten.yuzde 15 yağ oranında göbek olması normal mi sizce?Bir de vücudum şuan ne durumda sizce de yağlı mi duruyorum?

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Pek yağlı değilsin ama parçalı da değilsin. Bana yağdan ziyade kaba tabiriyle etli ve su tutmuş olarak gözüktünüz. Bence kollar 40-41 cm olana kadar bulk'a devam et. Omuz iyi sanıyorum boyunuza göre. Ama göğüs bir tık daha artabilir. 105 cm mesela. Aslında body building ile uğraşan birisi olarak 170 boyda 85 kilo sizde kilolu durmayacaktır. Ne 100 kilolar var fit.

EMN bunu beğendi.
  5. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Çevremdekiler de kaslı değilsin kilolu duruyorsun kolun felan kas değil et şeklinde söylüyorlar.
    Bunun nedeni ne acaba ?

6. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    24 lü yaşlarda şekeri keserek ve karbonhidratı azaltarak iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ne sıkı diyet gibi kısarak nede bulk şeklinde abartarak strese girmeden şekil alabilirsiniz. Yağ ölçümü sıkıntılı bir iş vücudun çeşitli yerlerinden et,deri sıkılarak ölçülen yöntem daha sağlıklı. Dijital teraziye falan güvenmeyin. Definasyon her zaman göze daha hacimli bir görüntü verir hatlar belli oldukça karşı tarafa küçük görünmeyeceksiniz. Kemik ve fiziki yapınızdanda böyle göründüğünüz aşikar. yağ oranıyla göbek aynı orantıda olmaz malum vücut yağı istediği yere depoluyor. Protein alımınızı düşürmeden bir kaç kilo verip gözlemleyin kararınızı ona göre netleştirirsiniz.

Sayfayı Paylaş