Grenade Thermo Detonator + Tonalin CLA vs Türk Kahvesi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Chevq tarafından 16 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar.
    Grenade Thermo Detonator + Tonalin CLA düşünüyorum. yağ oranım yüksek. ya bu 2 liye 350 tl vericem ya da türk kahvesi + makinesi alıcam.
    bu 2 si baktığım kadarıyla %90 lık kısmı doğal ama %10 'u kimyasal sanırım zararı büyük olur mu?
    1 ay önce ki ölçümüm:

2017'de 144 kg 'den 107 ye doğal yollarla düşmüştüm. acaba tekrar mı doğal olarak denesem?

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    İkisinin de etkisi yağ kaybı için az olacaktır. Thermo, f/p için oldukça pahalı.
    CLA, kafein, epigallokateşin vb maddelerin yağ yakımında etkileri şuanki literatüre göre oldukça düşük.
    İkinci seçeneğinde ise, şunu söyleyebilirim. Türk kahvesinin kafein içeriği filtre kahveye göre düşük. Eğer tüketebiliyorsan, filtre kahve ve makinasını alabilirsin. Türk kahvesi için pahalı bir makina almak yerine düşük fiyatlı bir cezve veya kahve makinası alabilirsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mart 2019 ---
    Ölçüme göre yağ oranın oldukça yüksek. Yağ yakıcı ürünler yerine, daha major parametrelere odaklanmanı öneririm. Kalori açığı, doğru besin tercihleri, her gün 45 dk yürüyüş gibi. Kafein, CLA gibi minor etkilere sahip takviyeleri şu aşamada düşünme bence. Bu süreçte yeşil çay, kahve ve kapsaisin içeren biberleri tüketebilirsin ancak onların da etkisi az olacaktır.

legolas246 bunu beğendi.
  3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    kahve makineleri aşırı derecede pahalı, gereksiz ve cezvede yapılan kadar güzel yapmıyor. orta halli bir cezve mehmet efendi kahve iyi olacaktır.

4. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    hocam etkisi az olan ürüne ingiltere neden ödül versin onu çözemedim.

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Sporcu beslenmesinin en otoriter isimlerinden Maughan, Burke gibi isimler tarafından hazırlanan ve IOC(International Olympic Committee)
    tarafından 2018 yılında yayınlanan fikir birliği/konsensus/rehberde yağ kütlesi kaybı için değerlendirmeler şu şekilde:

3E981315-0D2E-4D34-81F5-B20EE2338445.jpeg

CLA ve Kafein için= Small to trivial effect

Referans: https://bjsm.bmj.com/content/bjsports/52/7/439.full.pdf
    İstersen sen yine de ürünün ödüllü olup olmadığına bakabilirsin.

zRedDragon ve legolas246 bunu beğendi.
  6. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Cevap yazmadan önce @respect2us.23 'a teşekkür etmek istiyorum. Verdiği linki vakit buldukça ara ara açıp okumak lazım. Harika bilgiler mevcut.
    "High doses of zinc can decrease immune function and should be avoided" Mesela çinko için böyle bir şey yazılmış.
    Aslında daha fazla şey yazılabilir de konuyu baltalamak istemiyorum.

Şimdi termo yağ yakıcıların genel olarak Tr'de satılan versiyonları içeriği değiştirilmiş olanlar oluyor. Ki içerikten çıkarılan ürünler genelde dünya'da bazı otoriteler tarafından zararlı olarak görünmüş maddeler. Yani hemen bizim ülkeyi karalamayın neden bu maddelere izin vermiyor diye. Mesela oxyelite pro ve Jack3d bu iki ürün iyi hatırlıyorum tüm dünya'da çok popülerken bizim ülkeye girişi yasaktı, bu forumda da karaborsaya düşüyordu. Birileri yurtdışından getirip satıyordu. Sonrasında tüm spor müsabakalarından banlandı içerdiği bir madde yüzünden. Bu termoların içeriğinde de bir madde var, DR. OZ tarafından da kesinlikle kullanılmaması gereken maddeler arasında. Gerekçesi de metabolizmayı dengesiz hızlandırıyor diye. Kusura bakma, özür diliyorum böyle yazınca çok havada kalıyor farkındayım ama şu an google 'a girip araştıracak vaktim yok. Tr içeriklerinde böyle maddeler yok zaten. Yüksek dozda kafein vb. şeyler mevcut.

Şimdi senin sorun üzerine konuşmak gerekirse. Hydroxycut'ın next gen ve advance 'ini, Greanade Thermo'yu Lipo 6 Black ve Stacker'ın thermosunu kullanmış biri olarak yazıyorum cevabımı onu bilmeni isterim.
    Bence Thermo kullanma. Evet biraz net oldu, ama hakikaten gereksiz. Hele benim gibi kahve içmeyi seven biriysen hiç kullanma. Çünkü bunları kullanırken kahve içmek çok iyi olmayabiliyor. İyice çarpıntı yapıyor. Paylaştığın resmi göremiyorum, fakat profil resmine bakarak çok kilolu olmadığını düşünerek bence thermoya ihtiyacın yok. Thermolar iştah kapatıyor, eğer yemeğe karşı bir zaafın varsa o zaman düşünebilirsin kullanmayı. Cla'da kullandım. Zaten bu yağ yakmaya yardımcı ürünler arasında en az sonuç aldığım ya da alamadığım ürün Cla'dır.

Greanade Thermo diğer thermolardan farklı olarak midede yanma yapıyor. Yani rahatsız edici durulmayacak kadar bir yanma değil, ama yanma yapıyor. Gerçekten zayıflamak istiyorsan daha düzenli ve doğru beslen. Kalori hesabı yapmaya çalış. İlla bir supplement almak istersen Hardline Carnipure alabilirsin. Benim en sevdiğim yağ yakmaya yardımcı ürün budur. 4 tablet yut spordan yarım saat önce. Terlemeyi artırıyor, biraz enerji veriyor. (Güç değil enerji yanıltmasın.) Benim kullandığım en etkili carnitin Hardline Carnipure'du. Ampullerini de kullandım, fakat en ciddi etkiyi Carnipure de aldım. İllaki motivasyon için bir şeyler almak istersen Hardline Carnipure al.

Spordan yarım saat önce sert bir kahveyle (French Press alıp filtre kahve içebilirsin) 4 tablet carnipure al, sonra salonda kardiyo yap. Farkı hissedeceksin.

İyi çalışmalar, saygılar.

respect2us.23 bunu beğendi.
  7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Rica ederim @legolas246
    Bilimsel bir yayına değer veren bir forum arkadaşımı görmek beni çok mutlu etti. Umarım faydalanırsın. Sevgiler, iyi çalışmalar :)

legolas246 bunu beğendi.
  8. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Yıllarca bu tarz ürünler kullandım. Hatta bunlardan daha popülerlerini yurtdışında kullandım.
    Vardığım sonuç şu: Bunlara ayıracağın parayı beslenmenin kalitesine ayırmak ve kalori açığı oluşturmak çok daha etkili, çok daha mantıklı.

Maalesef bilim dünyası henüz aldığımız takviyelerle seri şekilde zayıflamamızı sağlayacak bir şey bulamadı. Ama elimizin altında kalori açığı gibi harika yöntem var. Hem bedavaya hem de nerede ise garanti bir yöntem. Parayı sağa sola saçmaya gerek yok.

respect2us.23 ve ulaire bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş