Gunluk

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve proteincik tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Selam gunluk

Yolumun yarısında tikandim kaldım
    Kiloyu 60 lardan 52 Ye çektim 7-8 ayda gitti diyet mantığından uzaklaşarak protein ağırlıkli bf %33 lerden % 26 ya ... Ama gel gör ki takıldım kaldım
    Pms duzeni bozuldu adet görmez oldum
    Meyve asermeleri basladi
    Saglikli beslensem de porsiyonlarimi asla dengeleyemiyorum
    Ağırlık çalışmaya başladım hafif de olsa

Sinirlerim gergin boşa kürek çekiyorum sanki
    Aslında uzun bir yoldan geliyorum
    15 yıl süren diyet savaşları 83 lerden 60 lara düşüş ( not spor olmadığından bozulmuş armuta dönen pörsümüş beden)

Off yazarken daraliyorum. Uzun zamandır arastiriyorum beslenme ve egzersiz hakkında yabanci siteler muthis bilgi dolu inanilmaz motive edici insanlar var öyküleri resimleri bloglari
    Kahretsin takıldım kaldim. Vazgeçmek yok yolun yarısından donemem

Dün yediklerim

Sabah
    2 yumurta
    2 dilim kaşar peyniri
    Bir avuç suzme peynir
    Filtre kahve

Ogle
    2 * 80 gr ton balığı yağsız suda
    Salatalik
    1 orta boy haşlanmış beyaz kabak

Ara saat 5 gibi
    2 kucuk havuç dilimlenmiş ofiste atistirmalik

Aksam
    2 elma dusuk karb yoğurt Islenmemis kakao
    Visne
    Beyaz peynir

Şimdilik bu kadar

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hergün aşağı yukarı bu şekilde besleniyorsanız muhtemelen beslenme yetersizliğinden muzdaripsinizdir. Vitamin takviyesi alıp aldığınız kalorileri biraz yükseltmenizi öneririm. Hele ağırlık çalışmaya başladıysanız (ki kesinlikle çalışın zaten, hafif de değil mümkün olduğunca ağır çalışın) kalori ihtiyacınız artacaktır.

3. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Vitamin öneriniz var midir ayrica karb fazla gibi geliyor bana hatta bu nedenle gerilip daha cok meyve yiyesim geliyor motivasyonum da düşüyor

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Herhangi bir multivitamin iş görür, supradyn olabilir. Karbonhidratlar kesinlikle fazla değil hatta çok düşük. Sadece elma, kiraz, havuçla olmaz. Kaloriyi biraz arttırmanız gerek bu da karbonhidratlardan olabilir. Biraz pilav veya makarna eklemek bence iyi olur. Bulgur pilavı daha lifli olduğu için pilav ve makarnadan daha uzun süre tok tutar.

5. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Paleo yaklasima inaniyorum acikcasi pilav makarna filan asla yok hayatimda tek sorun deli gibi meyve yeme istegim

Metabolic effect isimli Bir site var inanilmaz bilgiler mevcut icinde sahane. Belki Siz de biliyorsunuzdur anladigim kadariyla yabanci kaynaklara Benim gibi ilgilisiniz

Sanirim sebzeleri ciddi artirmam lazim aslinda

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Paleo bana da mantıklı geliyor, uygulaması zor geleceğinden üşeniyorum. Amaç paleoysa haklısınız, hatta bu kadar karbonhidrat fazla bile olabilir. Bu durumda kaloriyi arttırmak için mesela yağsız tuna yerine yağlısını yiyebilirsiniz. Sonuçta paleoda yağdan korkmaz olmaz :)

7. fullcontrol

fullcontrol Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    türkiye crimea bulgaria hungaria
    herbalife ürünlerine bi göz at herbalife formül 1 shake ve herbalife formül 2 90 hap multivitamin mineral en önemlisi kaliteli ve fiyatları da çok uygun! eczanelerden satılan en kaliteli vitaminlerin yarı fiyatın altında tavsiye ederim

proteincik bunu beğendi.
  8. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Günlük,

Dün yine tarif edilemez şekilde zor geçti. Akşama doğru enerjim müthiş derecede düştü. kafa_
    akşam deli gibi yemeye başladım. resmen meyve kovasına düşmüş gibiydim. Sanıyorum ki adet de görmediğimden ve tüm metabolizma hormonların kontrolünde olduğundan boşuna kürek çekmekteyim.
    Östrojen seviyesi düşük olduğundan ve muhtemelen önceki düzensiz beslenme alışkanlıklarım yeme bozukluğu hastalığımın da etkisi ile aslında vücudumdaki yağ oranı fazla olmasına rağmen vücudum 52 kg civarını tehlikeli bulup savunmaya ve yağ hücrelerini artırmaya çalışıyor.

Meyve aşermemin nedeni bu olsa gerek.
    Yaklaşık 2 sene önce günlük kalorimi çok düşürerek yaptığım diyet sonucu düştüğüm 49.9kg lar ile başlayan adet düzensizliğim tabi yağ ile birlikte kaybettiğim kaslar düşen bazal metabolizmam girdiğim depresyon artan insülin direncim sonucunda aşırı yeme atakları ile sağlıksız tıkanırcasına beslenme sonucu geri aldığım kilolar ile 60lara çıkınca kendiliğinden başlayan adetim bunun açık göstergesi.

Ama bunların üzerinden çok sular aktı. sağlıklı beslenmeye ve hafif spora başlayınca yavaş yavaş inen kiloyine 52ye gelince takıldı.

duh:(
    iyi de istediğim yağ oranına fit vücuda ve geçmişimde bırakmaya kararlı olduğum yeme bozukluğu hastalığına mahkum mu olmalıyım!!!:mad:kafa_

hayır

şu an takılı kaldığım bf%25 i olmayan adeti düzene sokmak ve dumbelllls ve doğru beslenme ile amaçladığım bedene kavuşmak istiyorum

devam!

Beyin yalnızca tek bir alışkanlığı değiştirebilir belli bir zamanda. Hayat tarzımı değiştirirken tek tek hareket etmem gerekmekte.
    Dolayısıyla ilk değişim akşam 6 dan sonra yemek yememek. 21 gün boyunca yaparsam böylece yeni bir alışkanlığa dönüşecek
    aşağıda linki olan adam müthiş!!

Change One Thing At A Time - YouTube

9. fullcontrol

fullcontrol Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    türkiye crimea bulgaria hungaria
    biras saplantı haline de gelmiş sizde psikolojik olarak kafanıza takiyosunuz kilo işini psikolojiktir doktor tavsiyeleri de alabilirsin aslında çok ta başarılı neticeler almışınız diyet için yabancı sitelerde dolaştığınıza göre en doğrusunu orda örenmişiniz besleme düzeniniz saabit gibi görünüyo pek değişiklik yok bu da vücudun bazı ihtiyacı olan vitamin minerallerden mahrum kalmış bunu değiştirmenin zamanı gelmiş fitness ağrlıklı ekzersiz programları ve beslenme ilgili yabancı sitelerini araştırmanı tavsiye ederim bide mutsuzluk moralsizlik için muz melatonin ve serotonin içeren gıdaları ye kısa zamanda kendine gelirsin :)

proteincik bunu beğendi.
  10. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Selam günlük,

Dün de süren deli gibi yeme atakları sonrası, kilo 53 yağ 15,3 kg
    Motivasyonum düştü.

Hedeflerimi daha gerçekçi daha az baskı duyarak yapmaya karar verdim.
    Öncelikle gördüm ki tamamen meyve kısıtlaması ve süt ürünlerinden uzaklaşma baskısı beni onlara daha da itiyor

bu yüzden kısıtlı olmakla birlikte beslenme düzenime eklemeye karar verdim.
    Hedefim aralık sonu sene bitimi bf yi %18- 20 lere düşürmüş olmak.

5 ay zaman dilimi içinde makul bir hedef.

Kalori hesabı yapmayacağım ortalama değerlerde protein ve karb saymayı hedefliyorum.

Öncelikle 2 hafta boyunca beslenme düzenimi bir nebze oturtup daha sonra da ağırlık programıma odaklanacağım bu 2 hafta içinde kısa aralıklarla ağırlık çalışmayı hedefliyorum.

Bugünkü beslenme düzenime gelince :

Sabah :çok aç hissetmediğimden hafif geçiştirdim
    50 gr kadar lor peyniri
    5-6 zeytin
    domates-salatalık
    1 fincan capuccino ( tam yağlı sütle)

Ara: 3 yemek kaşığı düşük karb yogurt
    1 küçük elma 1tatlı kaşığı saf kakao blenderda karıştırıp içtim

Öğle :
    2 küçük havuç 1 küçük beyaz kabak mantar haşlama
    yanında 1 tam yumurta 1 yumurta beyazı 1yk lor peyniri ile yaptığım omlet
    80 gr ton balığı

ara : 1 fincan cappucino daha çok az yağlı süt kullandım

tatlı isteğimde 3-4 adet üzüm ve 1 koca bardak su içtim ( not sanırım meyve ihtiyacım su ihtiyacımdan kaynaklanıyor )
    not : suyu arttır!

şimdilik bu kadar...

11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Proteincik,
    Sporda nasıl bir antreman yapıyorsun? Adet düzensiliğin varsa doktora danışmadan multivitamin alma.

12. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Motivasyonum yerlerde olduğundan ağırlık çalışıyorum o da kısa süreli ayrica kollarima ve ayak bileklerime ağırlık takarak merdiven inip çıkıyorum birkac pilates hareketini de bu agirliklarla yapıyorum 15 tekrar 2 set

13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Açıkcası senin yaptığın dieti sağlıklı görmedim. Daha çok zayıflama üzerine odaklanmışsin Ama iyi bir vücut istiyorsan biraz daha motivasyon ve spor salonu şart. Evde yapılan spor iyi ama spor salonu yerini tutmaz. Belki bu spor salonuna gitmek motivasyonunu arttır. Ayrıca ben Youtube da fitness motivation diye search edip videolar seyrederek motive olmuştum. Bir hedefin olsun. Bunu istiyorum de. Bak sabah 6.30da kalktım ceviz ve kahve yapıp hemen 23 dakika süren crossfit antremanı yaptım. Şimdi çok kuvvetli bir kahvaltı yapacagım. Unutma motivasyon herseyin bası. Hedefini belirle ve bir spor salonuna yazıl. Belki bir arkadas yada sevgiliyle beraber yapmak daha da iyi olabilir :)
    İnan 1 sene sonra kendindeki inanamazsın.

14. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Coooook haklisin spor salonuna gitmeliyim ve motive olmak icin de bir arkadaş lazim ben istanbuldayim onerebilecegin bir salon var mi

15. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba sana PM attım.

16. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Selam cevap yazdım gelmedi miii

17. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Maalesef Gelmedi tekrar yolla istersen

18. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    gunluk.

Meyveden vazgeçememek.
    Ofis ortamında paleo beslenmenin zorluğu
    Olur olmaz saatlerde gelen aclik sinyalleri
    3 gün zumba
    3 gün spor salonu
    Kesilen adet
    Armut vücut tipi
    Endomorf beden
    Spor salonunda vücut yağı olcumunda 40 kg kas 11.9 kg yag çıkarken neden bedenimde vıcık vıcık yag varmış hissi yasadigimin vücudumun sarkık halinin dayanılmaz sinir bozucu stresi
    Meabolizmayi düzenleyen hormonlar
    Adet gorememem
    Yavaş oksidasyon yapan beden tipine göre beslenme
    Offff delirmek üzereyim beynim dönüyor onca bilgi onca araştırma çaba ve sonuç daha da beter
    Meyve kesmem gerek düşüncesi akşamları deli gibi meyve yemeye neden oluyor
    Her gün tüm günün menüsünü hazırlamaktan
    Arastirmaktan
    Çabalamaktan biktimmmmm
    Ve kimseye anlatamamak
    Hayatimin merkezi buyken kimseye soyleyememem
    Yeme bozuklugu hastaligimla mücadele etmem

Kısaca bir boğuşma gününe daha merhaba

19. olea

olea Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    2 buçuk yıldır ben de paleo besleniyorum.karbonhidratı çok azalttığımda hele ki kaloriyi de azaltirsam.asla kilo veremedim.troid hormonları yavaşlıyor çünkü.bu yüzden de adetiniz kesilmiş olabilir.bağırsak sorunlarınız var mı? çok az beslendiğinizi düşünüyorum. ben 6 aydır intermittent fasting yapıyorum. spor yapmadığım günler 1400 kalori yağ fazla karb. düşük. spor yaptığım günler karb çok. kepekli pirinç ve patates ekleyerek 2000 kalori alıyorum. protein her zaman 120 gr. çok iyi sonuçlar aldım. çok az karbonhidrat alınca kaslar da sönük duruyor .moral bozuyor. bi de bu sistemi araştırın isterseniz. biraz kendinizi serbest bırakmanız ve ağırlık çalışmasına önem vermeniz şart bence

proteincik bunu beğendi.
  20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ok!Merhab o zaman:)
    Günlügünüzü basindan itibaren okudum,beni bir dost olarak kabul ederseniz dost aci söyler diyerek söze baslamak istiyorum.Burasi bir forum sitesi oldugu ve amacimiz bilgi oldugu icinde biraz acimasiz olucam bunu yaparkende bayan erkek ayrimi yapmadigimi önceki notlarimdanda farkedersiniz.
    1-Diyet yaptiginizi saniyor fakat diyet felan yapmiyorsunuz.
    2-Siz diyet degil vücudunuza iskence yapiyorsunuz yaptiginiz diyetten zevk almaniz gerekir.
    3-Cok bildiginizi düsünüyor cok arastirdiginizi düsünüyor fakat aslinda bilinc altindaki zayiflama düsüncesiyle uygulamada zorluklar cekiyorsunuz.
    4-Sorulmamasi gerekirken bile özür dileyerek bu kiloyla boyunuzuda bilmek isterim
    5-Asiri meyve yeme istegini bende yasadim ve bunu gündelik bir multivitamin tabletiyle bu problemi cözdüm.Fakat yukarda garbeganin yazdigi doktora görün icin bisiy diyemicem belkide bayanlar bu tabletler icin mutlaka doktora görünmeli bilemiyorum.
    6-Sacma sapan bir beslenme planiniz var.
    7-Spor salonuna yazilmissiniz fakat nasil bir antremman yapiyorsunuz?

Tavsiyelerim
    1-Zayiflamaktan önce sabit kiloda kalmaya calisin,bunun kac kaloride oldugunu ögrenin
    2-Bu kaloriden her 2-3 haftada kücük düsüsler yapin mesela 200 kalori yemeden düsün
    3-Günlük aktivitelerinizi cogaltarak kalori harcamayi cogaltin
    4-Diyetinizde mutlaka lif li gidalar olsun lifli sebzeler olsun!brockoli,taze fasulye,kabak,tahillar,bugday v.s bunlardan yeterince tüketirseniz ki sebze olarak cok az kalori ihtiva eder lif orani yüksektir adet sorununuz ve yazmamis olsanizda yasadiginizi düsündügüm günlük lavabo ihtiyacinizda düzene giricektir.
    5-günlük enerjinizi karsilicak kadar KH yüksek protein almanizi öneririm.

daha yazicak cok sey var fakat bunlara bir bakin tartismasini daha donra yapariz:)

proteincik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş