Hacim Kazanmalıyım Fakat Bir Yerde Yanlış Yapıyorum

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Eraygl tarafından 5 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Eraygl

Eraygl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    image.jpeg Şimdi öncelikle selamlar. VG ye başladığımda 15 yaşındaydım ve bilinçsizce bunu iki sene boyunca yaptım. İkinci senenin sonunda belimde 2 tane fıtıklaşma olduğu tespit edildi. Şu an 19 yaşındayım ve antrenmanlarımı pozisyonuma dikkat ederek güzel bir şekilde yapabiliyorum. Günde 6 öğün yiyorum. Ortalama 150-200 gram protein 300 gram kaliteli carb tuketiyorum. Yağ tüketimini olabildiğince az tutmaya çalışıyorum. Antrenmanlarım genelde 30-35 dakika ağır oluyor. Sadece kol göğüs omuz karın kası sırt kası bel kası çalışıyorum ( mümkün olduğunca her bölgesini çalıştırarak). Kardiyo'ya pek ağırlık vermiyorum. Fakat buna rağmen 6 aydır yeterli gelişme kaydedemediğimi düşünüyorum.
    Nerde, ne yanlış yapıyorum. Verdiğim emeğin, zamanın boşa gitmesini istemiyorum. Bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Şu anki hâlim ektedir.
    Boy : 1.74
    Kilo : 66

2. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Çünkü bacak çalışmadığın için üst vücutta fazla büyümüyor ve KALORİ arttırmalısın bu kadar basit

3. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kaliteli yağlardan korkmana gerek yok. Abartmadığın sürece zararı olmaz, aynı protein ve karbonhidrat gibi belirli bir oranda alman gerekiyor.
    Stefan35 arkadaşında dediği gibi bacak çalışmadan olmaz. Bir bütünü ( vücudu ) geliştiriyoruz ve her kas grubunun birbiri ile ilişkisi var. Tabii bacak çalışmanın biraz zor olacağını düşünüyorum fıtıklar nedeniyle.
    Kardiyoda arada yaparsan bir şey olmaz. Kardiyo denince akla hemen zayıflamak gelebilir ama büyümeye de katkıları mevcut.
    Ayrıca fiziğin o kadarda kötü değil, malum bu yolda ilerledikçe gelişim daha da yavaşlıyor. :)

4. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    1. Bacak çalış, zordur ama ertesi günü iyi hissettirir.
    2. Sırt,karın,bel çalışma. 66 kilosun zaten daha büyük ve temel kas gruplarına yüklen. Göğüs,Kanat,Bacak,Omuz,Ön ve arka kol.
    3. Proteinin ne kadar fazla olursa olsun günlük ihtiyacından daha fazla kalori almaz isen gelişim olmayacaktır. Bende 65 kiloyum 170 gram protein toplamda 3250 kalorilik beslenme programım var.
    4. Hacim için yine kalori arttırıp kilo alman gerekli boyumuzda aynı sayılır 173 benimde sonuç olarak benim makrolar sana da uyacaktır.

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    30 35 dk az gibi ne kadar ağır çalışsanda ya yeteri kadar dinlenmeden ard arda çalışıyorsun tam kan dolaşımı tamamlanmadan tekrar egzersize başlıyosun. haftada kaç gün çalışıyorsun oda önemli. yani çalışma sistemini arkadaşların da dediği gibi eklemeler yapabilirsin. 1 saat 1saat 15 dakika civarı haftada 3 veya 4 antreman yapman lazım ortalama.

Sayfayı Paylaş