hacim kaybetmeden dövüş sporu yapmak?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve rocky4141 tarafından 9 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rocky4141

rocky4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    meraba,
    mücadele sporları ile uğraşıyorum..daha önceden bb geçmişim de olmuştu.vücudumu şakle soktuktan sonra dövüş sporlarına başladım.haftanın 3 günü idmanım var.kalan 3 günde de fonksiyonel kuvvet çalışmaları yapıyorum (bb değil)şimdi bu şekilde iken bir de kilo vermek istiyorum ki zaten veriyorum.ama kazandığım kas kütlesini kaybetmek bana çok acı geliyo.yani kollardan göğüsten omuzdan kas kaybım oldu..kas kaybı olmadan bu işi halledebilir miyim?ya da en azından hacim gitse bile, ki mecbur gidicek çünkü kilo veriyorum,define olarak kalmak istiyorum yani atletik bi vücut olarak kalmasını istiyorum vücudumun.önerileriniz var mı?beslenme olabilir,prot miktarı vs..ya da boşuna dövüş sporu yapma diyen vs :D

2. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında sana daha değişik tavsiyeler verebilirim bu konu hakkında ama öncelikle tavsiyem antremanları yaparken koşu bandı,bisiklet kullnama yani bu hareketleri yapma normal ısınma hareketleri yap.Zaten mekik leg raise twist vb. hareketelerde vücut yeteri kadar ısınıyor.Ama yinede hafif bir ısınma açma germe hareketlerinden sonra başlaman daha iyi olur.Eyer koşu bandı ve bisiklet kullanıyorsan zaten hacim de eksilme olacaktır.İlk tavsiyem bu bunu bir dene işine yarayabilir.

3. rocky4141

rocky4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler fakat zaten koşu bandı bisiklet falan pek kullanmıyorum.uzun süreli aerobik kapasiteyi arttırmanın bana pek bi faydası olacağını düşünmüyorum.zaten gerekli aerobik kondisyonu antrenmanlarda sağlıyoruz.koşsam bile kısa süreli sprintler atıyorum.yalnız kuvvet çalışırken bayağı terliyorum.çünkü hareketleri raund raund yapıyorum 5 dk hiç durmadan falan..beslenme olarak dikkat etmeliyim sanırım?çünkü kuvvet çalışırken hipertrofik hareketler de kullanıyoruz fakat eksik protein alınca hacim kayboluyor ya da define görünmeden eriyor diyebilir miyiz?

4. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman san aönerebileceğim bir protein tozu var bu tozu antreman günlerinde günde üç kere antremandan yarım saat önce antremandan hemen sonra ve yatmadan önce kullan antreman olmadığı günlerde yatmadan önce kullan ve sütle beraber kullan yani tozu sütle karıştır bu kilo artışında faydası var işine yararsa almanı tavsiye ederim ben bu şekilde kullandım yalnız tabi bir sağlık uzmanına başvurup onun öngördüğü şekilde kullanmanızda her zaman yarar vardır.Ben kilo almak için protein tozu önerebilirim yalnız bu tozu alacaksanız bayisinden değil de hapsiburada.com gibi yerlerden alın 3 ayda 10 kg aldım.Aslında amacım protein olarak kullanmaktı zaten de nitrofull whey protein diye aldım ama kilo olarak artış gösterdi.5 kg almıştım 130 tl ye.Öneririm kilo almak için birebir tabi.Gainer vb .de alabilirsiniz bunun gibi alternatifler var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:42 ----------

Amacım protein tozuna taşvik etmek değil yalnız ben açıkçası bu tür ek maddeler kullanmadan ne kadar çabalasamda kilo alamadım sabit kaldı kilom.Kendi yaklaşımımı sunuyorum.Eğer uygun geldiyse denemeye karar verdiysen bana yararı oldu buna dayanarak sana tavsiye ediyorum.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    dövüş sporu yaparak vücudunu daha da forma sokabilirsin...tam tersi...ama, tabi ki amaç "vg -şampiyonu" falan olmak değilse...

Sayfayı Paylaş