Hızlı şekilde yağ yakımı gerçekleştirmek istiyorum sizce bu uygun mudur ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ikizerrdenizz tarafından 24 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ikizerrdenizz

ikizerrdenizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba abilerim, kardeşlerim benim yaşım 16 boyum 160 kilom 57 vücudum yağlı amacım da yağ yakmak şimdi size 1 günlük yağ yakım penceremi söyleyeceğim
    Sabah saat 6 da kalkıyorum 30-40 dk koşuyorum . Yemeğimi saat 12 de yiyorum yediğim ise tavuk yumurta ve yulafdır . Akşam ise yine protein olarak akdeniz salatası tavuk veya ton balığı . Yani anlayacağınız 2 öğün yiyorum ama iki öğünde 2000 kalori almıyorum 1300-1400 falan alıyorum . Nerde hata yapıyorum bana ne önerirsiniz lütfen açıklayın . Ayrıca ağırlık antremanıda yapıyorum . Yağ yakmak istiyorum kilo vermek

2. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Kalori alımın kilonla orantılı görünüyor.Ama Çok yağsız yiyor olabilir misin? Çünkü doymamış yağların (kuruyemişler,balık yağı,hindistan cevizi yağı vb.) diyet sırasında alınması önemli. Ayrıca yeterince yağ da alman önemli.(deneyimlerimle sabittir)
    Bunun dışında IF Intermittent Fasting diye bir diyet yöntemi var, ona çok benzer bir diyet uyguluyorsun ki; ben bir ay yaptım gayet etkiliydi yağ yakmak için.Nette araştımanı öneririm bu diyeti.

Bu noktada şunu da sormak istiyorum; kaç aydır diyettesin?

ikizerrdenizz bunu beğendi.
  3. ikizerrdenizz

ikizerrdenizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Diyete ilk defa gireceğim .Evet aynen if diyetini uyguluyorum 16/8 seklinde yapıyorum . Evet sen 1 aydır interminant fasting uyguluyordun bana ornek beslenme programını söylesine benimki:
    1.öğün: 3 adet yumurta , yulaf ezmesi
    2.öğün: 100 gram tavuk Akdeniz salata 3 diş sarımsak
    Peki sen kendi yaptığın programı söylermisim yararı oldumu

4. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bir püf noktadan da bahsedeyim.Mümkünse Diyeti bozmadan 1-2 saat önce antrenman yaparsan, yani antrenman bittiğinde ilk öğününü tüketirsen daha verimli olacağı konusu var.

Diyet konusunda tek diyebileceğim, günlük ihtiyaç duyduğum kalorinin 500 kalori altında kalıyordum (şuan diyeti bıraktım ama IF ile devam ediyorum)
    Yağ,Protein ve karbonhidrat alımımı belirli bir dengede tutuyorum. Bulgur pilavı, tavuk fırın da yiyorum; hamburger,patates kızartması,puding, dondurma da.( makro takibi ve kalori takibi için "myfitnesspal" programını kullanıyorum,tavsiye ederim)
    Karbonhidrat ve yağ almaktan korkma,diyette bile olsan karbonhidrat ve yağ belirli oranda mutlak suretle gerekli.

Sana gerçekten DOĞRU OLAN BİR BİLGİ vereyim dostum. Gün içinde ne yersen ye (dondurma,bisküvi,çikolata vs.); eğer diyetteysen ve günlük ihityacından az kalori alıyorsan (500 kalori civarı) mutlaka zayıflıyorsun, kaçarı yok.Tavuk pilav salata diyeti de yapmış biri olarak,bunu çok net söyleyebilirim.

5. ikizerrdenizz

ikizerrdenizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cevabın için sana minnettarım dediklerinizi harfi harfine anladım çok teşşekkür ederim .

6. poyrazozmen98

poyrazozmen98 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Abi benimde gunluk kalori ihtiyacim 2200 bende if uyguluyorum ve gunde 1700-1800 kalori aliyorum. Ama merak ettiğim ağırlık antrenmanlari günümde fazladan kalori harcadığım için o günkü kalori miktarimi arttirmali miyim?? Yardimci olursaniz mutlu olurum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum bunun kişiden kişiye değişeceği kanısındayım.İşin aslı ben diyetteyken antrenman günü; off günlere göre daha fazla kalori alıyorum.Ama yinede eksik kalori bırakıyorum mutlaka.Birde haftada bir gün, maintenance kalori (yani günlük normal ihtiyacın kadar) alarak vücuttaki stresi azaltman gerekmekte.Normalde cheating day/ cheating meal günleri yapan ve çok yüksek kalorilere çıkan insanlar var.Bana abartı gelmekte.Fakat haftada bir gün normal kalorini alarak vücudu rahatlatabilirsin.
    Bir handikap da sana vereyim.Biliyorsun kafein metabolizmayı hızlandırıyor.Sabah saatlerinde hazır growth ve leptin aktif iken kafein alarak,yani kahve içerek yağ yakımını bir miktar daha arttırabilirsin.TAbi kafeine hasssasiyetini kaybetmemek adına diğer saatlerde (artık diyeti bozduğun saatlerde) fazla kafein tüketmemek en iyisi.

8. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    vibrant'ın mesajına ek olarak ufak bir düzeltme yapmak gerekirse; cheating day dediğimiz şey aslında öyle abartılı kaloriler değildir. happy day de diyoruz bu günlere, sadece bir veya iki öğünde bütün hafta canının çektiği bi' yemeği yemek demektir. bütün gün boyunca her önüne geleni ye demek değil. ne biliyim bi' dürüm olur falan. ben mesela öğünlerde ekmek yerine yumurta yiyorum, happy dayde akşam öğününde film izlerken yumurta yerine lavaş yiyorum. arkasından da 2-3 ısırık bitter çikolata. happy day bu kadarcık bişiydir.

sabahları da insülini patlatmayacak şekilde davranırsanız vibrant'ın dediği gibi yağ yakımı modunda olan vücuttan fayda alırsınız.

Sayfayı Paylaş