hızlı hacim için supplement önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve MegaMarty tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MegaMarty

MegaMarty Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, 2 senedir bu sporu yapıyorum. boyum 1.70, kilom 68. başladığımda kol çevrem 31cm idi, şuan 35. 2 sene için çok başarısız biliyorum. şuana kadar hiç supplement kullanmadım. yağlı bir vücuda sahip olduğum için çok yemeye de korkuyorum, o yüzden iyi beslendiğimi de söyleyemem.

bu sıralarki öğünlerimi kısaca yazarsam:
    -sabah kahvaltıda 5 yumurta beyazı+100 gram lor, yağsız pişiriyorum
    -gün içinde dağınık şekilde 1 litre süt
    -öğle saatlerinde antremana gidiyorum, hemen sonrasında yine 5 yumurta beyazı+100 gram lor
    -akşam 200-300 gram tavuk göğsü veya ciğeri
    -hiç ekmek yemiyorum, abur-cuburdan kaçınıyorum

benim hesabıma göre günde 150 gram kadar protein alıyorum. 3 haftadır böyle yiyorum ama pek geliştiğimi hissetmiyorum. hatta yağlandım bile.

üniversite öğrencisiyim, maddi durumum iyi değil, ayda 100-150 lira arası zar zor ayırıcam, param boşa gitsin istemiyorum. beraber çalıştığım herkes ölçülerime göre gücümün gayet iyi olduğunu söylüyor, bu yüzden performans arttırma amaçlı supplementlerden düşünmüyorum, yani mesela kreatin alıp kaslara su toplamak istemiyorum, gerçek kas kütlesi istiyorum.

bugün forumu baya bir araştırdım, animal stak'in testesteron arttırıcı etkisi ilgimi çekti, günlük yeteri kadar protein alıyorsam whey protein almam gerekmez gibi düşündüm, siz ne dersiniz? tek başına animal stak almak çok mu saçma olur? whey+animal stak nasıl olur?

çok bilgisiz olduğumu biliyorum, çok saçmalıyor olabilirim, hertürlü tavsiyenize açığım. şimdiden teşekkürler.

2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sen hiç karbonhidrat almıyosun malesef tabi gelişim olmaz protein le olucak iş değil sadece supplement lerden önce beslenmeni düzeltmeni öneririm

MegaMarty bunu beğendi.
  3. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    cadocx doğru söylüyor karbonhidratı azaltmak doğru olabilir ama kesmek yada çok az almak da zararlı.

En azından spordan önce makarna yiyebilirsin 1 - 1,5 saat önce. Kahvaltıdan sonra.

MegaMarty bunu beğendi.
  4. MegaMarty

MegaMarty Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler tavsiyeleriniz için, yanlış yoldaymışım, umarım faydasını görürüm.

peki şuan seviyeme ve amacıma göre, almam gerektiğini düşündüğünüz supplement var mı? varsa hangi markayı tavsiye edersiniz? yoksa bu şekilde karbonhidrat ekleyerek bisüre gelişme sağlayabilir miyim?

5. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bence forumda tartışılan supplementleri araştır. Araştırmadan önce de kendı kritirlerini belirle. Benim bu spordaki amacım nedir? Nerdeydim? Nereye kadar gitmeyi düşünüyorum? diye bir özeleştiri yap kendi kendine. Herkes bir supplement söyler ama doğru olan senin neyi istediğindir.

SForever bunu beğendi.
  6. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Anladığım kadarıyla 'devrim' yapmak istiyorsun kendi kendine. Tavsiyem animal pump yada no-xplode tarzı ürünler olabilir. Bu arada creatini de su topluyo diye ezme :) , yeni ve eski makaleler var bu su toplama olayının kısa süreli olduğu ve creatinin gerçekten işe yaradığına dair.

MegaMarty bunu beğendi.
  7. MegaMarty

MegaMarty Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    SForever hocam beni çok iyi anlamışsın, 3 ay sonra görenler nolmuş bu adama desin istiyorum :) ama 2 senelik bi fiyaskonun ardından şiddetle genetiğimi suçluyorum ve çok umutsuzum. yani çevremde çok fazla şeyi saçma sapan yanlış yapan insan varken benden daha hızlı gelişebiliyorlar.

tavsiyen için teşekkürler, animal pump ve no-xplode isimli ürünleri araştırıcam hemen.

Sayfayı Paylaş