Guc Artirmak?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ghosttr tarafından 27 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. ghosttr

ghosttr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    Forumda bölük pörçük yerlerde yazıyordu zaten
    Az tekrar lı setlerle güç artırabilirsiniz diye(max 6 gibi)

Buna tam bir açıklama yapabilecek olanınız varmı?
    (Ufak bir program örneği ile)

Diğer sorum ise, eğer bir kas max ağırlık çalışarak gelişiyorsa?
    1-2 ay güç artırım programı 1-2 ay kas kütlesi çalışmak dahamı mantıklıdır?
    (Piramit setler hem güç kazancı hem kas kütlesi artırımı içinmidir?)SAYGILARIMLA

2. sereno

sereno Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu olayı bende tam anlamış deilim aslında...
    ben daha görünüşlü kaslar deil de
    daha güçlü kollar istiorm..
    25kg dökümlü dumbell setim war..
    sizce nasıl bi prog. uygulamalıyım ??

3. eyaslak

eyaslak Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salonda biz genelllikle acemiliği attıktan sonra kütle gelişimi yani hacim programı veriyoruz yani demek istiyorumki sen dedin ya 1 - 2 ay güç artırım programı yapsam diye başta yaptığın hepsi bodye alışma ve kendi gücünün nerede yeticeği ve nerede artırman gerekli onları anlayacaksın ve ilk bir ay bittiğinde vücütun hareketlere alışacağı için doğal olarak güçleneceksin arkadaşım...
    ama sen dersen ki ben aylardır yapıyorum falan filan ozaman zaten ayrıca güç programına gerek yok hacim yapıp gelşmek daha iyi zaten doğal olarak gücün kendiliğinden artacak kasmaya gerek yok dimi :)

saygılar....bench_O

4. eyaslak

eyaslak Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla benim fikrim bütün vücütünü çalıştırda kol için şunları yap (bu sırada beslenmene dikkat et tabiki kas şekillendiriciden çok hacim çalışması bunlar):
    bicepste :
    Barbell Curl 10 8 6 4
    Preacher Curls 10 8 6 4
    Concentration Curls 10 8 6

tabi bu sayılar değişebilir onları hocana sor biz böyle veriyoruz ayrıca ben herzaman kolda üç hareket yap derim çünkü omuz çalışırken sırt çalışırken gögüste bile kolun çalışıyor

triceps ise

Dumbbell Extensions 10 8 6 4
    Triceps Pushdowns With Rope Attachment 10 8 6 4
    Dips 12 10

saygılar

5. ghosttr

ghosttr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    Aklımın karıştığı nokta burası güç artarken kas kütlesi artmazmı?

Forumda bolca bulunan bir deyim var "yedire yedire yap set arasını 30 sn den fazla tutma" fazla ağır olmayan kilolarla bile kas kütlesi gelişir deniyor (Doğrudur lafım yok örnek olsun diye verdim)

Ama diyelimki benim derdim kas kütlesini artırmak değil, güç artırmak istiyorum? Gerekiyorsa fazla kas kütlem olmasın ama güç için yapılması gereken programlar nelerdir? SAYGILARIMLA :)

6. ghosttr

ghosttr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    Güç artırımı için set arasındaki süreyimi uzun tutmak gerekiyor?Ne Kadar?
    Yine 4 set sistemiylemi çalışılmalı?
    Bir bölge için tek hareketmi olmalı? 2-3 olabilirmi?
    Setler 4x6 mı 6,4,2,1 mi olmalı?

Son düzenleme: 28 Mayıs 2008
  7. eyaslak

eyaslak Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben buna katılmıyorum ama burada prof hocalarımız var onlra ne der sen anladığım kadarıyla sadece güç iistiyorsun ama dediğim gibi gücün arttıkca vücudunda gelişecek bunu biliyorsun dimi???sonucunda hepsi doğru orantılı sen benchte yüz kaldıracaksın göğüsüm şişmesin sadece gücüm olsun diye düşünürsen ooooo yanmışız hacı:):D

8. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar başlıgı okudum ve katılmak ıstedım ..ilk once sunu acıklayayım güç ve kuvvet farklı şeylerdir kuvvet :bi agırlıgı kaldırıp kaldırama olayına bağlıdır..güç ise o kuvveti uygulayabılme yetenegıdr..yanı bacaklarınız cok kuwetlı olabılır ama sıcradıgnız zman ucamıyorsanız güçsüzsünüzdür ...kollarınız gövdenız kuwwetlı hatta mıke tysondan da kuwwetlı olabılır ama onun yarısı kadar bıle şiddette yumruk atamıyorsanız güçsüzsünuzdurr..aslında sadece kuwwet calısarak güçlü olamazsınız...dunyanın en guclu ınsanları atletlerdir...cok zayıf gozukuruler hafiftirlerde ama hıc bır badi buılderın kaldıramıycagı agırlıkları kaldırırlar...güç=kuvvet * hızdır yanı kuvvetınızı hızlı uyguladıgınız kadar güçlüsünüzdür..güçlenmek için hoplamanız zıplamanız koşmanız vurmanız kaldrmanız atmanız vs gıbı atletiklik barındıran şeylerı yapmanız gerekır ..ıdmanlarınıza bunları kattıgınızda kuwwetınizde de etkılı bır artış oldugunu gorursunuz...buyuk adele asla guc demek dııldr zaten body sporunun amacı kuvvet ve gucten cok gösteriştir..insanlarda buyuk adelelı olmayı guclu olmak sanarlar ama aslında ole dııldr... neyse kuvvet ıdmanını yanı agırlık calısmalrını güce yonelık nasıl çalışırız dıe sorarsanız onu şöyle acıklıyayım dunya da butun sporcular 3-5set aralığnı ve 1-24 tekrar aralığpında ağarlık ıdmanlarını yaparlar ..teniscisi badıcısı atletı vs. her bırının duzenı farklıdr..badiciler genelde 4 set 12 5 set 10 tekrarı uygularlar cunkı en ıyı kutle kazanımını yanı hypertrphy olayını 10-12 tekrarda sağlarsınız..ama güce yonelık çalısan sporcular ıse 3-5 set aralıgında 18 tekrar 24 tekrar uygularlar yuzde 60-70 lerıyle bu tekrarı cok hızlı yaparlar..ve bellı zman aralıklarıylada maximallerını alırlar.. bu ıdman yontemı mınımum kas kutlesı elde edılerek elde edılen kuvvet kazanımıdr..bu amerıkada atletlerın şu sıralar uyguladıgı populer bır ıdman yontemıdr...dıger bır yontem ise 5 3 1 1 1 tekrar yontemıyle yapılan ıdman şeklıdr ..bu ıdman maxımalı artıremaya yonelık bır ıdman yontemıdr bırım kuwwetı artımırmak vucut agırlıgı kazanmadan kuvvetlenme yontemıdr..fakat bu ıdman yontemı bı oncekı soyledıgme gore daha cok sakatlanma rıskı taşır..onun ıcın her baba yıgıt yapamaz...patlayıcılık ve cabukluk ıcın koparma omuzlama vs başka halterle cabuk yapılan hareketler yapılır kı o elden edılen bırım kuvvet hızlı bır mekanızmaya cewrılsın..bunların harıcınde dedgım gıbı aktif ıdmanlarda yaprsanız hem daha guclu hem daha kalıtelı kas elde etmış olursunuz..goruntu ve fızıksel olarak daha ıyı olursunuz..sadece agarlık yapmak sızı yaşayan kutukten farklı bısey yapmaz..adamın bırı sıze vurur kaçar sız anca bakarsınız:)bu anlattıgım seyler hıc bı yerde yazmaz tecrubelerımle elde etııgım okuduklarımdan toparladıgım deneme yanılma yontemlerım yılların bırıkımı ve bı cok sporcunun gectıgı bır yoldr...tesekkur edersenız onure olurum:)

hknsaid, Marko Pasa, antijen ve diğer 48 kişi bunu beğendi.
  9. eyaslak

eyaslak Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gidiciye tamamen katılıyorum

10. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    tesekkur ederım aslında bunlar sır bıle sayılır antrenorumde kımseye bısey öğretme der ama ben ınsanlara dogru yolu gostermeyı sevıyorum...:)

hknsaid, Jason S ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  11. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar daha detay ve ya aklınıza taklıan bısey varsa sorabılırsınız ben forumu kontrol edıcem

hknsaid, Jason S ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  12. sasa

sasa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gidici sizden yardım istiyorum

sadece güçlenmek istiyorum.subaylık sınavlarına hazırlanıyorum 3-4ay gibi bir sürem var 40şınav 10barfiks seviyesine ulaşmak ve güçlenmek istiyorum neler yapmalıyım.şu anda 10şınav 2barfiks çekiyorum evde başarabilirmiyim dumbell setleriyle

13. ghosttr

ghosttr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    Dumbel setleriyle değil direk şınav ve barfiks çalışmalısın diye düşünüyorum yada bu hareketlere eş değerdeki hareketleri yapman lazım ;

Şınav için Bench

Barfiks içinde Wide-Grip Front Lat Pulldown

ama 4 ayda istediğin hedefe nasıl ulaşırsın hangi programla çalışmalısın ? onu Hocalarımız daha iyi bilir! Saygılarımla şimdiden başarılar dilerim.

14. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    bana msj da atmışsın okudum sasa çalışma ımkanlarını soleyebılırsen spor salonuna gıdıormusun beslenmen nasıl vs elımden geldıgınce yarıdımcı olurum ..ulaşmak ıstedıgın sevıye cok ust duzey bırsey dııl ..3-4 ayda duzenlı calısmayla olucak bırsey...bız kendı aramızda yarışma duzenlıoruz barfix ve şınav vs eglenmek ıcın aramızdakı mutantı seçıyoruz:)barfix ben 21 yapıorum şınavda 85 ..tabkı temız ve kurallara uygun yoksa karşı taraf kaul etmıyor..tabı bu yılların bırıkımıyle oluyor...

15. sasa

sasa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım 5kg 8kglık dumbellar var elimde evde yapıyorum çalışmaları ama gerkirse salonada yazılabilirim.koşu bandı var ayrıca ondada günde 25dakika koşuyorum.boyum 1.89 kilo 92. 6-7kiloda vermem gerekiyor galiba.

önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

16. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    spor salonuna gıtmen senın ıcın daha faydalı olur ımkanın warsa cunkı orda daha duzgun program ıcersınde çalışırsın..şınav ve ya barfix yaparken bır cok kas grubu calısır...spor salonunda bunları daha detaylı çalışma ımkanı bulursun.evde ise sınırlı kalırsın.koşman ıyı bır alışkanlık fazla kılolarını werırsen kondısyonunda artar netıce olarak ulaşmak ıstegdın rakamlara yaklaşmak için daha cok şansın olur daha rahat ulaşırsın...zaten salona gıdınce amacını soledıgınde onlar sana uygun programı verırler...duzenleme gerekırse biz burdan yardımcı oluruz..cunkı her spor salonunda senın mantıgında ve ya spor bılgısı mukemmel hoca bulamssın cogu bısey bılıor gıbı gozkukur ama aslında toplasan koca şehirde 3-5 tane adam bulursun senı anlayabılecek...ya da dogru yonlendırebılıcek

17. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    yanı soylemeyı unuttugum sey şu:senın guclenmek vs için program ıstersın adam tutar herkese werdıgı bodybuıldıng ve ya fıtness programını verebılır...

18. sasa

sasa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim salon bulup yazılacağım başka çare yok gibi

19. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    barfiks çekmeden barfiks sayını arttıramazsın o yüzden salona yazılsan iyi olur gerçekten. lat pulldown hareketinin barfiks sayına katkısı çok olur

20. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul

işin ucunda senın için şansa bırakılmıycak bı durum var o zman en ıyı ımkanları kullanmalısın elınden geldıgınce..yoksa ewdede bişeyler yaratbılırsın ama madem sınawın war en iyi şekıllerde hazırlanmalısın rocky kabuğunu kırıp ivan drago gıbı olmalısın dumbelllls

Sayfayı Paylaş